• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

seçmece süper fıkralar mutlaka okuyun

• Konbuyu başlatan pymmemo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 115
  • Görülen : 16K

pymmemo

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x & pa800
imam birgün namazda gaz kacırır
çok utanır hemen karısını alıp
köyü terk eder. a...radan 20 yıl qeçer
imam köyünü özLer kalk hanım
gidelim benm olayı herkez unutmuştur
söyle bi yoklarız unutmamışlarsa geri
geliriz der. köye yaklaşırken çobanı
görüp sorar bu köylümüsün. he der çaban. kaç yaşındasın evladım, bilmiyorum amca ama
imamın ossurduğu sene doğmuşum deyince
imam karısına döner kalk hanım kalk.
bizim poponun osuruğu tarih oLmuş :)

Cevap: seçmece süper fıkralar mutlaka okuyun

Çanakkale’den 30-32 yaşlarında bir kadın, kucağındaki süt bebeğiyle otobüse bine...r. Yanına da iri kıyım bir adam oturur. Otobüs Ezine’ye ulaştığında kadın çocuğunu emzirmek amacıyla memesini açar ve çocuğa verir.
Ancak çocuk inatla memeyi emmek istemez. Kadın çocuğa kızar ve sert bir sesle;
-Al yoksa amcaya veririm !….
Adam göz ucuyla bakar ve önüne döner…
Ayvacık’a geldiklerinde kadın yine memesini çıkarır ve çocuğu yine emzirmek ister, çocuk yine emmez ve yine aynı sözler kadının ağzından dökülür;
-Al yoksa amcaya veririm.
Bu olay her durakta tekrarlanır ve hepsinde de aynı şeyler yaşanır.
Küçük kuyu, Altınoluk, Güre, Akçay derken Edremit’e kadar gelinir. Edremit’te de kadın;
-Al yoksa amcaya veririm diyince adam patlar
-Hanım hanım yeter artık !…Vereceksen ver. Ben taa Ayvacık’ta inecektim, buralara kadar geldim….:)

Delikanlı bir süredir çıktığı kız arkadaşını şehirden ve gözlerden uzak bir yere...... götürmüş, ormanda bir yere park edip ona heyecanla sarılmak isteyince kız “Bunu sana daha önce söylemek istedim ama olmadı” demiş, ‘Ben hayatımı fahişelik yaparak kazanıyorum, devam etmek istersen 20 dolarını alırım.’ Bu sözler üzerine yıkılan delikanlı arkasına yaslanıp bir süre kımıldamadan durunca ‘Eee?’ demiş kız, ‘Teklifim hoşuna gitmedi galiba.. O zaman şehre dönelim.
Delikanlı ‘Benim de sana söylemediğim bir şey var’ diye başlamış “Ben de hayatımı taksi şoförlüğü yaparak kazanıyorum, buradan şehre 25 dolarını alırım.. Nakit..!”:)

Çifçi tavukları için hiç yorulmayan bir horoz almak için pazara gider. Pazarcı;
-...İstediğiniz her şeyi bu horoz yapar.

Azgın mı azgın bir horoz satar bizim çifçiye.Adam çifliğe döner ve horozu kümese koyar koymaz tüyler uçuşur, gıdaklama sesleri feryat figanlar falan, çifçi çok memnundur. Ama horoz azgındır. Sadece kümesin işini bitirmekle kalmaz, çiflikteki diğer hayvanlarıda becerir. Atlar, koyunlar, inekler... Adam memnundur ama bir yandan da endişelidir. Horoz iki günde ölecek diye.

Horozu tutmaya çalışır falan, ama nafile. Neyse der eve girer. Ertesi gün bir bakar ki, horozun ayaklar havada, dili dışarda kümesin önünde pestil bir vaziyetde cansız yatıyor ve hatta tepesinde bir akbaba uçuşuyor. Çifçi kendi kendine;

-Ehhh işte sana dedim gebercen diye.

Horoz, bir gözünü hafif açarak çifçiye yarım ağızla ve kısık sesle;
-Sus, Sus! Kaçıracan şimdi akbabayı, sus.

Karın mı, Devletin mi?

Birgün büyük bir oluşum her milletten ajan seçmek üzere da...ha önceden belirlenm...iş kişileri görüşmeye çağırmış.. Önce Amerikan'ı odaya almışlar ve sormuşlar, "Karın mı, devletin mi??"
"Devletim" demiş Amerikan hiç düşünmeden..
"İyi" demişler.. "O zaman al şu silahı ve yan odadaki karını öldür"
Amerikan silahı almış.. Sonra birden durmuş ve "Yapamayacağım" demiş..
Fransız'ı almışlar odaya, "Karın mı, devletin mi??"
"Devletim" demiş..
"İyi" demişler.. "Al şu silahı.. Karın yan odada.. Git ve onu öldür.."
Fransız silahı almış, kapıya gitmiş.. Sonra birden durmuş "Yapamayacağım" demiş..
Temel'i çağırmışlar.. "Karın mı, devletin mi?"
Temel hemen yanıtlamış, "Devletim"
"Al şu silahı, yan odadaki karını vur"
Temel silahı almış, yan odaya geçmiş.. Odadan önce bir silah sesi ardından da kırılan camın sesi gelmiş..
Temel odadan çıkınca sormuşlar "Ne oldu?"
Temel yanıtlamış, "Verdiğiniz silah kuru sıkı çıktı.. Ben de karıyı camdan
attım.."...

Temel tren makinistidir. Birgün son hızla treninin sürmektedir. Bir de ne görsün.... Rayların arasında bir küçük çocuk yatmaktadır. Olanca gücüyle sireni çekmiş ve düüüüütttt düüüüüütttt tren düdüğünü öttürmesine rağmen, çocuk raylar arasında yatmaktadır. Tek çare, Tren Takip Merkezini aramış ve haberleşme cihazıyla Tren Takip Merkezi Müdürüyle konuşmaya başlamış:"Karşımda bir çocuk var, raylar arasında yatıyor. Ne yapayım? Çocuğa vurursam bir kişi ölecek, treni tarlaya sürersem, onlarca kişi ölecek." Tren Takip Merkezi Müdürü hızlıca cevap verir:"Hiç düşünme çocuğa vur".

Tren Takip Merkezi Müdürü bir kaç saniye sonra Makinist Temel'i arar: "Ne oldu?" Temel kesik kesik, çok bitkin şekilde cevap verir: Ben ağır yaralandım. Sanırım onlarca ölü var."

Tren Takip Merkezi Müdürü sorar:"Ne yaptın, treni tarlaya mı sürdün yoksa". Makinist Temel güçlükle cevap verir: "Evet, tarlaya sürdüm."

Tren Takip Merkezi Müdürü: "Ne yaptın sen, neden çocuğa vurmadın da tarlaya sürdün diye sorar." Makinist Temel Cevap verir:"Ama çocuk tarlaya kaçtı."

Kayserili :))))
Padişahın biri,
- Bana yalan söyleyebilene bir küp dolusu altın vereceğim!
demiş.... Yalancılar, hemen saraya koşuşturup başlamışlar yalana;
- Bir kuş, aslanı kapıp yuvasına götürdü.
- Bunun neresi yalan?.. Kuş kartaldır, Arslan da kuzu kadar minik bir yavru. Kaptı mı götürür tabii!..
- Komşu ülkede bir eşeği kral yaptılar!..
- Ülkenin kralı, pencereden bakınırken tacını düşürmüş. Taç da pencerenin altındaki eşeğin başına geçmiş. Taç kimin kafasındaysa, kral odur tabii!..
- Padişahım, ben gökyüzüne bir ok attım. Altı ay sonra geri döndü!
- Senin ok bir ağacın üstüne düşmüştür. Ağaç, sonbaharda yapraklarını dökünce, takılacak yer bulamayıp yere inmiştir.
Böylece padişah, her yalana gerçek bir bahane bulmuş ve kimse padişaha bu yalandır dedirtememiş. Ama bir gün bir Kayserili gelmiş;
- Padişahım, sen benim babamdan borç olarak bir küp dolusu altın almıştın. Şimdi geri almaya geldim. Yalandır dersen ödülümü ver. Yalan değil dersen borcunu öde!.

hepside birbirinden güzelmiş pymmemo..teşekkürler.

Temel hastaneye gider. Girişte birinin ağladığını görür. Yaklaşır ve sorar:"Hayr...ola hemşerim? Neden ağlıyorsun?" Adam:"Kan
tahlili yaptırmaya geldim. Parmağımı kestiler." der demez bu sefer de
Temel hüngür hüngür ağlamaya başlar. Ne olduğunu anlayamayan adam
Temel'e sorar:"Hayırdır hemşerim. Sen niye ağlamaya başladın şimdi?" Temel cevap verir:"Ben idrar tahlili yaptırmaya geldim."

fıkra :))
Babası bir gün çocuğunun dua ettiğini görür ve gizlice dinler. Çocuk :
- "Tanrım,...... anneme, babama ve dedeme iyilik ve sağlık ve anneanneme güle
güle." Der.
Ertesi günü anneanne sizlere ömür. Birkaç gün sonra çocuk yine dua eder:
- "Tanrım, anneme, babama iyilik ve sağlık , dedeme güle güle. Ertesi günü
dede de sizlere ömür.
Birkaç gün sonra çocuk yine duadadır:
- Tanrım, anneme iyilik ve sağlık . Babama güle güle .
Baba tedirgindir . Ertesi günü akşama kadar bekler fakat birşey olmaz. Baba
akşamleyin neşe içinde eve döndüğünde, karısı ağlamaktadır. Baba sorar:
- Ne oldu ki?
Anne cevap verir:
- Bizim komşu Joe, sizlere ömür. Çok da iyi adamdı... :))