• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

s650 KULLANAN arkadaşlara bi sorum olacak?

lost__92

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800-1X -YAMAHA S650-A300V2
Değerli üstadlarım öncelikle hepinize saygılarımı sunarım..

sormak istediğim soru aletle program yapmayı düşünüyorum,çok rahat bi programı kaldıracağındanda eminim.. alet sahne kullanımı için pratik mi?

mesela bi seste oynama yaptık üzerine kaydedebiliyormuyuz yaptığımız efektleri?

en önemli soru; düğünde 2-4 çalarken halaya geçecem.. istediğim halay ritmine geçiş yaparken aksama filan olurmu? sanırım ritmi tekerlek ile seçiyormuşuz :S

tekerlek ile ritim ararken üzerine geldiğimizde direkt ritim çalmaya başlarsa rezil oluruz.. düşünsenizde 2-4 calıyorsun çiftetelliye geçerken aradaki 5-8 7-8 rtimler filan çalıyor sonra ritmi buluyorsun ve davam...

sahne kullanımı için sampleleri ve ritimleri yeterli ama pratikliği yeterlimi değerli hocalarım?

Cevap: s650 KULLANAN arkadaşlara bi sorum olacak?

güncelllllllll

kardeşim öncelikle s650 kullanan üstatlar sana yardımcı olacaklardır ki günden güne s650 kullanıcılarının arttığı gözle görülür şekilde...ritim geçişlerinde aksama olacağını düşünmüyorum.heralde tekerlek ile ritmi seçiosundur sonrasında ise enter tuşu filan vardır,onunla aktif hale getirebiliosundur.bu arada 3x'den yine vazgeçtiin heralde:)

yorumun için teşekkürler değerli üstadım..

3x alacağım ama erteledim şimdilik.. malum korglar sorunlu oluyor..ilerleyen zamanlarda v2 si filan çıkar 3x in :D biraz beklemek mantıklı...

s650 yi pa3x ile birlikte kullanmak bana mantıklı geldi.. a2000 i aratacak cihaz değil bence

Yamaha S650 her ne kadar A2000'in gölgesinde kalsa da parasına göre alınabilecek bir alet. A300tr'nin 1000 tl civarında satıldığını düşünürsek 1280 TL bu org için çok sayılmaz. Alet biraz daha işlenirse çok kaliteli olabilir. Program da rahatlıkla yapılabilir.

hocam a2000 kadar olmaz ama onada yakın bence.. yamahanın ürettiği cihazların arasında çok bi fark olmuyor.. sadece kullanım pratikliği ve hafıza kısıtlı oluyor alt modellerde.. misal verecek olursak a1000tr ile a300tr...

a2000 ile s650 arasında bence çok aşırı bi fark yok.. tabiki a2000 daha iyi ama s650 bence her türlü program yapar

Yapar tabi. İş müzisyende de bitiyor. Çalmayı bildikten sonra, alete hakim olduktan sonra her türlü program yapılır. Aletin dilinden anlamak lazım :)

bişey sorucam arkadaşlar geçen bir arkadaş video paylaşmıştı edi zurna vardı gerçekten de edi zurna var mı alette ?

edi zurna var ama :D neyse... bu edi zurna konusuna yetkili üstadlar el atacak :D

edi zurna var ama :D neyse... bu edi zurna konusuna yetkili üstadlar el atacak :D

kardeşim ciddi bir soru sordum alette edi zurna var mı yok mu?