• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce hangisi Roland E-40 mı Yoksa E-500 mü...

Cevap: Sizce hangisi Roland E-40 mı Yoksa E-500 mü...

E40 mı 500mü Diye sormuş arkadaş. Hocam e40 al satması kolay olur. Satmasan bile torunlarına bırakılacak bir alettir :)

yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar,e-40dan son anda vazgeçtim bu forumda arkaşın biri öneride bulundu e-40 aıcağına casio at 3 yada yamaha a300 v2 al dedi sağlam cıhazlardır :)
bende hemen cihazlara baktım ve cok begendım casio sahibi ile pazarlığımız iyi geçmedi :) ama yamaha a300 v2 ile anlaştık saolsın kırmadı durumu izah ettim e-40 vericeğim parayla yamaha a300 aldım 500tl ye :) sizce iyi olmadımı.

yeni alet almanız tabii ki daha iyidir ama e40 bir çok aletin üstünde farklı bir yere sahiptir, yeni alet almak yerine gm tonlarını ezberleyebileceğiniz türde birşey almanız çok sağlam bir başlangıç olurdu, en azından bilinçli tüketici olurdunuz eski alet sayesinde. ama tabii artık karar verme evresi geçmiş.

a 300 v2 nız hayırlı olsun oncelıkle
evde sureklı olarak gunde en az yarım saat tuslarda parmak gezdıren bır kullanıcıysanız ılk ızlenımınızı ve bundan bır kac ay sonrakı ızlenımlerınızı duymak ısterım
e 40 ta karar kılmanızı ısteyen kullanıcılara hak vereceksınız .bu baslangıctı ılerıde elbette daha dıkkatlı secım yapacaksınız
gule gule kullanın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eniyi kararı kendiniz verirsiniz a300 yeni teknoloji ama e40 klarnet hiçbir alette aynı tadı vermiyo

Eniyi kararı kendiniz verirsiniz a300 yeni teknoloji ama e40 klarnet hiçbir alette aynı tadı vermiyo

Sayın MERT MÜZİK bende E40 var.Fakat klarnet hiç hoşuma gitmiyor.Bilen bir üstadıma sordum E40 da ses gerdirme olayı var müsait zamanda anlatırım.Onun işlerinin yoğunluğundan tekrar rahatsız etmek istemedim.Sizin bir bilginiz var mı ses gerdirme olayı nasıl yapılır

Yeni her zaman yenidir fakat ne olursa olsun herşeyin en sağlamı eskisinden öğrenilir.

Benim niyetimde herkez gibi roland e-40 ama bir forumdaki bir arkadaş konuya yorum atmıştı, e-40'ı 500tlye alacakdım ona okadar para vereceğinize yamaha a300 v2 yada Casia at3 al daha iyi dedi bu yorum beni e-40dan caydırdı açıkcası..
Yamaha a300 v2 de kararlaştım ve e-40a vericeğim 500tl yi a 300e verdim.. Umarım pişman olmam.

Admin Arkadaşlardan ricam Konu Kilitlenebilir Yamaha A300 TR V2 Orgu satın oldım..