• Trakyamuzik.net Güncellenmiştir..! Medya ve Kaynaklar gün geçtikçe içeriğimiz Çoğalıyor.. izlemede kalın saygılar..
  • '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sakın Bu Tuzağa Düşmeyin

RoMaN39

Administrator
Yönetici
Administrator
Özel Üye
Vip Üye
Katılım
27 Ocak 2006
Mesajlar
2,300
Tepkime puanı
28
Puanları
48
Yaş
45
Web sitesi
www.trakyamyzik.net
Enst.
Korg pa80
Adobe uyardı: "Sakın bu tuzağa düşmeyin"Pek çoğumuzun kullandığı PDF dosyalarını açan Adobe Reader ile ilgili çok tehlikeli bir gelişme var.

Şu suralar internette yoğun bir şekilde tehlikeli bir e-posta dolaşıyor. Dolaşan e-postanın başlık kısmında "download and upgrade Adobe PDF Reader" yazısı görünüyor ve newsletter@pdf-adobe.orgThis e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it adresinden gönderilmiş gibi duruyor.
Adobe Reader'ın yeni bir versiyonunun çıktığını belirten e-postada kullanıcılara tıklaması için bir link gösteriliyor. Bu linke tıklayanlar Adobe'nin resmi yükleme sayfasına değil daha önceden hazırlanmış sahte bir siteye yönlendiriliyor. Burada kişisel bilgileri alınan kulanıcılar böylece tuzağa düşmüş oluyorlar.

Pek çoğumuz e-posta yoluyla gelen virüslere ve truva atlarına alışığız. Bu haberde bahsettiğimiz e-posta ise herhangi bir virüs ya da truva atı içermeden kullanıcıları kandırarak amacına ulaşıyor. Bu aldatma yöntemine phishing scam deniyor. Türkçe olarak şifre çalma aldatmacası diyebileceğimiz bu yöntemde daha önceden özenle hazırlanmış ve orijinaline çok benzeyen sahte sitelere çekilen kullanıcılardan önemli bilgiler çalınıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Adobe yetkilileri yükseltme ve yeni versiyonlar için e-posta ile duyuru yapmadıklarını, Adobe'den gelmiş gibi görünen e-postalara kullanıcıların hiçbir zaman inanmamalarını ve e-posta içindeki linklere tıklamamalarını rica etii.

Adobe Reader'ın son versiyonunu indirmek için resmi internet sitesi olan adresini kullanmanız gerekiyor.

Mynetten Alıntıdır
 
teşekkürler oktay saolaısın
 
teşekkürler ederim roman kardeş sağolasın uyardığın için
 
Bu önemli uyarı için teşekkürler.
 
Uyarılarınız için sonsuz teşekkürler Saygılarımla,
 
Sağolasin üşenmeyip yazmişsin adop guncelelemeye dikkat......
 
Geri
Üst