• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Şarbon Mustafa(Mustafa ipekçioğlu) mu? Motor aLi(Ali yılmaz) mı ?

KarşıyakaLı_SercaN

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Arkadaşlar cevremde sürekli bu iki ismi kıyaslıyorlar çeşitli müzik sitelerinde falan hep denk geliyorum.Sizce bu iki bağlama ustalarından hangisi daha teknik hangisi sazına daha hakim farklı yorumlar bekliyorum.Benim fikrim Mustafa ipekçioğlu sazına daha hakim ve daha teknik,Bu iki bağlamacıyıda video sitelerinden dinleyebilirsiniz.Sizin görüşleriniz nelerdir ? İyi veya kötü yönleri var mıdır ? Bu zatları tanımayan arkadaslara da tanıtmıs oluruz.Sorularım yanlıs anlasılmasın hangisi iyi calıyor gibi sacma bir soru sormadım.Herkesin şahsi fikirlerini merak ediyorum

Cevap: Şarbon Mustafa(Mustafa ipekçioğlu) mu? Motor aLi(Ali yılmaz) mı ?

İkiside sana bağlama çalıcam deseler ama birini seçmem gerekse o Şarbon olur...

motor ?????

Moderatör tarafında düzenlendi:

Piyanist şantör motor ?? diyerek ne söylemek istedigini anlamadım..Arkadaşlar bukadar mı ilgilendiniz bu konuyla ? bağlamacılar nerdesiniz

frden slmlar usdat ben ikisinide ilk defa duydum desem yalan olmaz ama simdi cesitli kisima ayirmak lazim bu saz calan kisiler sahne sanatcisimi sutudyomu yani onu ayirmak lazim ama sutudyo dersen cetin akdenizden baskasi bence hikaye ama tabi derker var guray hafiftas kenan ilgen buna benzer bi suru uzmanlasmis saz ustalari var ama sahne bazinda dersen valla bilemicem

frden slmlar usdat ben ikisinide ilk defa duydum desem yalan olmaz ama simdi cesitli kisima ayirmak lazim bu saz calan kisiler sahne sanatcisimi sutudyomu yani onu ayirmak lazim ama sutudyo dersen cetin akdenizden baskasi bence hikaye ama tabi derker var guray hafiftas kenan ilgen buna benzer bi suru uzmanlasmis saz ustalari var ama sahne bazinda dersen valla bilemicem

İkiside hem sahne hem stüdyo.

bi kiyaslama yapmamiz cok sacma bence herkezin kendine gore bi tadi ve teknigi var diye dusunuyorum..... Ayrica daha bir suru usta isimler var Arab Ali, Hasan Genc, Japon Fikret ve daha niceleri..... Kim daha cok enstrumanina hakim diyede birsey soyeleyemeyiz eminimki hepside cok hakim aletine ..... Kiyaslama sorusunu sormadan ikisindende bir ornek verseydik video olarak tanimayanlarda tanimis olurlardi .... Ayrica herkezin zevki ayri ayri oldugu icin bu konu sonsuz bir sekilde gider boyle ....

Saygilar .............

bi kiyaslama yapmamiz cok sacma bence herkezin kendine gore bi tadi ve teknigi var diye dusunuyorum..... Ayrica daha bir suru usta isimler var Arab Ali, Hasan Genc, Japon Fikret ve daha niceleri..... Kim daha cok enstrumanina hakim diyede birsey soyeleyemeyiz eminimki hepside cok hakim aletine ..... Kiyaslama sorusunu sormadan ikisindende bir ornek verseydik video olarak tanimayanlarda tanimis olurlardi .... Ayrica herkezin zevki ayri ayri oldugu icin bu konu sonsuz bir sekilde gider boyle ....

Saygilar .............

Arkadaşında dediği gibi Arap Ali'de çok fazla adam haa :D Ben onu derdim, Düğüncü adam valla :) ve ki düğünde neler yapıyor..

Burhan bey ikisi de hem stüdyo hem sahne sanatçısı.İkisini de dinleyip yorum yapsaydınız daha iyi olurdu.Yinede teşekkürler

bence cok gereksiz bir sey hakkında yorum istemişiniz kardeşim... ikiside iyi ustaddır..ve ikiside sazına son derece hakimdirler..... birinin bazı yonleri diğerinden az daha iyiyse....digerinin de başka yonleri öbüründen iyidir... yani tarza göre değişir....

ama gereksiz olmasını düşünmeme rağmen illada fikrimi söylersem ve bana sorarsan HASAN GENÇ hocayı hepsinden üstün tutarım ve tek geçerim ............