• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

S.a Konservatuar okumayı düşünüyorum fikirleriniz neler ?

zeki-molla

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
PA 800
S.a hocalarım abilerim :) Lise öğrencisi son sınıf öğrenicisiyim.Mağlum bu sene sınava giricem ve üniversite kazanmam lazım.Etrafımdaki insanlar org çaldığımı görünce bunu neden ilerletmiyorsun diyorlar.Bende kendi kendime oturup düşündüm.Niye olmasın dedim.Ama kafama takılan sorular var.Çok mu zor aranızda öğrenim gören veya gidipte bırakan falan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.Yorumlarınızı bekliyorum.Kalın sağlıcakla.İyi akşamlar...

Cevap: S.a Konservatuar okumayı düşünüyorum fikirleriniz neler ?

Konservatuarın yetenek sınavına gireceksiniz galiba, sınavı kazanabilmek için "o" okulun verdiği eğitim seviyesinde olmanız gerekir.

Slm kardeşim, ben 1996'da Selçuk Ü. Müzik Öğrtmenliğini kazandım, 90'lı yıllarda bu iş daha kolaydı, artık her yerde Güzel Sanatlar Lisesi açıldı ve oradan mezun olanlar hem müzikal bilgi olarak hem de puan olarak sana fark atarak yarışmaya başlıyorlar, ama yine de çok yetenekli isen iyi bir Müzik öğretmeni desteğiyle o açığı kapatabilirsin, Ben şahsen 2-3 aylık bir nota ve piyano eğitimi ile kazanmıştım, ama nasıl bir çalışma. Batı müziğinin üzerine düşmelisin, Armoniyi iyi öğrenip, çift el piyano da çaldınmı göze girersin inşallah.

yusuf hocam adresim bu ekleyebilirsen veya adresini gönderirsen ben eklerim.Biraz daha ayrıntılı konuşabilirsek daha iyi sanırım :)