• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

S-950 almak istiyorum ne dersiniz???

Cevap: S-950 almak istiyorum ne dersiniz???

Arkadaşlar ben bu Korg sevdasını , set nevale muhabbettini anlamıyorum. Emo usb de yeteri kadar kaliteli sample sesler ve ritimler var diye düşünüyorum. Batı diyorsanız Yamaha'nın kullandığı ses teknolojisi baya ileri seviyede. Lafın gelişi 30 tane dandik 2-4 ritim olacağına adam gibi 1 tane 2-4 ritim olsun yeter diye düşünüyorum. Yamaha Psr-S950 bambaşka bir cihaz. Tuşları kullanıcıyı yormuyor gayet kaliteli bir cihaz. Vocal Harmony teknolojisi olsun Super Articulation ve Mega Voice teknolojileri olsun,Mp3 okuma,vocal sesi kesme,tempolarını ve pitch değerlerini değiştirme olsun yok yok cihazda.

Ya konuyu yine korg,yamaha muhabbetine çevirmeyelim lütfen.Arkadaş yıllarca kullanacağını dile getiriyor sen aynı 2/4 ritmle 5 sene çalsan sıkılmazmısın.Madem böyle bi sample teknolojisi var neden kullanmayalım yada 7.000 tl verdiğim yamaha alete neden hiç bi ekleme yapamıyorum bide onu düşünDedim ya bende eski bi yamahacıyım şu an alet yok belki yamaha alıcam belkide ketron belli değil öyle marka havesimde yok.size tavsiyem batı seslerde pa900 bi dinleyin.Ve lütfen konuyu marka fanatikliğine getirmeyin ortada bi teknoloji varsa hemde bunu diğer markadan daha ucuza yapıyosa neden onu seçmeyeyim.

S 950 kullanıcısyım scale üzerinden koma ayarlama şansınız var alet tyros ses kartı taşıyor saoundlar mükemmel sesler mükemmel kullanıcıya kapalı olması handi kap gibi gözükse de eldeki ses ve ritimler son derece yeterli batılar çok sağlam audio ritimler var gözünüz kapalı almanız tavsiye ederim 3 kişi verdiğim bilgiler dgrultunda ve deneyerek aldı herkes teşekkür ediyor nacizane fikrim bu

Ya konuyu yine korg,yamaha muhabbetine çevirmeyelim lütfen.Arkadaş yıllarca kullanacağını dile getiriyor sen aynı 2/4 ritmle 5 sene çalsan sıkılmazmısın.Madem böyle bi sample teknolojisi var neden kullanmayalım yada 7.000 tl verdiğim yamaha alete neden hiç bi ekleme yapamıyorum bide onu düşünDedim ya bende eski bi yamahacıyım şu an alet yok belki yamaha alıcam belkide ketron belli değil öyle marka havesimde yok.size tavsiyem batı seslerde pa900 bi dinleyin.Ve lütfen konuyu marka fanatikliğine getirmeyin ortada bi teknoloji varsa hemde bunu diğer markadan daha ucuza yapıyosa neden onu seçmeyeyim.

Arkadaş Yamaha Psr-S950 almak istiyorum diye yazmış. Yorum yazanlar hep nevale sıkıntısı var. Aynı ritimden sıkılıyorsan kendin ritim yaz ne kadar farklı ritim yazabilirsin oda tartışılır. Bence Yamaha Psr-S950 almayı düşünenler canlı görüp, deneyip sonra ona göre karar versin derim. Bu arada amacım Korg-Yamaha ayrımı yapmak değil.

Arkadaş Yamaha Psr-S950 almak istiyorum diye yazmış. Yorum yazanlar hep nevale sıkıntısı var. Aynı ritimden sıkılıyorsan kendin ritim yaz ne kadar farklı ritim yazabilirsin oda tartışılır. Bence Yamaha Psr-S950 almayı düşünenler canlı görüp, deneyip sonra ona göre karar versin derim. Bu arada amacım Korg-Yamaha ayrımı yapmak değil.

neyse arkadaşım senin muhabbetinin nereye gideceği belli.arkadaşın konusunuda dağıtmayalım.

Yamaha PSR S-950 ses kalitesi olarak çok iyi bir cihaz. Ancak sıfır fiyatı gerçekten de çok pahalı. O kadar paranın kullanıcıya kapalı bir cihaza verilmesi kocaman bir soru işareti. Bu parayı verene kadar temiz bir ikinci el Tyros4 çok çok iyi. Hemen hemen fiyatları aynı. Bu arada ses kalitesi olarak fikir edinmek isteyenler için Yamaha PSR S-950 ile yaptığım demoları toplu olarak aşağıda linkten dinleyebilirsiniz. Herkese bol müzikli günler dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende 900 kullanıcısı olarak s950 nin batı ses ve ritimlerine hayranlık duyuyorum hatta bir ara s950 ye geçiş yapmayı bile düşündüm ama Ali arkadaşımızın (windman1981) bahsettiği nedenlerden dolayı vazgeçtim..

bırtane olsabıle turk vıdeosuna rastlamadım

merhaba. bende yeni bir cihaz alacağım. orkestrada kullanmak üzere yani ağırlıklı altyapılarda kullanılacak. ama gerektiğindede gerçekçi seslerle solo çalabilmeliyim. cihaz pratik olmalı ve dokunmatik olmamalı. önerebileceğiniz neler olurdu?