• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland türkiyenin itirafı

• Konbuyu başlatan tonibo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 5K
Cevap: roland türkiyenin itirafı

valla ben yazıyı okudum ve anladığım şu aletin geleceği son nokta bu bundan fazlasını beklemek tamamen hayal artık kısacası benim için malumun ilanı olmuştur ama ben önceden yazdım kardeşim bu aletle roland piyasada duramaz bu seslerle bu rtimlerle bu iş olmaz ama bu yazıyı yayınladıkları iyi oldu en azından beklenti kalmadı gerçekle yüzleşmiş olduk

Neyin itirafı... Ortada itiraf yok ki. İtiraf nedir. Yanlış yaptığın bir şeyi açıklamaktır. Ama ortada yanlış ya da yolunda gitmeyen birşey yok. Olduğu gibi yazmışlar olanı biteni.

"Aletin geleceği son nokta bu" derken, 2300 tl lik aletin daha nereye gelmesini bekliyorsunuz.
Biraz vicdan yaa... Bu kadar insafsızlık olamaz...

insanoğlu nankör derler hakikaten öyle.arkadaş orgun çıkalı ne kadar uzun süre oldu hala uğraşıyorlar milleti memnun etmeye.sen bu desteği hangi markada gördün? sana kimse zorla satmıyor orgu.milletin kafasını karıştırma da kullanmıyorsan sat aleti x3 al.

Arkadaşlar yapılan eleştirileri acımasız buluyorum. Zira ellerinden geldiğince Mürhen bey olsun Ömer bey olsun Roland Türkiye yetkilileri olsun mümkün oldukça destek sağladılar bizlere.Ritimler yetersiz sesler kötü gibi eleştirlerle kimseyi yerden yere vurmayalım. Sürekli aynı konu gündeme geliyor ama bende söyleyeceğim olay fiyat/Performans meselesi. Roland bk-5 seviyorum profesyonel kullanıcı değiliğim eksiktir yetersizdir belki ama seviyorum. Ben daha profesyonel müzik yapacağım diyen arkadaşlarada daha yüksek fiyatlara istedikleri kaliteyi verebilecek orglar var cihazı satıp onlardan alabilirler. Ama lütfen bunca emeğe saygısızlık etmeyelim..

Bu arada emek veren Katip isimli arkadaşımıza ve diğer ismini sayamadım arkadaşların emeklerinide unutmayalım. Müzikli günler diliyorum

Arkadaşlar yapılan eleştirileri acımasız buluyorum. Zira ellerinden geldiğince Mürhen bey olsun Ömer bey olsun Roland Türkiye yetkilileri olsun mümkün oldukça destek sağladılar bizlere.Ritimler yetersiz sesler kötü gibi eleştirlerle kimseyi yerden yere vurmayalım. Sürekli aynı konu gündeme geliyor ama bende söyleyeceğim olay fiyat/Performans meselesi. Roland bk-5 seviyorum profesyonel kullanıcı değiliğim eksiktir yetersizdir belki ama seviyorum. Ben daha profesyonel müzik yapacağım diyen arkadaşlarada daha yüksek fiyatlara istedikleri kaliteyi verebilecek orglar var cihazı satıp onlardan alabilirler. Ama lütfen bunca emeğe saygısızlık etmeyelim..

Bu arada emek veren Katip isimli arkadaşımıza ve diğer ismini sayamadım arkadaşların emeklerinide unutmayalım. Müzikli günler diliyorum

fiyat performansa katılıyorum parasına göre bk 5 hakkından fazlasını veriyor diğer klavyelere kıyasla ancak eski roland kullanıcıları bende dahil olmak üzere rolanddan beklentimiz ucuz kısıtlı bir alet değil rolandın ses kalitesiyle üretilmiş Professional tyros 4-5 korg pa3x ayarında kullanıcıya açık performansı yüksek bir klavyedir. ROLAND bu klavyeyi yapsın parasını da istesin zevkin parası olmaz roland kullanıcıları müzik zevkinden dolayı rolandı tutuyor. şuan ki ihtiyaca cevap verecek bir klavye yapsınlar rolandın ses kartları soundu çok güzel ses kalitesi tartışılmaz biz bu ses kalitesini yeni nesil bir Arranger Workstation klavye olarak kullanmak istiyoruz.

mesela E-80 pisi pisine yokoldu yapsaydın buna bir expansion türk kartları türk samplelar ritim ses desteği bu alet şuan bir sürü klavyeci arkadaşta olurdu. saygılarımla....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende bk5 aldim kullandim 2300 tl nin karsiligini verdi ama bana ses kalitesi yeyrsiz kaldi gittim 2 katindan daha fazla verdim 4750 Tl yamaha s750 emo usb aldim cok cok memnunum ama dikkat edin 2 kat para verdim, simdi kalkip s750 ile bk5 kiyaslanmaz ben s750 ti tyros 4 le kiyaslarim , roland tyros tarzi cihaz uretmiyorsa rolandTurkiye hic birsey yapamaz Japonlara laf anlatmak cok zordur zamaninda Sabanci toyotaya laf geciremedi..

ben en cok bk 5 te pa 800 de buldukları neyı bulamadıklarını merak ettım
pa 800 u denedım fakat bk 5 sadece vıdeolarda gordum
murhen beyın performansı muhteşemdi çaldığı çiftetelliyi hayretle izledim izlediğim videoda seste bı eksiklik görmedim
tabiki fark vardır ikisi arasında ama fiatına bakarak 2300 tl den daha fazla bı performansı var bk 5 in.
arkadasımızın yaptıgı sıtem bence rolandın bugunku korg pa3x pro duzeyınde bir cihaz cıkarmaması....

Bu ses beklentisi nasıl bir şeydi ki ... her orgun sesleri var kendine göre.... şimdi ben bağlama almaya gittiğimde bağlamaları deniyorum hepsinden farklı ses çıkıyor.. diyelimki 1000 tl lik üç bağlama var biri ardıç biri dur bir ceviz ... üçününde sesi güzel ama üçününde sesi farklı... bütün orglarında aynı olması beklenemez heralde...

mesela E-80 pisi pisine yokoldu yapsaydın buna bir expansion türk kartları türk samplelar ritim ses desteği bu alet şuan bir sürü klavyeci arkadaşta olurdu. saygılarımla....[/QUOTE]

Ercan cok dogru soylemis,bu kadar destegi e80 e verseklerdi,suan piyasa vazgecilmez bir cihaz olurdu.Ama bk5 ile yazik ettiler roland a.Sirf ekrani yuzune cok kullanici kaybetti.