• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Rtim yazamıyorsunuz durumkit desteği yapın

• Konbuyu başlatan tonibo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 36
  • Görülen : 6K
Cevap: Rtim yazamıyorsunuz durumkit desteği yapın

e70 te kullandım sadece 8 rıtım vardı ve alternatıf yoktu bk5 cok guncel alet emodan esıntıler var ıcnde kıymetını bılın bnce bk5 yabana atılcak alet degıl sonucta 4 5 mılyarlk cıhaz degıl parasına gore bu kadar guncelleme sahane adamlar olene kadar guncelleme yapmıcaklar artık bk5 ın yuksek modelını yapmaları lazım kullanıcıya acık olması lazım

Ugur kardesim burada kiymet bilinmeme olayi yok.buradaki olay 2 seneden bu yana yapilmayan editli ses paketidir.dedigim gibi yapabilecek meziyetimiz olsaydi.zaten destek vereceginin sözunu veren roland almazdik

Rolanda Türkiye'de her zaman büyük bir sempati vardır.Roland E40 Oriental yazısını bi yerlerde görüpte parmaklarını kıpırdatmayan klavyeci yoktur heralde.BK5 de neden bir efsane olmasın?

Arkadaşlar bende bk5 kullandım, taleplerinizi anlamakla beraber netice olarak boş muhabbet yaptığınızı belirtmek isterim. Boş muhabbet derken şunu kastediyorum; Diyelim ki tepkinize karşılık buldunuz. Bk5 in özellikleri belli, 3 tane ses eklense ne olacak ki, 1 ay sonra tekrar bir tatminsizlik başlayacak. Bana göre Roland Türkiye bk5 için yapabileceklerini zaten yaptı. Yapmadığı veya yapamadığı şey daha iyi bir cihazı Türkiye piyasasına sokmak.

Yapılacak en güzel hareket bk5'leri bir şekilde elden çıkararak size istediklerinizi verebilecek bir klavyeye yönelmek. Gerisini Roland düşünsün, takım tutar gibi marka tutmanın bir alemi yok, şu zincirlerinizi kırın, mutlu olun. Ne zaman ki Roland kullanıcıya açık ve daha fonksiyonel bir cihazla Türkiye piyasasına girer, o zaman Roland sevenler alır kullanır. Piyasaya girmez ise de Türkiye'de klavye piyasasından silinir gider ki bana göre bu süreç başladı.

bende şunu anlamıyorum bu korg müzisyene açık org üretiyo ve kar ediyo bunu neden roland yapmıyo ben roland kullanırken korgun lafı bile geçmezdi çünkü roland kral klevyeydi gel görki bügün şahsım adına beğenmiyorum peki distribitör kendi istekleri dahilinde org ürettiremiyormu rolanda ben bunuda anlamıyorum neden üretim rolandın istekleri doğrultusunda yapılıyor üretim yapılacakken istekler söylenmiyormu bu roland şirketine hayırlısı olsun diyelim ama bu saatten sonra ne yapılır bilemiyorum

Allah,gani gani rahmet eylesin;Barkat yaşasaydı siz görürdünüz roland'ı.İş distribütörde biter,talepler alınır firmaya sunulur ve beklentiler doğrultusunda üretim arz edilir.Yıllar önce roland e-70'in üzerinde kars anadolu v.s ritimleri vardı.Hadi bunu geçtik diyelim.siz distribütör olarak her ay 10.20.40 ritim yayınlamanız (yazan arkadaşların yorumları doğrultusunda bu ritimlerin iyi kalitede olmadığını göz önüne alarak) önemli değildir.Önemli olan anketler düzenlenip talepler doğrultusunda beklentilerin karşılanmasıdır.Birde şu var;benim gözümde Roland kullanan arkadaşlar sadece bas ve ritim(davul,darbuka) duymak istemeyen armoniye önem veren zevk sahibi müzisyen yada adaylarıdır.

Re: Cevap: Rtim yazamıyorsunuz durumkit desteği yapın

Allah,gani gani rahmet eylesin;Barkat yaşasaydı siz görürdünüz roland'ı.İş distribütörde biter,talepler alınır firmaya sunulur ve beklentiler doğrultusunda üretim arz edilir.Yıllar önce roland e-70'in üzerinde kars anadolu v.s ritimleri vardı.Hadi bunu geçtik diyelim.siz distribütör olarak her ay 10.20.40 ritim yayınlamanız (yazan arkadaşların yorumları doğrultusunda bu ritimlerin iyi kalitede olmadığını göz önüne alarak) önemli değildir.Önemli olan anketler düzenlenip talepler doğrultusunda beklentilerin karşılanmasıdır.Birde şu var;benim gözümde Roland kullanan arkadaşlar sadece bas ve ritim(davul,darbuka) duymak istemeyen armoniye önem veren zevk sahibi müzisyen yada adaylarıdır.

Hocam ne kadar kısa ve öz açıklamışsınız durumu.Bizlerin Rolandı kötülemediğimizi , aksine yapılan çalışmaların duygularımıza ve çalışmalarımıza hitap etmemesi.Herkes biliyorki müzik şevk işidir.İnşallah bundan sonra biraz daha destek gelir.

Sevgili Roland Türkiye.

Sahnede Pa3x kullanıyorum. 3 ay once destek olarak BK5-OR satın aldım. Ses olarak bir sikayetim yok bildiğimiz temiz roland sesleri fakat arkadaşlarında dedigi gibi ritim konusunda yetersiz ve doyurmuyor sahnede 1 kere BK5-OR ritimi kullanmadım .
Cihaz üzerinde ritim yazmak çok uğraştıryor kimsenin o kadar vakti olduğunu sanmıyorım.
Sizden ricam ben sahsen Cubase ile ritim yazmak istiyorum ama maalesef cihaz Roland sadece 10.Kanala Drum kanalı yetkisi vermiş 9.kanal percusion olarak cubase de ayarlanmıyor Cihaz ile gelen Style Converter Programı da ise yarayan bir program değil açıkçası
Eğerki elinizde Cubase ile ritim yazma konusunda bir template varsa yayınlayın. herkes gönlünce ritimini yapsın burada paylaşsın klavyenin değeri artsın..