• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Site sakinleri okuyun lütfen.....

Cevap: Site sakinleri okuyun lütfen.....

Yaşa mustafa dostum helal sana güzel yazmışsın eline sağlık

ben gördüklerimi dile getirmeye çalıştım.konuya duyarlılık gösteren dostlarıma canı gönülden sevgilerimle...

Çok güzel yazmışsınız teşekürler.

Guzel yazmissiniz ustam tesekkurler
Kendi adima ben onerdim ayrilmasini bolum bolum ve katilimin azliginin nedenide bu ben kendi adima bu yuzden katilmayi aklimdan bile gecirmedim...
Ornegin Ben kendi adima klavyemi acip enstrumental demo yaparim benim yaptigim demo (yakin dostlarimdan ornek veriyorum) ancak Burhan abinin yada Yasar abimin demosu yaninda yarisabilir ....
Fatih kardesim hem calmis hem soylemis onla nasil kiyaslanir?
Yada baska bir dostumuz basmis dugmeye md calmis o okumus Sesini on plana cikartmis nasil onunla kiyaslanir?
Benim mantigim almiyo bunu bu sozlerim kesinlikle katilimcilara degil hepsinin eline emegine saglik yarismada yuzde yuz iyi bir niyetle yapiliyor onada lafim olamaz sadece kendi adima bu konuda fikrim bu belki bir nebze katkim olur gelecege yonelik yapilacaklar icin ...
Saygilar

Kendi adima ben onerdim ayrilmasini bolum bolum ve katilimin azliginin nedenide bu ben kendi adima bu yuzden katilmayi aklimdan bile gecirmedim...
Ornegin Ben kendi adima klavyemi acip enstrumental demo yaparim benim yaptigim demo (yakin dostlarimdan ornek veriyorum) ancak Burhan abinin yada Yasar abimin demosu yaninda yarisabilir ....
Yada baska bir dostumuz basmis dugmeye md calmis o okumus Sesini on plana cikartmis nasil onunla kiyaslanir?
Benim mantigim almiyo bunu bu sozlerim kesinlikle katilimcilara degil hepsinin eline emegine saglik yarismada yuzde yuz iyi bir niyetle yapiliyor onada lafim olamaz sadece kendi adima bu konuda fikrim bu belki bir nebze katkim olur gelecege yonelik yapilacaklar icin ...
Saygilar

yaaa kendi adına tabi.başkalrı adına konşmıcan kraldan çok kralcı olmıcan.senin fikrine saygı istiyosan başkalarının fikrinede saygı dyucan.öyle ağzı olan konuşuyo demicen..................:D

Saygilar

bence yanlış düşünüyorsun dostum...
aslında önemli olan katılım, ve neden kendi çalışmalarını önemsemiyorsun ki?
çalışmalarını dinliyorum, bence oldukça başarılılar, zamanla daha da iyi olacaklarına eminim...
diğer meseleleri hallederiz, zaten bir sonraki yarışmada önerileriniz çerçevesinde bazı değişikler yapacağız...
netice itibari ile bir yarışma, keyfimize bakalım...:)

Ch.

tüme demo yollayanların ellerine sağlık, hepsini tek tek dinledim sonuçta bu aile içinde de olsa bir yarışma bir kardeşimizin müziği, akorları, geçişleri çok hoşuma gitti ona oy attım, diğerlerine de teşekkür ederim, forumun gerçek sahipleri müziğe gönül verenler olsun dileğimle..
Saygılarımla
Savaş ELVAN

Cok tesekkurler o sizin Guzel yureginiz insallah zamanla zaten guzel olan bu ve benzeri aktiviteleri dahada buyutur gelistiririz el ele :)

bence yanlış düşünüyorsun dostum...
aslında önemli olan katılım, ve neden kendi çalışmalarını önemsemiyorsun ki?
çalışmalarını dinliyorum, bence oldukça başarılılar, zamanla daha da iyi olacaklarına eminim...
diğer meseleleri hallederiz, zaten bir sonraki yarışmada önerileriniz çerçevesinde bazı değişikler yapacağız...
netice itibari ile bir yarışma, keyfimize bakalım...:)

Ch.

Değerli abilerim..değerli kardeşlerim..sizlere biraz nazım geçtiğini düşünerekten bu konuyu açıyorum..biraz kırgın ve birazda kızgınım..çok değerli site yönetici arkadaşlarımız siteye biraz heyecan birazda renk katmak amaçlı olarak bir demo yarışması hazırladılar.hazırladıklarınada pişman oldular..bazı arkadaşların bu konuda yıkıcı yorumlarına rastgeldim forumda..yok ali sözsüz okumuş,yokveli altyapı üzerine okumuş,falancada kendi çalıp okumuş,filancada cubase de yada fl studio da hazırlamışş...madem öyle 55 000 kişi var.neden 18 kişi katıldı???bir aydan beri 10 dakika ayırıpta bi demo hazırlayamazmı bu kardeşlerim..??yarışmaya ilk başvuruyu ben yaptım,amacım siz kardeşlerime öncü olmak,cesaret vermekti.aslında kazanmak için kendimce hiç bir iddaam ve beklentim olmadı..sizler kardeşsiniz bir ailesiniz.birbirinize sahip çıkın destek olun köstek olmayın...cesaret gösteripte demolarını yollayan arkadaşlarınızın şevkini kırmayın...zaten forumda sürekli paylaşım yapan 300 kişi var.diğerleri kapkaç için siteye giriyorlar..müzisyen duygusaldır..ince ruhludur..
kısaca kendimden örneklemeler vereyim sizlere...biz 80 li yılların piyanist şantörlerindeniz...imkanlarımız okadar kısıtlıydıki..anlatılmaz yaşaman gerekir...siz hiç ritim box kullandınızmı..?rumbayla oriental çaldınızmı..?popla oyun havası çaldınızmı..?vasire vesaire...master tuneden başka tonlama yoktu..transpoze neymiş... do-dan si- ye yerinden çalacaksın.yarım saat provayla sanatçı çıkaracaksın..bide kaprisini çekeceksin..sizin o teneke dediğiniz seslerle onlarca şöhret sanatçının arkasında eşlik yaptık...tek bir şarkı için komple kasedi alıyoduk..yani kazandığımızı kuruşuna kadar hakkediyoduk..emek veriyoduk..şimdi nasıl??herkeste en az 1000 tane hazır altyapı var..herkes üzerine okuyor..orgların yanında mp3 ler,ipadlar,laptoplar...kıyaslama yaparsak siz bizim yanımızdan bile geçemezsiniz...herşey hazır..nevale bol..sampler dene şey var...daha ne istiyosunuz anlamıyorum sizi..kıymetini bilin ve keyfini çıkarın...birbirinize destek olun sahip çıkın..biz klavyeye 4-4 lük ritim yazdıkmı heyecandan kalbimiz duracak gibi oludu..çoook büyük bişeydi bizim için...ben 13 yıl bıraktım müziği, nedeni ise meyve veren ağacı taşlamayı bırak artık köklerine baltayla saldırmaya başladılarr....birde gazino ve taverna ortamlarının azalmasıdır...
demem odurki siz bizim çektiğimiz sıkıntıları hiç çekmediniz..teknik açıdan çok rahat, eğlenceli ve yenilikçi bir dönemdesiniz..bolluk ve bereket içindesiniz..müzik adına ne isterseniz var..(duygu hariç)..birbirinize gaz verin destek olun ve sahip çıkın..müzisyen,müzisyeni anlar ancak...birbirinizi eleştirirken empati kurarak ve yapıcı bi şekilde yorumlar yapın..eksikleri söylerken bile yapıcı ve teşvik edici olun...sevgiler..saygılarr..mustafa bayram...

Ağzına sağlık üstadım çok güzel açıklamışsınız. O günleri ben de yaşadım. Benim o zamanlar ekonomik sıkıntılarım da olduğundan profesyonel org da alamıyor, amatör orglarla gidiyordum. Hele bir tane 5 userli arabik orgum vardı. Ona 4/4, 2/4, çiftetelli, 9/8 ve 7/8 ritimleri yazıyordum ve onlarla düğün yapıyordum. Orgu uzun zaman kullanmadığın zaman yazdığım ritimler de siliniyordu. Ama şimdi öyle mi? Teknoloji ilerledi.f.. Bilgisayar gibi orglar var. Bırakın midi okumayı; mp3, trak, karaoke vs. bile okuyor. Artık kendimiz bir şeyler üretmeyi bırakıyoruz, hazır kullanıyoruz ve biz buna rağmen şu an bu orgları beğenmiyoruz... Orglar makinedir ve biz onlara bir şey katmazsak, ondan bir şey bekleyemeyiz. Bu yüzden imkanlarımız doğrultusunda aldığımız aletlerin kıymetini bilelim. Unutmayalım ki kaliteli müzisyen olup da elinde olmayan da var. Sürçü lisan ettiysem affola...