• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Site sakinleri okuyun lütfen.....

torukmakto

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland BK-5or&roland g-1000
Değerli abilerim..değerli kardeşlerim..sizlere biraz nazım geçtiğini düşünerekten bu konuyu açıyorum..biraz kırgın ve birazda kızgınım..çok değerli site yönetici arkadaşlarımız siteye biraz heyecan birazda renk katmak amaçlı olarak bir demo yarışması hazırladılar.hazırladıklarınada pişman oldular..bazı arkadaşların bu konuda yıkıcı yorumlarına rastgeldim forumda..yok ali sözsüz okumuş,yokveli altyapı üzerine okumuş,falancada kendi çalıp okumuş,filancada cubase de yada fl studio da hazırlamışş...madem öyle 55 000 kişi var.neden 18 kişi katıldı???bir aydan beri 10 dakika ayırıpta bi demo hazırlayamazmı bu kardeşlerim..??yarışmaya ilk başvuruyu ben yaptım,amacım siz kardeşlerime öncü olmak,cesaret vermekti.aslında kazanmak için kendimce hiç bir iddaam ve beklentim olmadı..sizler kardeşsiniz bir ailesiniz.birbirinize sahip çıkın destek olun köstek olmayın...cesaret gösteripte demolarını yollayan arkadaşlarınızın şevkini kırmayın...zaten forumda sürekli paylaşım yapan 300 kişi var.diğerleri kapkaç için siteye giriyorlar..müzisyen duygusaldır..ince ruhludur..
kısaca kendimden örneklemeler vereyim sizlere...biz 80 li yılların piyanist şantörlerindeniz...imkanlarımız okadar kısıtlıydıki..anlatılmaz yaşaman gerekir...siz hiç ritim box kullandınızmı..?rumbayla oriental çaldınızmı..?popla oyun havası çaldınızmı..?vasire vesaire...master tuneden başka tonlama yoktu..transpoze neymiş... do-dan si- ye yerinden çalacaksın.yarım saat provayla sanatçı çıkaracaksın..bide kaprisini çekeceksin..sizin o teneke dediğiniz seslerle onlarca şöhret sanatçının arkasında eşlik yaptık...tek bir şarkı için komple kasedi alıyoduk..yani kazandığımızı kuruşuna kadar hakkediyoduk..emek veriyoduk..şimdi nasıl??herkeste en az 1000 tane hazır altyapı var..herkes üzerine okuyor..orgların yanında mp3 ler,ipadlar,laptoplar...kıyaslama yaparsak siz bizim yanımızdan bile geçemezsiniz...herşey hazır..nevale bol..sampler dene şey var...daha ne istiyosunuz anlamıyorum sizi..kıymetini bilin ve keyfini çıkarın...birbirinize destek olun sahip çıkın..biz klavyeye 4-4 lük ritim yazdıkmı heyecandan kalbimiz duracak gibi oludu..çoook büyük bişeydi bizim için...ben 13 yıl bıraktım müziği, nedeni ise meyve veren ağacı taşlamayı bırak artık köklerine baltayla saldırmaya başladılarr....birde gazino ve taverna ortamlarının azalmasıdır...
demem odurki siz bizim çektiğimiz sıkıntıları hiç çekmediniz..teknik açıdan çok rahat, eğlenceli ve yenilikçi bir dönemdesiniz..bolluk ve bereket içindesiniz..müzik adına ne isterseniz var..(duygu hariç)..birbirinize gaz verin destek olun ve sahip çıkın..müzisyen,müzisyeni anlar ancak...birbirinizi eleştirirken empati kurarak ve yapıcı bi şekilde yorumlar yapın..eksikleri söylerken bile yapıcı ve teşvik edici olun...sevgiler..saygılarr..mustafa bayram...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Site sakinleri okuyun lütfen.....

Sonuna kadar kelimesi kelimesine katiliyorum mustafa hocam..

Siz muzik emekcilerinin bize yol gostermesi, isik tutmasi cok onemli..

Elestirel yaklasimlarimizi birbirimizi gelistirmek adina olmasi gerekiyor.

Ve ben bu sitedeki bazi ustadlar sayesinde birazda olsa kendimi gelistirebildim.

Birbirimize kardesce yaklasim gostermemiz esas olmali

Keşke 15yıl önce başlasaydım ozaman sahnede olurdum şimdi evde çalıyorum

unutmayalım..paylaştıkça çoğalır..sevgi...))

Değerli abilerim..değerli kardeşlerim..sizlere biraz nazım geçtiğini düşünerekten bu konuyu açıyorum..biraz kırgın ve birazda kızgınım..çok değerli site yönetici arkadaşlarımız siteye biraz heyecan birazda renk katmak amaçlı olarak bir demo yarışması hazırladılar.hazırladıklarınada pişman oldular..bazı arkadaşların bu konuda yıkıcı yorumlarına rastgeldim forumda..yok ali sözsüz okumuş,yokveli altyapı üzerine okumuş,falancada kendi çalıp okumuş,filancada cubase de yada fl studio da hazırlamışş...madem öyle 55 000 kişi var.neden 18 kişi katıldı???bir aydan beri 10 dakika ayırıpta bi demo hazırlayamazmı bu kardeşlerim..??yarışmaya ilk başvuruyu ben yaptım,amacım siz kardeşlerime öncü olmak,cesaret vermekti.aslında kazanmak için kendimce hiç bir iddaam ve beklentim olmadı..sizler kardeşsiniz bir ailesiniz.birbirinize sahip çıkın destek olun köstek olmayın...cesaret gösteripte demolarını yollayan arkadaşlarınızın şevkini kırmayın...zaten forumda sürekli paylaşım yapan 300 kişi var.diğerleri kapkaç için siteye giriyorlar..müzisyen duygusaldır..ince ruhludur..
kısaca kendimden örneklemeler vereyim sizlere...biz 80 li yılların piyanist şantörlerindeniz...imkanlarımız okadar kısıtlıydıki..anlatılmaz yaşaman gerekir...siz hiç ritim box kullandınızmı..?rumbayla oriental çaldınızmı..?popla oyun havası çaldınızmı..?vasire vesaire...master tuneden başka tonlama yoktu..transpoze neymiş... do-dan si- ye yerinden çalacaksın.yarım saat provayla sanatçı çıkaracaksın..bide kaprisini çekeceksin..sizin o teneke dediğiniz seslerle onlarca şöhret sanatçının arkasında eşlik yaptık...tek bir şarkı için komple kasedi alıyoduk..yani kazandığımızı kuruşuna kadar hakkediyoduk..emek veriyoduk..şimdi nasıl??herkeste en az 1000 tane hazır altyapı var..herkes üzerine okuyor..orgların yanında mp3 ler,ipadlar,laptoplar...kıyaslama yaparsak siz bizim yanımızdan bile geçemezsiniz...herşey hazır..nevale bol..sampler dene şey var...daha ne istiyosunuz anlamıyorum sizi..kıymetini bilin ve keyfini çıkarın...birbirinize destek olun sahip çıkın..biz klavyeye 4-4 lük ritim yazdıkmı heyecandan kalbimiz duracak gibi oludu..çoook büyük bişeydi bizim için...ben 13 yıl bıraktım müziği, nedeni ise meyve veren ağacı taşlamayı bırak artık köklerine baltayla saldırmaya başladılarr....birde gazino ve taverna ortamlarının azalmasıdır...
demem odurki siz bizim çektiğimiz sıkıntıları hiç çekmediniz..teknik açıdan çok rahat, eğlenceli ve yenilikçi bir dönemdesiniz..bolluk ve bereket içindesiniz..müzik adına ne isterseniz var..(duygu hariç)..birbirinize gaz verin destek olun ve sahip çıkın..müzisyen,müzisyeni anlar ancak...birbirinizi eleştirirken empati kurarak ve yapıcı bi şekilde yorumlar yapın..eksikleri söylerken bile yapıcı ve teşvik edici olun...sevgiler..saygılarr..mustafa bayram...

kafaya takmayın böyle olumsuz yorumları,siz keyfinize bakın..şevkinizde kırılmasın hiç..herkes herşeyi söyler burda,burası sanal alem..adam evinde bilgisayar karşısına geçer,burasının babasının malı gibiymiş gibi hareket eder..dediğim gibi kafaya takmayın,uzman1972 yani ben hepinizi dinledim ve takdir ettim....hepiniz benim gönlümde birincisiniz..

uzman 1972 kardeşim..90 lı yılların başında sizin yeşil bursanızın gemlik ilçesindee 2 yıl piyanistşantörlük yaptım..o yıllarda sahne aldıysanız..mustafa kurtoğlu ismi yabancı gelmez sanırım..:))

uzman 1972 kardeşim..90 lı yılların başında sizin yeşil bursanızın gemlik ilçesindee 2 yıl piyanistşantörlük yaptım..o yıllarda sahne aldıysanız..mustafa kurtoğlu ismi yabancı gelmez sanırım..:))

ben 25 yıldır müzükle uğraşıyom ama sahne almıyorum.ama isminiz hiç yabancı gelmedi..istanbul fatih tarflarında sahne aldınızmı hiç.orada 2 katlı işletme vardı.oraya arkadaş grubu ile 93 yılında gittik ve müzsiyenin soyadı kurtoğlu idi...

fatihte sahne almadım..genelde hep deniz kenarı mekanlarda sahne aldım..gemlik tede kumlada sahne almıştım 93 te...uludağ yolu köşem..mudanya yolu küp v.s..ist anadolu ve avrupa yakalarında ve zamanın bazı sanatçılarının turnelerinde görev aldım..son zamanlarda şile karsu kocaali sahiller ve düğün salonlarındada çaldım..akabindede bıraktım..evde takılıyorum şu an bazı özel gece ve sosyal gecelerdede sahne alıyorum..oturaklı bi yer bulursan devam ediceem..:)

Saygıdeğer üstadım ben senin şu söylediklerini düşünüyorum hatırlarsınız rolan e serisinin meşhur olduğu yılları düek ler bayonlar darbuka orgda yok daha ama düğünler ve eğlence şahaneydi,yine hatırlayın korg i 4 ün çıktığını piyanistler bayram etti ve ardından is 40 çıktı oartalık karıştı o yıllar darbuka sololar yani (piyanistin orgun darbukalarıyla solo yapması beklenirdi)şimdi o beğenilmeye a 1000 de bile pad olayı var ve şıkkır şıkkır . Her zaman söylüyorum org piyanistin kullanımı ile şekil alır böyle boş laflarla kimseyi üzmeyelim saygılar sevgiler.....

bir zamanların ünlü bir sözü vardı "ağzı olan konuşuyo" adında

bugünde buna "eli olan yazıyo" desek pek mantığın dışına çıkmamış oluruz..

ben sitede demo veya alt yapı paylaşmadım ama çalışmalarım çok oldu. kısmet ileride paylaşmak cesaretine ereceğim. bunun nasıl bi emek süzgecinden geçtiğini anlamak için bunu icra etmek lazım. alt yapı yada demo hazırlamak zor iş, seslerin editlenmesinden tempo değerlerine kadar ne varsa çok büyük bir emek...

ben şahsım adına demo paylaşımı yapan o yetenek sahibi insanların önünde saygıyla eğiliyorum.

açıklamalı yazınında her harfine katılıyorum