• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sx3000 soru

denizet

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
arkadaşlar pichbendin yanındaki assinable multitab ne işe yarıyor çözemedim.birde ritim yazdıktan sonra drum kitlere efek vermek istiyorum nasıl yapacam.iyi akşamlar herkese

Cevap: sx3000 soru

assignable düğmelerine istediğin görevi verebilirsin örneğin:
drum kanallarını darbuka tef zil snare vb açıp kapama
koma verme yani oradaki düğmelerin tamamı yamaha oryantal aletlerdeki koma düğmeleri gibi
ritim varyasyon değiştirme start stop atak yapma intro ending fade out ve bir çok görev

ayrıca sx3000 de sanki bir atak düğmesi gözüküyor yanıltmasın 3 atak ve break var istersen varyasyon değiştirirken otomatik atakta yapar istersen bu 3 atak ve break ı assign düğmelerine atayabilirsin

ritimlerdeki kanallar ile ilgili işlemleri ekranın sol altındaki f5 ten yapacaksın sonra save ritim diyeceksin

teşekkürler hocam açıklamalarınız için.kn 800, psr a1000,psror700,tyros2,gw8 ve pa2x kullandım,saund ve tuşe olarak hepsinden daha kaliteli bence bu alet.saygılar

evet sound çok iyi özellikle tesisata bağlayınca yada kayıt yapınca daha iyi anlaşılıyor çok iyi güçlü sound var bu arada right menüden bas ayarı ve MHz ayarı yapılıyor

teşekkürler hocam açıklamalarınız için.kn 800, psr a1000,psror700,tyros2,gw8 ve pa2x kullandım,saund ve tuşe olarak hepsinden daha kaliteli bence bu alet.saygılar

Haklısınız.Gerçekten "saund"da çok sağlam kendisi de maaşallah :)

"KETRON"daki "saund"u şöyle tanımlamaya çalışayım:

1- Gerçekçi,
2- Temiz(Berrak),
3- Canlı...

İyi akşamlar herkese...

ah birde bu alet tam işleyecek kişilerin eline düşse.KORG gibi.Yada herkez işleyebilse.neler olurdu bilmem.Pa 800 var elimde artık.piyasaya düğünlerde müzik yapıyorsanız çok iyi ritimlere sahip.ama nerede ketrondaki o kasa.o sadelik ve kullanım kolaylığı.malesef.bu saatten sonra ketrona hiç birşey yapılacağını zandetmiyorum.çünkü sx 3000 için tam anlamlı bir çalışma yapılmadı ve audya için çalışmalar başlamış.peki kim yapıyor bu çalışmaları acaba.facebook ta ketron sayfasına bir bakın.sx3000 halanda elimde işallah korg taki baykal set yada ce-set gibi setler yapılırda yine ketron kullanmaya başlarım.internetten baykal usb ve cüneyt ertac a ait olan ce-set demolarını sitelerinden dinleyin bakalım.belki bana hak verirsiniz.inanın böyle setler ketrona yapılsa bizler istemeyerek ketrondan korg a dönmezdik.

evet pa800 çok güzel bir org ama ben malesef 3500lira veripte bozulacak diye korkmak istemedim Allah a şükür alacak param var ama 2500lirya sx3000 aldım çok seviyorum bu aleti
bence herşey her aradığım özellik var

selam hocam alette 170 tane türk ritmi var. başka ritimler yüklediğim zaman ritimler kaybolur diye yüklemiyorum.ritim yüklediğimde herhengi bir sorun olurmu.alette battern ram var onuda belirteyim.saygılar

pattern ram hafızası dolunca başka ritim yükleyemezsin zaten kokma eskisini silip yenisini yüklemez

eyvallah hocam.bir ritmin istediğim yerini silip yeniden yazamıyoruz değilmi, hepsini silmek gerekiyor