• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ses kayıt sorunu

• Konbuyu başlatan RAMX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 3K

RAMX

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.barakhavalari.com
Enst.
KORG PA 800 & 3x
mrh arkadaşlar korg pa 60 orgumu pc ye bagladım.orgun ses çıkışlarından birinden sesi alıp bilgisayarın mikrofon girişine yönlendirdim.pek kalite kayıt yapamıyorum yaptıgım kaydı cd ye attım arabada dinledim çok bass geliyo ve ses az çıkıyo bide sağ hoparlörden ses geliiyo solda hiç gelmiyo bu baglantı şekliyle nasıl stereo kayıt yapabilirim sanırsam ben mono kayıt yapmışım

Cevap: ses kayıt sorunu

Kısık seste kayıt yap.

klavyenin L (left) kısmından çıkış alıp pc nin mic girişine bağla.
kullandığın kayıt programının limit ışıkları vardır, kayıt esnasında o ışıklar kırmızıya kadar yanmasın(anfi gibi düşün) o zaman bahsettiğin sorun oluşur. kırmızıya vurmadan, çok da sesi düşürmeden(yarıdan fazla) yap kaydını. o zaman sorun hallolacaktır.
eğer ki kullandığın kayıt programı pasif veya kayıt esnasında bahsettiğim ışıklar yoksa tufan54 abibim dediği gibi sesin volumunu düşür...
saygılar...

bilgiler için teşekklürler bi sorunda mono kayıt yapması stereo kayıt yapamıyorum acaba tek çıkış oldugu için mi

mrb kardesim bende ayni sorunu yasiyordum orgun cikisina 2 tane jack gidicek ve PC nin microfonuna 1 tane yani bu kablo biri tarafinda 2 tane jack var digerinde ise 1 tane kuccuk jack (PC) icin var oyle bir kablo almalisin ve hangi programla kayit yaptigini bilmiyorum ben AudaCity isimli programi kullaniyorum ve super kayitlar yapiyorum umarim bu yardimci olur... saygilar

hocam dediginiz kablodan bende var bi ucu kırmızı diger ucu siyah onların uclarına jack aldım inşllah bu sefer olur