• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sadece 3 aylık V2 Plus

Cevap: Sadece 3 aylık V2 Plus

sevgili arkadaşım değeri fazla düşürmeyelim ama bu kadar fahiş fiyat vermek te doğru değil fiyatta biraz kesinti yapman gerekir saygılar...

Fiyatın yüksekliği hakkında yorum yazanlara teşekkürler.. Org vardır traktör niyetine hoyratça kullanılır, org vardır makam arabası gibi özenle kullanılır.. Benimki ikinci guruba giriyor.. Orgumun ekran jelatini dahi üzerinde, orjinal kutusunda, kutudan çıkan tüm belge ve notalık benzeri aparatları verilerek teslim edilecektir. Sıfır orgtan en ufak bir farkı yoktur... Siz fiyatı yüksek bulsanızda sağolsun pek çok kişi orgumu almak yada başka orglarla takas yapmak için defalarca aradı... Malı görmeden yorum yapmak doğru değil.. Bazı mağazalar teşhir amacıyla 5-6 ay boyunca 100 kişiye çaldırdığı orgu kutusa koyup sıfır fiyatına satarken, ben dürüstçe 3 ay kullandığımı söyleyip sıfırından 300 TL aşağı fiyata satıyorsam, bunda aşırı bir fiyat isteme gibi bir durum yok sanırım... 1900-2000 TL'ye orjinali V1 iken sonradan V2 Plus'a çevrilen pek çok org var internette.. Macera sevenler o orgları alsın, sağlam iş yapmayı sevenler üzerine biraz koyup benimkini alabilir... Saygılarımla.

abicim merhaba

tünelde müzik aletleri satan bir esnafı arayarak elimde sanki 3 aylık v2 plus olduğunu söyledim..
alete 1700 tl verdiler

Doğru söylüyorsun, 2. el org alırken tüm esnaflar ne yazık ki bu şekilde davranıyor.. İşin komik tarafı bir Yamaha bayisinin bana söylediği doğru ise, sıfır OR V2 PLUS'ın bayilere maliyeti sadece 2000 TL imiş.. Yani org başına 700-800 TL kar marjı koyarak 2.700-2.800 TL'ye sıfır org satıp baya iyi ekmek kazanıyorlar... Benim anlamadığım, neden bazı bayilerin kar marjlarını düşük tutarak sıfır orgları 300-400 TL kar ile 2.300-2.400 TL'ye satmadıkları... sanırım Yamaha Türkiye dağıtımcısı olan SETUN bayileri fiyat konusunda bu şekilde yönlendiriyor, aletin fiyatı bir şekilde çok aşağılara düşmüyor...

Sonuç olarak, ben orgumu değerinin çok altında bir fiyata satmak istemiyorum.. satmak için acelem de yok... Aylık güncellemelerde verilen sesler düzelirse, belki satmam bile.. Çünkü ritm olarak V2 Plus çok güzel.. bir tek sorun seslerde.. Bu şartlar altında, sıfır V2 almak pek mantıklı gözükmüyor, ama herkesin kendi tercihine saygı duymak lazım...

Doğru söylüyorsun, 2. el org alırken tüm esnaflar ne yazık ki bu şekilde davranıyor.. İşin komik tarafı bir Yamaha bayisinin bana söylediği doğru ise, sıfır OR V2 PLUS'ın bayilere maliyeti sadece 2000 TL imiş.. Yani org başına 700-800 TL kar marjı koyarak 2.700-2.800 TL'ye sıfır org satıp baya iyi ekmek kazanıyorlar... Benim anlamadığım, neden bazı bayilerin kar marjlarını düşük tutarak sıfır orgları 300-400 TL kar ile 2.300-2.400 TL'ye satmadıkları... sanırım Yamaha Türkiye dağıtımcısı olan SETUN bayileri fiyat konusunda bu şekilde yönlendiriyor, aletin fiyatı bir şekilde çok aşağılara düşmüyor...

Sonuç olarak, ben orgumu değerinin çok altında bir fiyata satmak istemiyorum.. satmak için acelem de yok... Aylık güncellemelerde verilen sesler düzelirse, belki satmam bile.. Çünkü ritm olarak V2 Plus çok güzel.. bir tek sorun seslerde.. Bu şartlar altında, sıfır V2 almak pek mantıklı gözükmüyor, ama herkesin kendi tercihine saygı duymak lazım...

Hocam seslerde nasıl bir sıkıntı var bir dünya sample ses oldu. tarzınıza mı uygun değil.

hocam anlamadığım hala sıkıntı deniliyor. el insan daha ne olsun yav. beneski yamaha kullanıcısı olarak v1e bir dünya ses yaptım. ve işledim alet canavar. yapmayın yav. daha ne olsun bi dünya ses atıldı içine. bi dümnya güncelleme yapıldı. hala ses düzelirse diyorsunuz.. bizim millete ne verirsen ver hala bir bahane bulurlar. oturun işleyin biraz. yoksa ne verilirse verilsin beğenilmez..... şimdi o plus elimde olsa org çıldırır valla...

ses zenginliği değil sorun olan, ses çok ama seslerde KORG'ta aldığım tadı alamadım... mesela elektro bağlama sesi yeteri kadar derin gelmiyor.. belki orgu anfiye bağlasam daha iyi sonuç alırım, ama amatör olduğum için bu mümkün olmuyor.. Anfi olmadan PA 55 TR'in sesleri bana çok daha güzel geliyordu.. internetteki forumlardan anladığım kadarıyla ses olayından şikayetçi olan tek ben değilim... profesyonel piyanistler de ses sıkıntısı olduğunu yazıyor... belki de herkesin seslerde aradığı tad farklı...

arkadasın ıstedıgı fıyat normal arkadaslar suan alwetın sıfırı 3300 tl

hocam anlamadığım hala sıkıntı deniliyor. el insan daha ne olsun yav. beneski yamaha kullanıcısı olarak v1e bir dünya ses yaptım. ve işledim alet canavar. yapmayın yav. daha ne olsun bi dünya ses atıldı içine. bi dümnya güncelleme yapıldı. hala ses düzelirse diyorsunuz.. bizim millete ne verirsen ver hala bir bahane bulurlar. oturun işleyin biraz. yoksa ne verilirse verilsin beğenilmez..... şimdi o plus elimde olsa org çıldırır valla...

kardesım gercekten seslerde bıraz sorun var mesela bı roland e40 klarnet olsa bı e70 tenor sax olsa soyle guzel bı elektro olsa alet daha guzel olucak ama yapacak bır sey yok işlemeklede olmuyor ben cok işledım aletı merak etme sen ama yetersız kalıyor