• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Style to midi v3.03

DAGDEVIREN

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800
Arkadaşlar style to midi v3.03 programına ihtiyacım var korg pa800 erco setini pa800 setini pa 80 için editlemeye karar verdim inşallah başarabilirim zor bi ihtimal ama bizdede türk inadı var olacak dedimmi olacak
Bildiğimiz üzere style to midi v3.03 tan aşağısı pa800 style dosyalarını midiye çevirmiyor
Bi el atarsanız üstesinden gelebiliriz bu işin hadi PİYANİST dostlarım yapalım şu projeyi

Cevap: Style to midi v3.03

Şunuda belirteyim siz olmadan başaramayacağım kesindir arkadaşlar imkansız demeyin piyasada pa800den convert edilmiş setler var bizde başarıp bu paylaşımı burada ücretsiz olarak paylaşabiliriz kafaya koydum bem bu işi adamın seti süper neden bizim pa80lerimizde faydalanmasın bu setten

Evet arkadaşlar gerekli proğramları toplamam için yardımlarınızı hala bekliyorum
1 style to midi v3.03
2 kat 2000 bu proğramdam midiye çevrilen style dosyalarını tekrar set klasöründe toplamam için gerekli
Tabi orgumuzda yeteri kadar hafıza olmadığı için setin içindeki ram dosyasını saf dışı bırakacağım fakat şöylr bişey var bu ram dosyasının içinde 95 adet dosya var merak ettiğim şu bu ram dosyalarının içinde setimizi etkileyecek bişey varmı bilmiyorum deneyip öğreneceğim
Edremit hasan abimize inat bu setten beş kuruş talep etmeyeceğim söz veriyorum
İndirdiğim erco setinin içinde userlerle birlikte bütün banklarınızda dolacak lafta kalmayacak tekrar tekrar söylüyorum sizlerin yardımına ihtiyacım var beni yanlız bırakmazsanız pa80lerimiz el birliğiyle tekrar bu sezona damgasını vuracak ne demiş atalarımız bir elin nesi var iki elin sesi var evet üstadlarım kardeşlerim abilerim yardımlarınızı bekliyor Fatih kardeşiniz

Evet arkadaşlar hala beklemedeyim sitemizde mevcut bu aradıklarım sadece style to midi v3.03 kaldı oda elinde olan upload etsin bismillah diyerek başlayalım

Lütfen içindeki metin belgesini dikkatlice okuyun ve hala bekliyorum yardımlarınızı bildiklerinizi paylaşmazsanız bi yere varamam

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar hala yardım yok style works xt korg pa800 ile uyumlusürümü elinde olan varsa lütfen rar olarak full sürümünü gönderebilirmi hiç yardım yok sonra seti beklemek olmaz yardım ederseniz bende öyle yapacağım 4shared falan filan siteler önermeyin style works xt için oralara giremiyorum dnsle uğraşmak istemiyorum yardım ederdeniz set burada bedava paylaşılacak yardım olmazsa seti parayla satacağım başkada birşey yazmıyorum

işallah konuyla ilgili destekçin çıkar .. ben elimden gelen desteği veririm .. yanlız merak ettiğim konu şu pa 800 set diyorsun en küçük boyutu 64 mb .. 80 ise 16 mb 800 pcm leri nasıl 16 mbye sıgdıracaksın..

eğer styleri çevirmek istiyorsan çevirici prg kullanma eksik çeviriyor çevirme esnasında bazı vuruş notalarını silebiliyor.. sana tavsiyem pa 800 de stye leri midi ye cevir ..ister orgun üzerinde ister usb bağlantısı ile cakevalk prg ile midi yapıp varitionları kayıt et sonra 80 de midi olarak style copy midi yap..

üstte verdiğim linkte pa 80in backup dosyaları olarak yerleştirdim pa 800 dosyalarını bunun içinde banklara ait sesler user dkdaki kitler hepsi mevcut
bu setin orjinal boyutu 158 mb civarı ben bu orjinal dosyanın içinden ram klasörünü devre dışı bıraktım yani sildim boyutu 5.6 mb civarına indi yanlız beni tereddüt etiğim şey bu sildiğim ram klasörünün içindeki ram dosyalarında kitler vardı sildiğim için user dkda olan kitleri görecekmi org o konuda biraz endişelerim var bunuda orga yükleyip denemem lazım bunun için userdeki style dosyalarını korg pa 80nin okuyacağı formata dönüştürmem gerek
yani yöntemim şu olacak pa800 style dosyalarını midiye dönştürme
sonra bu midi uzantılı dosyaları pa80nin okuyacağı şekilde style dosyasına dönüştürme
dönüştürülen ritimleri set klasörü yapıp orga yükleme ve kitlerin denenmesi
yani ben bukadar tek tek uğraşmak yerine şöyle kısa bi yöntemi var style works xt programının pa800 le uyumlu olanı var komple bu seti pa 80e çevirebiliyor
yani ilk etapta bana lazım olan programları listeledim yani belkide şöyle yapabilirim benim orgta edremitli hasanın pa800den conver edilmiş seti yüklü kitler uyumlu olabilir orjinal set dosyasının içindeki user dknın içeriği benim orgtaki user dkya benziyor
yukarıda backup olarak toparladım isterseniz indirip bakın hocam pa 80 backupunda olması gereken bütün dosyalar var içinde 5 disketlik bölüme ayırdım ama büyük bi ihtimalle bunu orga yüklediğimizde tuşlara seslerin oturtulması gerekecek yani börtü böcek sesleri çıkaracak ben sadece bu setin içinden şu klasörleri ayırıp orgumda deneyeceğim
style
program
perform
bunların içinde bildiğiniz üzere sesler kitler falanlar filanlar var benim orgtada edremitli hasan kartı yüklü buda pa800 kitleri var bana lazım olan program style works xt pa800 uyumlu olan program
yada korpa manager programı buda üsretli bunu kullanan bi arkadaş denk gelirse ondan yardım almak yoksa eğer sadece style works programı içinden çıkılmaz bişey değil yapıldıysa aynı şey birkezdaha yapıla bilir yani bu setin içeriği 2015 2016 istedimki paa80ler güncel olsun bu sezonda

editleyeceğim sette 64 adet kit var sanırım bu kitler uyumluluk gösterir wawe xtractor programıyla baktım
şimdi saygı değer hocam siz ben bu setin içindeki style dosyalarını midiye çevirdiğimde sesin içindekilerden silebileceğini söylediniz bu bi ihtimal yanlız ben pa 800den pa80e çevirdiğim zaman midilerin uzunluğunu kontrol eedeceğim
ilk önce set olarak bi orga yükleme yapacağım bakalım ama tabi evvela bu style dosyalarını pa 80nin okuyacağı kıva getirmem lazım bi program öneriniz varmı ben şimdi set olarak hazırladım yukarıda olan rarın içindekileri direk bunu pa 80 formatına dönüştürmekle işe başlayayım şimdi elimde olanı yüklesem ritimi açmayacak biliyorum y