• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ses sistemleri hakkında bilgi...

yasalhaydut

Paylaşımcı Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland bk-5,pa 80, a 1000i gitar
arkadaşlar 2 saattir sitede inceleme yapıyorum ve maalesef ses sistemleri hakkında tek bir bilgi ya da yazı bulamadım...

ilerleyen günlerde ses sistemleri ile ilgili çalışma prensipleri hakkında bir yazı ya da video yayınlıyacağım üzülerek söylemek isterim ki bir çok arkadaş bu konuda avere yani yetersiz olsa işi kurtaracak ama yetersiz bile değil bi haber...

ve nihayetinde bir çok arkadaş ses sistemi konusunda hüsran ve sıkıntı yaşıyor... aslında orglara harcadığınız vakti ve geyiği biraz ses sistemlerine harcasanız bu kadar org muhabetine gerek kalmayacak bu seferde hoparlör ve mikselerinizi güreştireceksiniz :D

bu konuyu kendi bilgim ve tecrübelerimle sizlere aktaracağım aslında uygulamalı bir video ile daha iyi anlayacaksınız umarım vakit olurda bir video çekerim...

Cevap: Ses sistemleri hakkında bilgi...

gerekli açıklamalar için tşk ler haydut yaptıkların ve yapacakların görüyorum

bende bekliyorum mutlaka

Çok önemli bir konu..Böyle bir şey yaparsanız çok işe yarar diye düşünüyorum...

Güzel bir konu. Birçok arkadaşımız bende dahil. Mükemmeli yakalamak için klavyelerimize dünya paralar yığıyoruz. Ama açık alan çalışmalarında, ses sistemlerimiz, klavyelere yetersiz kalıyor. Bu bakımdan sizi tebrik ediyorum umarım çalışmalarınız güzel sonuçlar verir. Bizlerde faydalanırız..

herkes karabalta kullanıyor tesisatını ...zaten subbas kule monitörle düğüne gidenler sayılıdır.çogu 2 yada 4 kolonla düğün yapıyor arkadaşlarımız.bununda bağlantısı belli

Sayın Haydut , ( sayın ve haydut kelimeleri bir arada - acayip ironik :)

Bende evde kullandığım S650 cihazım için 2+1 ses sistemi düşünüyorum, ne önerirsiniz ?
Logitech in z623 ü var, 200 wat - amacım yüksek ses değil KALİTELİ billur gibi ses,
önerinizi beklerim

Saygılarımla,
Savaş ELVAN

Arkadaşım sitemizde teknik açıdan olmasa bile sayısız arkadaşımıza bu tür açıklamalarımız var görmemeniz imkansız. Bunlar herkesin anlayabileceği dilden yapılan açıklamalardır. Lakin diyelim ki siz yüksek okul da okuyor ve dalınız gereği bir tez hazırlıyorsunuz, işte bu tezlere bizim yaptığımız açıklamalar hiç bir yarar ve fayda sağlamaz. Çünkü bizim açıklamalarımız pratikten ibarettir oysa tez Teori den ibarettir ve her tür teknik bilgiyi içerir. Sanırım siz bu teorik bilgilere dayalı bir açıklamalar bekliyorsunuz. Bunu da başarıp paylaşa bilirseniz saygı duyarız. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşım sitemizde teknik açıdan olmasa bile sayısız arkadaşımıza bu tür açıklamalarımız var görmemeniz imkansız. Bunlar herkesin anlayabileceği dilden yapılan açıklamalardır. Lakin diyelim ki siz yüksek okul da okuyor ve dalınız gereği bir tez hazırlıyorsunuz, işte bu tezlere bizim yaptığımız açıklamalar hiç bir yarar ve fayda sağlamaz. Çünkü bizim açıklamalarımız pratikten ibarettir oysa tez Teori den ibarettir ve her tür teknik bilgiyi içerir. Sanırım siz bu teorik bilgilere dayalı bir açıklamalar bekliyorsunuz. Bunu da başarıp paylaşa bilirseniz saygı duyarız. Saygılarımla,

aslında anlatmak istediğim kaba taslak bir ses sistemi piyanist şantör arkadaşların kullanabiileceği satın alabileceği ve kurulumunu yapabileceği bir sistem... şöyle power hoparlör ve mikser ilişkileri ses frekansları gibi...

Sayın Haydut , ( sayın ve haydut kelimeleri bir arada - acayip ironik :)

Bende evde kullandığım S650 cihazım için 2+1 ses sistemi düşünüyorum, ne önerirsiniz ?
Logitech in z623 ü var, 200 wat - amacım yüksek ses değil KALİTELİ billur gibi ses,
önerinizi beklerim

Saygılarımla,
Savaş ELVAN

ev kullanıcısı iseniz benim anlattığım sistem sizin işinize yaramaz ev ve sinema sistemi işinizi görür... ya da 2 tane referans monitörü subbas dahil olursa o daha iyi olur