• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sizce önümüzdeki sezonda hangi orglar gözde olacak

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 20
  • Görülen : 4K
Cevap: sizce önümüzdeki sezonda hangi orglar gözde olacak

kesinlikle pa80 ve pa800. Allah nasip ederse yılbaşınan sonra bende pa800e geçmeyi düşünüyorum ama pa80 imden fazlasıyla memnunum yıllara meydan okuyor taş gibi alet MAŞAALLAH :) ama a2000de etkili olur diyorum okadar setler yazıldı çalışmalar yapılıyor güzelde bir alet. başkada bişey çıkmaz kanaatindeyim. pa600de biyere varmaz gibi geliyor çünkü korgta sıralama hep aynı gidiyor pa50 + pa500.. pa60 + pa600.. pa80 + pa800 :) kaide değişmiyor belki pa 8000 çıkarsa işte ozaman piyasa altüst olur :)

Fural abi pa800 alınca senden fevkalade demolar geliceğine eminim

Bu sene kendi çaldığım düğünlerden ziyade eş dost akrabanın düğünlerine gittiğimde sahnede en çok 2 org gördüm. Pa 800 ve Or 700 düğün salonunda hiç a2000 görmedim. Dışarı düğünlerinde en çok pa 80 ve a1000 var bunun nedenide heralde tozun toprağın içine pahalı aletleri sokmamak. Bense bu sene düğünlerde 3 alet kullandım pa 800 or 700 a2000. Bence seneye Pa 800 ve A2000 yarışır. A2000 in güncelleme ritimleri beni şaşırttı açıkçası birde sounddaki berraklığı alan müzisyen bu orgdan vazgeçmez sanırım. Ben tekrar bir org alsam düğünler için açıkçası pa 80 alırdım. Utar müzikte Serdarın yanında bir akadaş var isimini bilmiyorum. Geçenlerde orda gördüm arkadaş pa 80 e bir set yapmış on numara ve mükemmel. Her yöreye hitap ediyor. Temiz pa 80 bulunduğu zaman kaçırılmamalı...

a2000 çok yeni olmasına rağmen baya rağbet gördü, mersinde tanıdığım 7 kişide var , geçenlerde yeni açılan mersin do re müzik mağzasındaki arkadaşım satışların iyi olduğunu söyledi, pa600 konusunda benim pek umudum yok.. pa800 ün tahtını sallayamaz kesinlikle...

sadece görüşlerimi belirttim.. polemik yaratmayalım..

Hocam senin yorumlarına birtürlü anlam veremiyorum. hep tutarsız hep çelişkili. daha önce pa 600 piyasayı sallayacak diye konu açtın. şimdi kalkıp benim 600 için umudum yok diyaorsun. ki daha alet ortada yok. :)

pa3x , pa800 başı çeker

Alınmaca gücenmece yok yamaha ve rolandın daha çok gelişmesi lazım. Bu iki markanın üç hedef kitlesi var..

1. Pa800 alamayan kişiler
2. illa sıfır org almak isteyen kişiler
3. hurafelere inanan ( yok pa800 bozulur yok 3x kilitlenir )

ama asıl kullanıcı sayısı pa800 ve 3x i gerçekten kullanan sahnede düğünde çalan adamlar. Bu sebeple yamaha ve rolandın işi çok çok zor gelecek dönemde.

ben eski bir rolan em 2000.ci olarak hepsi birbirinden güzel orglarımız var ama daha iyi si her zaman cıkar onun için bence en güzel müzisyen arkadaşlarım en güzel org kendi orgumuz diyorum şu korg pa 1x emo bort fuull diğer arkadaşlarımında orglarının güzel oldugunu biliyorum
saygı ve sevgiler piyanist bekir

her firma yetenekli ve multi fonksiyonlu aletler uretip meraklilarin ve ilgi duyan her muzik severin ulasabilecegi fiyatlarla piyasaya surmeli.bu sayede orglar daha dogrusu ritimli klavyeler sadece alinip dugun yada eglence muzigi yapilan cihaz olmaktan uzaklasmali muzige klavyelere ilgi duyan herkes alim gucu olarak yetisebilmeli.firmalarin stratejiside bu yone kayiyor bence .az ve pahali alet satmak yerine ucuz her isi goren cok alet satmak

aynen katılıyorum.

bu arada fuat kardeşimizin çıkaracağı modülüde yabana atmayalım asıl piyasayı o sallayacak ama işte bir türlü bitmiyor şöyle açıklayıcı bilgilerde yok çalışmalar devam ediyor sanırım

benim için en gözde org; bu zamana kadar benim kahrımı çeken ve bir müddet daha çekmeye devam edecek olan, halen kullanmış olduğum pa1X'dir...

bence önümüzdeki sezon pa800 ve pa3x yine lider olur ama pa600 Qt de baya satılır bana göre .