• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ses sistemi hakkında düşünceler ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KURTULUŞ AKGÖL

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa2x pro
arkadaşlar dynacord kullanan varmöı aranızda ...bazen açık bazen kapalı alanda düğün ve eğlence tarzı canlı müzik yapıyorum...
ses sistemimi dynacord kurmak istiyorum ...
kullannaların ya da bilenlerin olumlu ve olumsuz düşüncelerinizi bekliyorum...
saygılarımla

Cevap: ses sistemi hakkında düşünceler ....

Power mixser olarak bir numaradır herzaman fakat kabin olarak her serisi iyi ve geçerli diyemem selamlar...

teşekkür ediyorum.... kabim olarak d15-3 serisini düşünüyorum 500watt 3 yollu

Sorman bile hata :) Şaka bir yana Dynacord dünyanın en iyi cihazıdır , ama arkadaşın dediği gibi kabinler konusunda kullanıma göre seçici olmalısın

Bende uzun yıllardır dynacord mixer kullanıyorum ve memnunum.Ancak kabin konusun da aynı şeyi söyleyemeceğim ...

kabin alcaksan bence servo derim üç yollu ve mixer için dynacord bencede süper bi cihaz kabin dersen servo çünkü hem sesi güzel veriyor hemde çok aşırı bir ücreti yok verdiğin parayada değiyor... saygılar..

burda ki arkadaşlardan bilen de konusuyor...bilmeyen de konusuyor....

servo kabin dynacord mixer alacaksan sakın o sekilde..alma.... ama dynacord kabin servo mixer şeklinde alacaksan al...derim... cunku bizde yuku mixer değil...kolonlar ceker.... o yüzden kolonlar kaliteli olsun.... mixer in o kadar fazla önemi yok...ona dikkat et derim...

Mixer iyi degilse kabin nasıl verirki güzel sesi.

iyi kabin mixser iyi olsada olmasada....her zaman iyi ses verir....ama kabin kalitesiz olursa iyi mixser iyi ses vermez kardeşim..kabinin kalitesine göre ses cıkar yani...

isterseniz deneyin...............................

ya kardeşim.. yaşım 41 ve 16 yaşımdan beri bu cihazlarla uğrasırım... kalitesiz bile olmayan boktan bir mixser olsun isterse... kalkitesiz bir mixser e iyi bir dynacord..kolon bağla... kaliteli dynacord bir miksere de kalitesiz bir kolon bağla..... ben dynacord box lu olan sistemi tercih ederim diyorum..... en basit örnegi ise...

araba da son model teyp veya cd..çalar oldugunu düsün ve sıradan da bir box oldugunu dusun tarkan ın cd.. ni çal ve dinle..baska bir arabada da normal bir teyp oldugunu dusun ve box larıda jbl veya poyneer gibi kalıteli olsun..ve aynı tarkan ın cd..sini yine dinle... hangisinden daha iyi ve daha net kaliteli ses dinlersin.... tabiki iyi box olandan dinlersin....

yani mixser e göre box un önemi daha çok tur.... bunu sakın unutma... ses in kalitesini de mixserden cok box un güzel olması ile ilgilidir.......

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bence ikisi de birbiri ile uyumlu olmalıdır. Böyle demeyelim. Mixer kötü olsun kabin iyi olsun diye bir kaide kural yoktur. İkisi de iyi olmak zorundadır. Kaliteli ses kaliteli cihazlarla elde edilir. Mixer deyip geçmeyin. Mixer kötü kalitesiz olursa , kabin ne kadar iyi olursa olsun doğru tonlama yapamadıkça Dynacord da olsa JBL de olsa EV de olsa boş. Sesde kalite ve desibel sınırı diye birşey yoktur. Paranın sınırı olmadığı gibi.

Siz büyük açıkhava bir düğün salonunda Trussların iki yanına her biri 2000 watt lık 8 er tane Dynacord ları Line array olarak bağlayın bakalım ne olcak.Değil kalite , kulaklarınıza inanamazsınız.

Ama diyorsan ki abartma kardeşim ne bu konser mi vercez. Bende derim ki kesinlikle bu işler subbas olmadan olmaz kardeşim. Sadece iki kule kabini koy müzik yap. Sonra sound bekle. Bence kesinlikle subbas olmalı. Case in içinde iki tane 1000 watt crown anfi bir crossover + eq ve soundcraft mixer üstüne. Kabinlerinde de Subbaslar da Electrovoice TX-2181 iki tane üstüne de iki kule kabin... O zaman 3 yollu kabine de ihtiyaç duymazsın işte. Kendi dibine de aktif bi monitör koyarsın JBL...

Var mı bu sistemin üstüne dersin sonra...

Saygılar...

f12_rcf_tt-series_02.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...