• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Selam yardımcı olursanız sevinirim saygılar

• Konbuyu başlatan DEHA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 1
  • Görülen : 762

DEHA

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron SX3000
Değerli arkadaşlar bir konuda tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var ben 2006 yılında korg pa80 aldım 6 ay sonra sattım daha sonra 2007 yılında ketron xd9 aldım onuda 6 ay kullandım sonra satmak zorunda kaldım şimdi yeni bir org almayı düşünüyorum bana yardımcı olursanız sevinirim nasıl bir alet önerirsiniz ? ben araştırdım yamaha or700 ile ketron sx300 ve korg pa800 arasında kaldım pa800'ün fiyatı çok fazla ben en fazla 3000 lira verebilirim fakat alacağım alette mutlaka istediğim bazı özellikler var mesela usb girişi olması üzerinde kendi hoparlörünün olması ve hafızası çok olmalı yani epey bir ritim ve ses atabilmeliyim artı ben ardahanlıyım yani halay önemlidir bizde mutlaka halay ritimleri ve zurna ile elektro bağlama sesleri çok iyi olması lazım bu arkadaşınıza ne önerirsiniz ? cevaplarınızı bekliyorum saygılarımla şimdiden zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler neden size danıştım çünkü ben öteki aletleride almandan önce bu siteye gelip fikir almıştım memnun kaldım yine yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Selam yardımcı olursanız sevinirim saygılar

sx 3000 de usb girişi yok fakat sonradan takılıyor diye biliyorum.ayrıca hardiskte oluyo genelinde. ben daha önce kısa süreliğine kullandım çok kullanışlı bi alet ama ritm yazmasını bilmiyosan ritm sıkıntısı mutlaka çekersin heleki sizin yörenin ritmleri daha az piyasada.şua n or 700 v1 kullanıyorum usb girişi var ama ondada ritm sıkıntısı çekersin v2 plusta güncelleme var ama dediğim gibi sizin yöreye has ritm az yazılır piyasada v2 plusta ses sıkıntısı çekmezsin zurnalar ve elektrolar gayet iyi.ben her iki orgu kullanan biri olarak pa 800 geçmeyi düşünüyorum yamaha sağlam diyolar ama onunda kendine has bir sürü sorunu var en başta hoparlör sorunu.3000 tl vermişken sık biraz 500-600 daha ver temiz bi pa 800 al derim.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri