• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

S-950 almak istiyorum ne dersiniz???

nostalji90

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
UD
Arkadaşlar merhabalar taverna ve tsm tarzında program yapıyorum ilk kez klavye alacağım normalde kanun çalıyorym S 950 çok hoşuma gidiyor ve beni uzun yıllar idare ediceğini düşünüyorum ancak kafamda bazı soru işaretleri var sizlerede danışmak istedim
Cihazın üzerinde koma varmı?altyapı çalabikeceğim hdd veya ram varmı ve benim tarzım için uygun bir aletmi malum acemisiyim yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla...

Cevap: S-950 almak istiyorum ne dersiniz???

Merhabalar...
En iyi fikir edinme yöntemi söylenenden çok yapılan işlerdir diye düşünmüşümdür hep.
Şu an cihazım KORG PA900 olmakla beraber, Türkiye'de PSR S950'yi ilk alanlardan ve kullananlardan biriyim...
Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ile uğraşıyorum ve müzik öğretmeniyim.
Bir buçuk sene kadar cihazı kullandım ve ne istedimse bana yeterli oldu...
Kısacası beni üzmedi...
Eğer cihazın T.S.M. yeterliliği hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, aşağıda linkini vereceğim sayfada, S950 ve PA900 ile hazırlamış olduğum örnekler var.
kolay gelsin...

Moderatör tarafında düzenlendi:

İsmet bey eserlerinizi hayranlıkla dinliyorum benimde amacım tek başıma sizin tarzınız ve repertuarınızda programlar yapabilmek sizinle karşılaşmal büyük şans oldu peki neden S 950 den pa900 e geçiş yaptınız bunu öğrenmek istiyorum saygılarımla..

neden Pa900 e geçtiğim konusuna şöyle bir açıklık getireyim...
ben, herhangi bir yerde program yapmıyorum, sadece evde ve kendi müzik zevkimi tatmin ve çalışmalarımı yapmak amacıyla cihaz kullanıyorum.
PA 900 de, PSR s950 de olmayan bazı artı özellikler var. Mesela, sample atabilmek gibi, yani cihaz için bulabileceğiniz sample, ritm vs. fazla...
Ancak, şunu açık ve net olarak söyleyebilirim; kullanım kolaylığı, malzeme kalitesi açısından ben PSR S950 yi daha tatminkar buldum...
Canlı olarak cihazları pek kullanmıyorum, dedim ya program yapmıyorum. Sequncer, kayıt özellikleri benim için çok önemli.
PA 900 ün bu konuda S950'ye göre artıları da var, eksileri de var.
Zaten, bütün özellikleri bütün üreticiler sunsalardı, cihazların birbirinden farkı kalmazdı...
Bir de sürekli değişik teknolojilere olan ilgim söz konusu olduğu için cihazımı değiştirdim...
Sanırım yardımcı olabilmişimdir...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yamaha S950 ve Emo usb alıp kaliteyi yaşayın.

Kardeşim istediğin herşeyi yapabilirsin ama bence yamaha alma. Arkadaşlar bana kızabilir. Belki haklılar ama bence bu işin en iyisi korg. Bir yamahacı olarak yamaha alma bence. Ama dediğim gibi istediğini yapabilirsin 950 ilede. İyi alettir.

merhaba
bende eski bir yamahacı olarak fikrimi sunayım.s950 alırsan
-kullanıcıya kapalı
-Ritm yazmayı bilmiyosan ve başka set yapan yoksa hep elindekiyle yetinmek zorunda kalırsın
-Set çalışması yok.yapılacağınıda sanmıyorum.
-Sample ses atamazsın(örneğin beğendiğin bi kanun sesini)
s950 de koma var.hafızasıda 64 mb rom var biliyorum.
ayrıca sıfır alırsan emo usb ile beraber neredeyse 7.000 tl gibi bi rakam çıkıyor ortaya.

Benim nacizane sana tavsiyem pa800 olur onunda 256 mb olanını alırsan daha avantajlı olur yada 475 tl ye takıyolar.yada pa900 olabilir daha güncel bi alet üstünde gelen ce sette güzeldir.

birsürü set çalışması var.paralı parasız
istediğin bi ses,pad,loop,yada drum kiti yükleyebilirsin her tarza uygun ritmler var piyasada.

Arkadaşım bende yamaha kullandım 6 sene a 1000 i çok memnundum bu sitede de çok paylaşımlarım oldu ama s950 güzel cihaza benziyor ama daha aktif bir org alman mantıklı olur, bence ama 900 dersen düşünme söylendiği gibi yamaha çok pahalı bu neden kaynaklanıyor bilmiyorum ses ritim konusunda üstüne yok ben 600 kullanıyorum tonları güzel 900 için bir şey söylememe gerek yoktur sanırım. . Saygılar......

s950 demek ,gerçekçi sesler gerçekçi ritmler demek, özellikle batı sesleri, emo usb de klarnet sesi hariç tüm sesler çok gerçekçi ...

Arkadaşlar ben bu Korg sevdasını , set nevale muhabbettini anlamıyorum. Emo usb de yeteri kadar kaliteli sample sesler ve ritimler var diye düşünüyorum. Batı diyorsanız Yamaha'nın kullandığı ses teknolojisi baya ileri seviyede. Lafın gelişi 30 tane dandik 2-4 ritim olacağına adam gibi 1 tane 2-4 ritim olsun yeter diye düşünüyorum. Yamaha Psr-S950 bambaşka bir cihaz. Tuşları kullanıcıyı yormuyor gayet kaliteli bir cihaz. Vocal Harmony teknolojisi olsun Super Articulation ve Mega Voice teknolojileri olsun,Mp3 okuma,vocal sesi kesme,tempolarını ve pitch değerlerini değiştirme olsun yok yok cihazda.