• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Rtim yazamıyorsunuz durumkit desteği yapın

• Konbuyu başlatan tonibo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 36
  • Görülen : 6K
Cevap: Rtim yazamıyorsunuz durumkit desteği yapın

Değerli Forum Üyeleri,

Bizim yazmış olduğumuz mesaj hiçbir şekilde "daha iyisini siz yapın da görelim" amaçlı yazılmış bir mesaj değildir. Tamamen dostça bir şekilde elinizde daha iyi çalışmalar varsa, buyrun bizle paylaşın ve bizde tüm kullanıcılarla paylaşalım amaçlı bir yazıdır. Ayrıca burada şunu belirtmek isteriz ki 2012 Temmuz ayında çıkardığımız ürün için aralıksız olarak her ay ritim yayınlamaya devam ediyoruz. Yaklaşık 200 e yakın ritim yayınladık. Hiçbir rakibimiz ne Türkçe kullanım kılavuzu, ne Türkçe web sitesi ve nasıl kullanılır videoları yapmamışken, biz kullanıcılarımıza bunları sunduk Yaklaşık olarak 1 yıldan beri ürünümüzü TL kura sabitleyip, sizlerin döviz kuru artışından etkilenmemsini sağladık. Tüm bunları beğenmemenizi saygıyla karşılayabiliriz. Fakat bu ritimleri yazan kişilerin "hangi kafayla bu ritimleri yazıyorlar" yada "bu işi bıraksınlar" gibi usluplar ile eleştirmenin hiç hoş olduğunu düşünmüyoruz. Biz bu ürün çıktığından beri ne söz verdiysek yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Lütfen bizim resmi açıklamalarımızı (daha önceki) dikkatlice okuyunuz. Ve bize karşı olan değerlendirlerinizi buna göre yapınız. Bu ritimleri yazan insanlar, günlerce veya saatlerce bu işin üzerinde uğraşıyorlar. Beğenmemek en doğal hakkınız fakat bu uslüpla eleştirmenin biraz haksızlık olduğunu düşünüyoruz.

Bu konuya son vermek adına lütfen aşağıda yazdıklarımızı dikkatlice okumanızı rica ediyoruz.
BK-5 OR ile ilgili tüm destek çalışmalarımız elimizden geldiğince devam edecektir. Fakat lütfen bize karşı da anlayışlı olmanızı rica ediyoruz, biz Roland olarak sadece BK-5 OR satmıyoruz. Dijital piyanolar, davullar, synth ve gitar ürünleri de en az BK-5 OR kadar çalışma isteyen ve onun kadar önemli olan ürünlerdir. Tüm bunların haricinde bu ürünün içersine ekletmek istediğiniz birçok şey mümkün olmayan (yazılımsal / hafıza durumu nedeniyle ve donanımsal olarak) isteklerdir. Biz sizin isteklerinizin çoğunu takip ediyoruz.Fakat bütün bunların hepsine cevap verebilmemiz veya karşılamamız mümkün değildir. BK-5 OR hafızası tam anlamıyla dolu olduğu için, ekstra davul setleri veya yeni seslerin güncelleme ile atılabilmesi mümkün değildir. One-Touch kullanımını 8'e çıkarma konusu : One-Touch kullanımı ritimle birlikte kullanıldığı için sistem üzerinde programlamasında büyük bir yer kaplamaktadır. 8 adet e çıkarılması daha önceden bizim tarafımızdan düşünülmüş fakat hafıza boyutu nedeni yapılamamaktadır. Bunun yerine NUMERIC tuşuna basılı tutatarak FAVORİ sesler kullanımı güncelleme ile eklenmiştir. Sizlerin istek ve düşüncelerinizde belki birçok şey yazılımla çözülür gibi gözükebilir, fakat bu işlevde maalesef öyle olmamaktadır.

Tüm kullanıcılara saygılarımızla bildiririz.

Hersey iyi guzelde peki siz roland turkiye olarak degilde bir kullanici olarak důsünecek olursaniz bu yayinlanan ses paketleri ham sesler degilmi.neden bu isi bilen üstadlara dogru düzgün elle tutulur bir ses paketi yayinlatmiyorsunuz.bunun bedeli neyse sizler bunu karsilamakla mükellef degil misiniz.hala en cok kullanilan sesler editli olarak yayinlanmiyor.bizler rolandi seviyoruz.sevmesek begenmezsek zaten almazdik bununda böyle bilinmesini isterim.iyi bir ses paketi istiyorum.omer beyin demolarinda var.bu istegin bellekle bir alakasi yok.

Hafıza dar ise bir anket yapılıp mevcut olan sample seslerden çıkarılması istenilenleri çıkartabilirsiniz.Onların yerine yine bir anket ile yeni sesler sağlayabilirsiniz.Nacizane önerimdir

Cok isabetli bir öneri bence sonucta herseyin caresi var

Re: Cevap: Rtim yazamıyorsunuz durumkit desteği yapın

Hersey iyi guzelde peki siz roland turkiye olarak degilde bir kullanici olarak důsünecek olursaniz bu yayinlanan ses paketleri ham sesler degilmi.neden bu isi bilen üstadlara dogru düzgün elle tutulur bir ses paketi yayinlatmiyorsunuz.bunun bedeli neyse sizler bunu karsilamakla mükellef degil misiniz.hala en cok kullanilan sesler editli olarak yayinlanmiyor.bizler rolandi seviyoruz.sevmesek begenmezsek zaten almazdik bununda böyle bilinmesini isterim.iyi bir ses paketi istiyorum.omer beyin demolarinda var.bu istegin bellekle bir alakasi yok.

Aynen bizler Rolanda yakıştıramadığımız için dert yanıyoruz.Lütfen nankörlük olarak görülmesin.

Sn.Megaboy, Ömer Bey, Mürhen Bey ya da bu çalışmaları yapan her kim ise, çalışmarı bittiğinde bize gönderir göndermez sizlerle bunları paylaşıyoruz. Yoksa bunların bizim elimizde kalması ya da saklanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Sayin rolan türkiye ben sizin burada yapilan calismalari sakliyorsunuz gibi bir ima veya bir suclama yapmiyorum.burada 2 senedir bir elle tutulur güzel bir ses paketi yayinlanmadigini belirttim.sizler bu tip konularin vede biz kullanicilarin temsilcisi muhatapi olarak konuyla ilgilenmeniz icin dikkatinizi cekmekteyim.konuyla ilgilenmeniz biz kullanicilarin sikintilarini gidermeniz icin gereken hassasiyeti göstermenizdir.biz kullanicilarin beklentiside bu yöndedir.bugun ben bir ortama girdigimde isterimki benim orgum sesleriyle ritimleriyle korg sevdalilarina way be dedirtmeli bunu yapamiyorsak bir yerde sikinti var demektir...

Sn.Megaboy, Ömer Bey, Mürhen Bey ya da bu çalışmaları yapan her kim ise, çalışmarı bittiğinde bize gönderir göndermez sizlerle bunları paylaşıyoruz. Yoksa bunların bizim elimizde kalması ya da saklanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Abicim, arkadaşlar, tanıtımlarda olan sesler, paylaşılıyor ama, tanıtımdaki gibi efektli editli değil diyorlar. Yanlış anlaşılma olmasın. Seslerin Ham olduğunu efektsiz ve tatsız olduğunu, tanıtımlarda herşeyin düzgün olduğunu efectli ve ayarlı olduğunu, o seslerin paylaşılması gerektiğini söylüyorlar.

Açıkçası, geçen sene Elimdeki OR700 ü sattıktan sonra, Firmanız olan Zuhal müziğe geldim. Çok güzel karşılandım, aleti inceleme fırsatı buldum ve denedim, fakat sesler benimde hoşuma gitmedi. Fiyat güzel, hizmet güleryüz, malın arkasında durma on numara, her ay düzenli ritim yayınlanması çok çok iyi, ancak gelgör ki alette birşeyler eksik. Hafıza eksikliği nedeniyle çalışma sadece ritim ve edit seslerden yapılıyor yazmışsınız. Tamamen doğrudur, haklısınız, ama artık türk piyanisti yada potansiyel klavye müşterisi; PA80, Ketron xd9, Yamaha OR700 gibi cihazları kullandıktan sonra, idare edecek sesler değil, en az saydığım cihazlardaki sesler ve ritimler gibi nevaleler bekliyor. Benden ufak bir tavsiye, Hafızası açık olmayan aletler, çip yolu ile bu sorunu gidererek en iyiye ulaşmaya çalıştılar. Bence Roland Türkiye olarak bu yolu deneyin, bakın satışlar nasıl katlanıyor... Saygı ve Sevgilerimle

Murat KOÇ..

Ben editli efecktli olmayan sesi ne yapayim lazim degil.ne yapacam o sesleri flasha yüklemiyorum bile yalandan yer kaplamasin.editli efecktli olmayan seslerin yayinlanmasina da zaten bir anlam veremiyorum.zaten bende artik bu aralar gordugum korg setleri indirmeye basladim.cunku her an kizipta satabilirim bk5i.kafam bozulmaya basladi

Moderatör tarafında düzenlendi:

gecen bi tuljm demo dinlesim bk-5 ile icra edilmis ama ses paylaailinca ayni cikmadigindan yakinilmisti bk5 bende 5ay kadar kullandim yapilan demolar sanirim bilgisyar tabanli ondan farkli cikiyor ...