• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Şarkı söyleyebilmek için neler yapmalıyım ?

• Konbuyu başlatan ggss
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 2K

ggss

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Sesim kötü yani çevremdekilerde öyle söylüyor fakat şarkı söylemem gerekiyor sadece org çalmayla bu işi götüremiceğimi anladım ?
Nasıl bi çalışma sistemi oluşturmalıyım ?

Saygılarımla.

Cevap: Şarkı söyleyebilmek için neler yapmalıyım ?

zorlamaya gerek yok :) benim seste kötü..etrafımdakiler iyi fena değil desede kötü farkındayım :D kasma kardeşim.. çık oku kafana göre.. ne adamlar düğün bitiriyo piyasada.. ses çksında nasıl çıkarsa çıksın

Öylede lambur lumbur söylenmez ama ya :D sesimin notasını falan nasıl bulucam :S

soyleyeme yeni basliyorsan once rahat bi karar bulacaksin mesela org kullaniyorsan karar b olabilir (-1) bu karardan rahat soyleyebilirsin normal parcalari mesela kesik cayir konyali ankara vs bunlari bu karardan soylemeye basla surekli soylemen bagirman lazim sesini iyice acman icin yani anlayacagin surekli sarki soyleyip dinlemen lazim ilerde acilir sonra karar sesini tek tek yukseltirsin diklere cikmaya baslarsin bu durumdada ses acilir

soyleyeme yeni basliyorsan once rahat bi karar bulacaksin mesela org kullaniyorsan karar b olabilir (-1) bu karardan rahat soyleyebilirsin normal parcalari mesela kesik cayir konyali ankara vs bunlari bu karardan soylemeye basla surekli soylemen bagirman lazim sesini iyice acman icin yani anlayacagin surekli sarki soyleyip dinlemen lazim ilerde acilir sonra karar sesini tek tek yukseltirsin diklere cikmaya baslarsin bu durumdada ses acilir

bu geceden başlıyorum hocam sesin kötülüğüne napıcaz peki :p

kotu ses yoktur egitimsiz ses vardir surekli bagirman lazim girtlagini acmak icin bol bol aci ye. belki yapmazsin ama yaparsan faydasi var cig bildircin yumurtasi ic balla sutu karistir visne suyu ic birde en onemlisi karnin biraz ac olsun rahat olursun kendinide fazla sikma

kotu ses yoktur egitimsiz ses vardir surekli bagirman lazim girtlagini acmak icin bol bol aci ye. belki yapmazsin ama yaparsan faydasi var cig bildircin yumurtasi ic balla sutu karistir visne suyu ic birde en onemlisi karnin biraz ac olsun rahat olursun kendinide fazla sikma

Bunların hepsini yapabilirim eğer sesim oturcaksa yada düzelicekse. Mikrofondan konuşunca çok rahatsız oluyorum sesimden bu benim daha çok moralimi bozuyor ve yapamayacağımı düşünüyorum.3-4 Aylık bi süre zarfında söylemeye hafiften başlasam çok güzel olcakta :)

Ses tonu zamanla düzeltilebilir.Sesin rengi için ise yapılabilecek fazla bir şey yok.Sesin tonunu etkileyen faktörler ; Doğru notadan söyleme,nefes tekniklerini doğru kullanma,bazı parçalar her insana gitmiyor hiç uğraşmamak lazım sesinize giden parçalara ağırlık verin.Sigara içiyorsanız muhakkak vedalaşmanız lazım :) çok soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklere dikkat etmek gerekiyor.

Yukarda söylediklerim sesimizi randımanlı kullanmak için yapabileceğimiz şeyler.Şarkı söylemek istiyorum diyorsanız ve eğer profesyonel bir yardım alamıyorsanız bu işin tek çözümü bol bol pratik yapmaktır.Kolay gelsin..

Ses tonu zamanla düzeltilebilir.Sesin rengi için ise yapılabilecek fazla bir şey yok.Sesin tonunu etkileyen faktörler ; Doğru notadan söyleme,nefes tekniklerini doğru kullanma,bazı parçalar her insana gitmiyor hiç uğraşmamak lazım sesinize giden parçalara ağırlık verin.Sigara içiyorsanız muhakkak vedalaşmanız lazım :) çok soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklere dikkat etmek gerekiyor.

Yukarda söylediklerim sesimizi randımanlı kullanmak için yapabileceğimiz şeyler.Şarkı söylemek istiyorum diyorsanız ve eğer profesyonel bir yardım alamıyorsanız bu işin tek çözümü bol bol pratik yapmaktır.Kolay gelsin..

Duymak istediğim cevaplardı bunlar hocam çok sağolun :)

üstad bende senin gibi arada uğraşıyorum :D biraz faydası oldu gibi sanırım , kendini yırtarak söyle detone olmadan ama , elinden geldiğince bağırarak söyle.. ama sitede apartmanda flan oturuyorsan kavga var sanıp komşular polisi arar sonra :D şarkıları okurken hangi transpozelerde hangi şarkıları rahat okuduğunu yaz..

mesela kesikçayııı la kararda okumaya kalkarsan sonu hüzran olur :)

deneye deneye bulacaksın hangi şarkıda hangi karar okuduğunu gerisi gelir...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri