• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland türkiyenin itirafı

• Konbuyu başlatan tonibo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 5K

tonibo

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland bk5
valla ben yazıyı okudum ve anladığım şu aletin geleceği son nokta bu bundan fazlasını beklemek tamamen hayal artık kısacası benim için malumun ilanı olmuştur ama ben önceden yazdım kardeşim bu aletle roland piyasada duramaz bu seslerle bu rtimlerle bu iş olmaz ama bu yazıyı yayınladıkları iyi oldu en azından beklenti kalmadı gerçekle yüzleşmiş olduk

Cevap: roland türkiyenin itirafı

Arkadaş sen direkt muhalefetsin. Kimse sana bu cihazı zorla satmamıştır ve kullanmaya da zorlamıyordur. Adamların dediği 3 liraya 3 köfte misali. Basacaksın parayı alacaksın o zaman Pa3x i yada Pa900'ü kullanacaksın. Saygılar...

haklısın tuncay aynen öyle yapıcam kardeşim

Yazımızın sonuna gelirken özellikle, hiçbir dayanak ve bilgileri olmadan bizi eleştiren bazı kullanıcılara altını çizerek şu bilgileri vermek istiyoruz. Bizim eğer amacımız sadece para kazanmak olsaydı, neredeyse 1 seneden beri BK-5 OR yi 2.300 TL ye sabitlemiş olarak satıyoruz. Sizleri mümkün olduğunca mağdur etmeyecek, en iyi fiyatlara satmaya devam edeceğiz. Ayrıca bu klavye üzerine performans sesi veya ritim çalışmalarımız devam edecek ve sizlerle ücretsiz olarak paylaşılacaktır. Eğer sizlerin elinde daha iyi olduğunu düşündüğünüz veya daha önce yayınlanmamış tarzda ritim / ses gibi çalışmalar varsa, lütfen bizlere gönderinve bizde sizin adınızla paylaşalım.

Tüm kullanıcılara saygılarımızla;

Bu yazıdan artık bu iş bitmiştir anlamı çıkarmak bence yersiz.. Herşey için Teşekkürler ROLAND Teşekkürler Mürhen SARMACI Teşekkürler Ömer NARİN ve elindekileri paylaşan BK-5 kullanıcıları...

Ben Korg pa800 kullanıyorum.Ama yazınızda bir firmayı diret hedef alarak yaklaşımınız çok yanlış.Adamlar aletin özelliklerini belirtmiştir.internette demoları da var,hoşunuza giderse alırsınız,gitmezse almazsınız başka marka alırsınız.Adamlar aleti zorla satmıyorlar.Bu fiyata satılan bir aletten süper özellikler bekleyemezsiniz.Süper özellikler bekliyorsanız başka markaların üst modellerini daha fazla para vererek satın alacaksınız.Üstelik adamlar internet sitelerinde bu orga ait yüzlerce ritmi ücretsiz yayınlıyorlar ve bu ritimler her geçen gün artıyor Daha ne yapsınlar.Lütfen eleştirirken biraz insaflı olalım.

Biz TÜRK klavyeciler için roland efsane bir isim geçmişini anlatmaya gerek yok ama nedense kullanıcıya açık bi cihaz çıkartmamakta inat ediyor roland artı ketronun bazı modelleri ve yamahanın bazı modelleri onlarıda biliyorsunuz zaten,meydan o yüzden korga kaldı ya ,ha bu kullanıcıya kapalı olan cihazlar iş görmezmi ? fazlası ile iş görür ama klavyecilerde hep yenilik olsun ister ne bileyim yeni sesler yeni drumslar percler vs vs işte bu yüzden korg çok tutuyor ben bile ketrondan sonra pa600 aldım sounduna alışmak zamanımı aldı ama alıştım pa3x seslerinden hoşuma giden setlerden sesler ritmler aldım baya bi adam oldu cihaz ,değişik bir ses buldummu hemen kendi setime atıyorum ama ketronda ses bile yazamıyordun o kadar kapalıydı cihaz,uzun lafın kısası yeni org alacak arkadaşlar iyice araştırsın ne zaman emin oldu o zaman gitsin cihazını alsın bk-5 dinlediğim kadarı ile güzel cihaz ve süperde iş bitirir, iş bizim gözümüzün aç olmasında,o yüzden orgda en azından kendinize ait bi alanın olması bu aç gözlülüğümüzü kısmen gideriyor bi yere kadar yani,Rolandında acilen böyle bi klavye çıkartması lazım Roland firması bu kafayla giderse sadece amatör kullanıcılara cihaz satabilir, rekabetinde olmadığı yerde biz dahada çok kazık yeriz olay bu,saygılar.

bu arada roland Türkiye gerçekten malı sattı olay bitti yapmadı takip ettiğim kadarı ile devamlı güncellemeler oluyor bunuda görmezlikten gelmeyelim sayın mürhen sarmacı gerçekten taktir ettiğim bir müzisyen.

valla ben yazıyı okudum ve anladığım şu aletin geleceği son nokta bu bundan fazlasını beklemek tamamen hayal artık kısacası benim için malumun ilanı olmuştur ama ben önceden yazdım kardeşim bu aletle roland piyasada duramaz bu seslerle bu rtimlerle bu iş olmaz ama bu yazıyı yayınladıkları iyi oldu en azından beklenti kalmadı gerçekle yüzleşmiş olduk

rtm lerin bircoğu yamaha a2000de ve korg pa3x de yaptiği usb ile kullanılmiş rtm lerdir bence rtm ler cok güzel bk-5 deki sıkıntı pratıklık ekran kucuk saund ses cıkış zayıf sesler rtm ler bence gayet güzel 2bin tl lik cihaz sonucta:cool:

ya benim anlamadığım nokta roland kalitedir yaa bırak kalitesinin hakkını alsın. yani demem oki rolandda yapsın pa3x gibi audya 5 gibi tyros 5 gibi bir cihaz parasınıda istesin ama yapsın en azından 1 model üst seviye bir arranger klavye yapsın bak nasıl satılıyor bu millet paranın lafını yapsa pa3xleri pa900 leri tyros 5 leri ilk çıktığı gün spariş verip almazdı zaten çeşit yapsın 1 model üst sekment ondan sonra yavaş yavaş eksilterek fiyatıda düşürerek alt modeller yapsın bu kadar basit . ne yani rolandda bu kabiliyet yokmu yani çok iyi bir arranger klavye yapamazmı bunumu anlamalıyız biz diyoruz ki yapsın parasınıda istesin. saygılarımla

Öncelikle arkadaşlar 2300 tl alınabilecek en güzel cihaz diyorum bir kere ritimler şüper neredeyse orjinale yakın darbuka sesleri çok güzel bakın cihazın tuş kalitesi sağlamlığı plastik kalitesine kadar mükemmel ayrıca değerli müzisyen arkadaşların paylaşımları tartışılmaz cihazı satın alan herkes birşeyler yapıp paylaşıyor ayrıca forum sitelerinde her soruya sıkılmadan cevap veren arkadaşlar var benim satın aldığım yerdeki arkadaş bana cep telefonunu verdi ve her zaman arabilirsin dedi ve kaç defa aradıysam cevap aldım hem yazılımsal hemde sözel 2 yıl garanti ya daha ne isteyim arkadaşlar bence elimizde olanın kıymetini bilip değerlendirmek lazım birde değerli mürhen bey ve ömer bey çalmışlar cihazı herkez izledi ve dinledi şimdi diyebilirmiyiz şu parça çalınamıyor diye bu cihazla ilgili bütün videoları izledim yabancı türk arap çalabilen konuşturuyor cihazı sanıyorum biz cihazı kullanamadığımız için verim alamadığımızı düşünüyoruz. sonuçta yeni bir cihaz zamanla oturacak paylaşımlarda çoğalacak sabredelim görelim TEŞEKKÜRLER ROLAND.