• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

seçmece süper fıkralar mutlaka okuyun

• Konbuyu başlatan pymmemo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 115
  • Görülen : 16K
Cevap: seçmece süper fıkralar mutlaka okuyun

İŞTEN ÇIKARILAN BEKÇİ
Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla,... bir bekçi işe almaya karar verir. Bir süre sonra düşünülür ; ''Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak'' Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750'şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.Bir süre sonra ''İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz'' diye düşünülerek, 1.000'er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar . Bir süre sonra'' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek '' diye tartışılırve 1.500'er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır. Bir süre sonra ;''Peki bunlardan kim sorumlu olacak.'' Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000'er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır. Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...!=)Devamını Gör

İki genç uyuşturucu içerken yakalanmışlar ve cuma günü mahkemeye çıkarılmışlar. Hakim:
- "Bakın çocuklar daha çok gençsiniz size 2. bir şans veriyorum. Hafta sonu elinizden geldiğince insanları uyuşturucudan vazgeçirin, pazartesi görüselim." Hafta sonu geçmiş... Hakim:
- "Eeee ne yaptınız anlatın bakalım..." 1.Genç:
- "Ben 17 kişiye uyuşturucuyu bıraktırdım.." Hakim :
- "Çok güzel nasıl yaptın?" 1. Genç
- "İki daire çizdim.. ( O o ) seklinde ve 1. si uyuşturucudan önceki beyniniz 2. si ise uyuşturucudan sonraki beyniniz deyince inandılar.." Hakim:
- "Güzel, inandırıcı..Serbestsin..ya sen?" 2. Genç:
- "Ben 156 kişiye bıraktırdım.." Hakim:
- "Ho !?..İnanılmaz,nasıl ?" 2. Genç:
- "Bende 2 daire çizdim.( o O ) seklinde... 1. daire uyuşturucudan önceki kıçınız 2. si ise hapishaneden sonraki dedim"

Türk'ün Farkı heryerde :D)
Amerikan Delegesi Hanımefendi kürsüye gelmiş.. "Geçen yılın kararlarını aynen uy...guladım.Eve gider gi...tmez kocama: 'Bundan sonra temiz çamaşır istersen kendi çamaşırını kendin yıka. İşte makine orda..' dedim. İlk gün bir şey görmedim.İkinci gün bir şey görmedim.Üçüncü gün bir baktım, makinenin başında sadece kendi çamaşırlarını değil, benimkileri de yıkıyor." Alman Delegesi söz almış, arkasından.. "Ben de kararımız gereğince kocama: 'Bundan böyle temiz tabakta yemek istiyorsan kendi bulaşığını kendin yıka' dedim.. Birinci gün bir şey görmedim. İkinci gün bir şey görmedim. Üçüncü gün baktım, makinenin başında sadece kendininkileri değil, benim bulaşıklarımı da yıkıyor." Üçüncü konuşmacı bizden feminist kardeşimiz.. "Türkiye'ye döner dönmez kararımız gereğince kocamla konuştum. Ona dedim ki: 'Bundan böyle yemek yemek istiyorsan, kendin pişirmen gerekecek.İşte mutfak orada..'dedim. Birinci gün bir şey görmedim. İkinci gün bir şey görmedim.Üçüncü gün sol gözüm biraz açılır gibi oldu, hafiften görmeye başladım .....Devamını Gör

Nine ile dede bir gün eski günleri yad ediyorlarmış.
Nine, "hadi yine eski günlerde olduğu gibi sine...manın önünde buluşup,
felekten bir gün çalalım" demiş. Dede de tamam hanım demiş, ve ertesi
gün olmuş.Dede önceden sinemanın önüne gitmiş ve beklemeye başlamış,ama nine gözükmemiş..Dede beklemekten sıkılıp sinirli bir şekilde eve gitmiş ,bakmış ki hanım evde oturmuş ağlıyor. "Ya hanım seni o kadar bekledim niye gelmedin" demiş.
Nine ise hıçkıra hıçkıra cevap vermiş:
"Annem izin vermedi")

Otobüs şöförünün omzuna dokunulunca adam hafifçe başını çevirmiş, bir bakmış ki elinde bir avuç bade...m, yaşlı bir kadın durmakta..

Teşekkür ederek almış bademleri ve yemiş..

15 dakika sonra yaşlı kadın tekrar şöförün omuzuna dokunup bir avuç daha badem vermiş ve bu ikramı bir kaç defa daha yapınca " Zahmet ediyorsunuz efendim.." demiş saygılı şöför, " Hep bana yedirdiniz. Biraz da kendiniz yesenize.."

" Çiğniyemiyorum evladım." demiş yaşlı kadın," Dişlerim yok.."

" Niye satın alıyorsunuz o zaman?.."

" Evladım ben sadece üzerindeki çikolata kaplamasını emmesini seviyorum!.."

Karadenizliler, bir konferans düzenlerler. Bu konferansa konuşmacı olarak ünlü bir Amerikalı bilim a...damı da davet edilir. Amerikalı konuk, bir hafta erken gelir, hem tatil yapar hem de Türkleri yakından tanıma fırsatı bulur, halkla kaynaşır, kendini sevdirir.
Karadenizliler ile Amerikalı bilim adamı hemen her konuda anlaşırlar, uyum içinde konferans biter.
Ayrılık günü gelir, Karadenizlileri alır bir düşünce. Biz bu değerli bilim adamına nasıl teşekkür edelim? Aralarında toplanırlar, başkan konunun önemini vurgulamak için derki: "Biz bu Türk dostu, değerli bilim adamına nasıl bir hediye alalım ki bizi unutmasın? Hem kullanışlı bir şey olsun, hem her eline aldığında bizi hatırlasın?"
Salonda kısa bir sessizlik olur, arka sıralardan Temel elini kaldırır:
"Sünnet ettürelum da....! "

Sürücü dikiz aynasında kendisini izleyen polisi görünce kaçabileceğini düşünüp basmış gaza.
Ancak pol...isi atlatamayacağını anlayınca, pes edip çekmiş kenara.
Polis arabasından inmiş. Bezgin, kızgın ve de küskün bir sesle:
- "Bana bak, çok yorgunum, üstelik keyfim de kaçık. Mantıklı bir özür söyle yoksa yaktım çıranı!"
Kısa bir ara ve sürücü:
- "Karım geçen ay bir polisle kaçtı. Aynada sizin aracınızı görünce, kaçtığı polis, onu bana geri getiriyor sandım…" demiş.

pymmemo kardşm eline sağlık gerçekten çok güzel fıkralar.birtanede naçizane ben ekliyeyim istedim.AMERİKADAKİ EYALET isimlerinin karadenizliler tarafından konulduğunu kaç kişi biliyor acaba .....temel ve dursun amerikaya iç savaş sırasında gezmeye gittiklerinde bakmışlar kimseler adres bilmez oturdukları yeri tanımazlar bu böyle olmaz diyip bari biz birer isim verelim demişler.nihayet bir mola sırasında temel çadırdan çıkarmış bağlamayı başlamış hem çalmaya hemde söylemeye osırada sesi duyan kızıldereliler bir öfkeyle gelip temele kızmışlar bakmış temel iş sakat sazıyla bunları yumuşatıp başlatmış oynatmaya ve KANDIRDIĞINI düşünerek oraya KANSAZ dan türeterek KANSAS eyealeti adını vermiş.derken bir başka molada yine aynı olay buseferde sazın teli kopmuş TEK TELLİ SAZIYLA orayada TEKSAZ dan türeterek TEKSAS adını koymuş.fakat bir mola sırasında idrir almış eline sazı ancak müziği duyupta gelen kızılderelilerle dil konusunda anlaşamayınca yerliler çok kızarak sazı almışlar.........olayı gören temel geldiğinde çok geç kalmış ancak durum çok berbat demişki temel idris buda senden olsun diyerek oraya ARKANSAZ DAN türeterek ARKANSAS eyleti adını koymuşlar.

FıKRa :)
Delinin biri bir gün doktoruna gider ve iyileştiğini söyleyerek serbest bıraklım...asını ister.Bunun üz...erine doktor
-Sana bir soru sorucağım doğru bilirsen burdan çıkarsın
Deli
-Peki anlaştık sor sorunu.
Doktor
...-Sen 10 katlı bir binanın tepesine çıksan bende aşağıda bir bardak su tutsam.Şimdi aşağıya atlar mısın atlamaz mısın
Deli
-Niye atlayım ben delimiyim der
Doktor içinden adamın gerçekten iyileştiğini düşünür ve neden diye sorar
Deli
-Ya bardağı çekersen .. xD

Temel bir gün avrupaya gider. Temel'in kötü bir aliskanligida vardir, sürekli iç......ki içer. Birgun bir bara girip barmenden üç bira ister ve hepsini içer. Üç-bes defa böyle yapinca barmen merak eder ve sorar;

- Niye hep üç tane bira içiyorsunuz?

- Ben, Dursun ve Hamdi bizler üçüzüz. Hepimiz dünyanin farkli yerlerindeyiz. Hepimizde bara girdigimizde birbirimizin yerine bira içeriz, öteki iki birayi o yüzden içiyorum

Yine günlerden bir gün Temel bara gelir ve iki bira ister, barmen verir.Temel biralari içtikten sonra tam kalkarken barmen sorar;

- Allah rahmet eylesin efendim, kardesinizin biri öldü heralde?

- Allah korusun ne ölmesi, ben içkiyi bıraktım..