• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Style to midi v3.03

Cevap: Style to midi v3.03

Evet arkadaşlar style works programına gerek kalmadı onuda buldum
şuan pa800den korg pa80e set olarak conver işlemini bitirdim style dosyalarında herhangi bi değişiklik olmadı yani vuruşlar yarıda kesmeler yok
yaptıklarım sırasıyla şöyle
1: Set convert işlemi (başarılı)
2:setin doldurulması yani set klasörünün içindekiler style ve perform direkt olarak dönüştürüldü ve set oluştu
3: Style wroks programı setin içindeki program dosyasını conver yapamadığı için direkt erco pa800 setinin içinden alınıp program klasörüne atıldı yani user pcg dosyaları oluyor bunlar user dk da dahil
4: Global dosyası bilindiği üzere pa800lerde yok bunun yerine elimde olan edremitli hasan setin içindeki global dosyası bu setin içine dahil edildi ( edremitli hasanın kart ve seti pa800 e ait global dosyası zaten padların ve diğer ayar dosyalarının kayıtlı olduğu klasör olduğu için direk edremitli hasanın global dosyasını sete ekledim boyut olarak bir disket boyutuna indirgendi şuan set hazır yani disketi takıp direct fd den ritimleri dinleyebilirsiniz (ham halidir ritimler düzenlenmediği için drum kit ve perkisyonları alamaya bilirsiniz)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Eline sağlık baya uğraşmışsında benim anlamadığım kart olayı. Seti dönüştürdün bitti peki pa800 de kart yok pa80 de hangi kart destekleyecek bu seti ?

style cevirsen bile dk lar daki nota sıralaması tutmaz..
80 ne sıgdrabileciğin maksimum sample durumkit sayısı 500 ad. pa 80 ram da bulunan sampling saysı kaç adet.. ? imaksızı zoluyorsun .. kitleri tek tek edit yapsan bile aynı sounddu vvuruş hassasiyeti tutmaz.. aynı sampleleri kullan man gerek..
erco pa 800 setde kaç adet durums sample var baktınmı .. ?

Pa800 evet kart olayı yok pa80 dede kartta kitler var pa800 ram dosyalatındada kitler var pekala bu ram dosyalarındaki kitleri alabilirsek karta yükleme imkanımız olabilir
Yada bu setin içindeki kitler edremitli hasan kartın içindeki kitlerle uyumluluk gösterebilir çünkü halo haso sfxler slowf kitler bu kartın içinde var yani kartın içindede var setin içindede var birebir pa800den alındığı doğru hasanın kartının ben şimdi üstte set haline getirdim set klasöründe kitleri var ben bunu orga yüklemedim direcd fd den ritimlerini açtım çalıyor sadece perkisyon ve drum kitten ses alamadım bu setin içindeki pa800 yani erconun user dksıvar çalmadı disket içindeyken orgun benim drum kitlerle denedim yine drum kit ve perkisyondan ses alamadım fakat bu seti style to midi de açtığımda kitler çalıyor orgta ise olmuyor ya tam yükleme lazım yani userlere yada erco setin içindeki kitleri pa80nin okuyacağı duruma getirmeli bununda bir yolu varmı bilmiyorum ilk önceden yani pa800 fotmatındayken org bunu okumadı sonra style dosyalarını pa80 formatına dönüştürdüm seti okudu org tek sıkıntısı kitler
Şöyle sorayım bu setin orjinal dosyasında ram dosyalarında kitler var o kitleri alabilirmiyiz o kitleri karta crd formatında yükleyebiliriz böyle bi imkanımız var tabi pa80nin okuyacağı formata getirdikten sonra
Birde şu sorum var üstteki setin içindeki userdk yı sildim disketi taktım orga haliyle kit dosyası olmadığı için kitler olmayacak benim orgun kitlerini denediğimdede kitlerden ses alamıyorum nedeni ne olabilir

style cevirsen bile dk lar daki nota sıralaması tutmaz..
80 ne sıgdrabileciğin maksimum sample durumkit sayısı 500 ad. pa 80 ram da bulunan sampling saysı kaç adet.. ? imaksızı zoluyorsun .. kitleri tek tek edit yapsan bile aynı sounddu vvuruş hassasiyeti tutmaz.. aynı sampleleri kullan man gerek..
erco pa 800 setde kaç adet durums sample var baktınmı .. ?
Hocam diskete yüklenecek set user dksında 64 kit var user dkda tahmini 8 sayfaya denk geliyor ama ramların içide kitletle dolu oda 90 küsür bu ram dosyalarındaki kitleri alabilirsem bunlarıda karta yüklemeyi düşünüyorum fakat tuşlara tek tek yerleştirme işi olursa o iş sakata biner proğramlarımız var vaktimiz yok okadar

Hasan setin dksını alıp kopyaladım bu setin içine yine kit ve perkisyon seslerini alamadım ama diğer enstrüman seslerinin hepsi çalıştı tek sıkıntısı kitler
Not : yine tam yükleme gerçekleştirmedim direct fd den dinledim ritimleri kitleri okusa börtü böcek sesi gibi tuhaf sesler çıkarması lazım ama kitleri okumuyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam diskete yüklenecek set user dksında 64 kit var user dkda tahmini 8 sayfaya denk geliyor ama ramların içide kitletle dolu oda 90 küsür bu ram dosyalarındaki kitleri alabilirsem bunlarıda karta yüklemeyi düşünüyorum fakat tuşlara tek tek yerleştirme işi olursa o iş sakata biner proğramlarımız var vaktimiz yok okadar

64 gerisi ben sana yaparım onda skıntı yok ama dediğim gibi okutamssın

Hasan setin dksını alıp kopyaladım bu setin içine yine kit ve perkisyon seslerini alamadım ama diğer enstrüman seslerinin hepsi çalıştı tek sıkıntısı kitler
Not : yine tam yükleme gerçekleştirmedim direct fd den dinledim ritimleri kitleri okusa börtü böcek sesi gibi tuhaf sesler çıkarması lazım ama kitleri okumuyor

börtü böcek çıkmaz çünki adresleme 800 sound dosyasında kaldı ..
senın 80 ne attıkların hepsi sısıf konumunda su an boş modda kartdakı samplleri görmez ..

börtü böcek çıkmaz çünki adresleme 800 sound dosyasında kaldı ..
senın 80 ne attıkların hepsi sısıf konumunda su an boş modda kartdakı samplleri görmez ..
Hocam sample ler boş olsa diğer saundların sesi geliyor baslar sonra aacdeki sesler sadece sesi gelmeyen drum kitler ve perkisyonlar
Oda satyle works programı çeviri yaparken sadece style dosyalarını çevirip set oluşturuyor
Çevirme işlemi yaparken style works programına erco seti komle load yaptım style converter i seçtiğimde set klasörünü oluşturdu seslet ve ritimleri dönüştürdü ilk çevirdiğimde klasörün içinde bunlar vardı haliyle user dk ve ramları dönüştüremediği için ses alamıyorum drum kitlerden
Yanlız şöyle birşey var disketi taktım direct fd den herhangi bir ritimi seçtim sonra track select tuşuna bastım drum kit ve perkisyona benim orgtaki kitlerden koydum yine ses alamadım
Style to midi programında ise convert edilen style dosyalarını dinlediğimde kitler orada çalıyor sıfırlama olayı yok yani kitler duruyor ama orgta çalmıyor benim orgta olan kitlerden bahsediyorum

anladım şöyle dene farklı aynı kalıp 2/4 style seç vre record current yap style copyden convert yaptıgın style all copy değilde tek tek çağır.. ve menü evende editden bak bakalım adresleme yoksa style boş demektir.. sayet adresleme varsa sound yeni kitlerini bul ve sample moduna gel börtü böcek çıkıyormu bak kitlerde ses geliyormu.. geliyorsa ..tek çare style midi yapıp öyle çağırmak :) veya kurcalayıp başka alatarnatifler bulmak ..