• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Synth Tavsiyesi ???

• Konbuyu başlatan berk5
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 7K

berk5

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland FA-06 & Casio XW-P1
Merhaba üstadlarım bende şuanda bir Casio CTK-800 klavye var, iyi kötü klavye çalmayı da klavyedeki eğitim programları sayesinde öğrendim. Ancak artık synth olayına girmek istiyorum daha kaliteli sesler ve seslerle oynamak efektler vermek sololar atmak gibi şeyler yapmak istediğimden synth almak istiyorum, bu tarz bir konuyu çok önceden açmıştım. Ancak fikirlerim değiştiği için bir kere daha açmak istedim. Daha synth almama var gerçi ama şimdiden açtım böyle bir konu. Sıfır almak istiyorum ve bütçe maximum 1200 TL. Aklımdaki modeller ise Vocoder/D-Beam/1000 küsür gibi ses bankası/usb bellek girişi olduğu için Roland Juno Di,,,,, Ritimleri güzel techno tarzı/motif sesleri/sequencer özelliklerinden dolayı Yamaha MM6,,,,, 2010 model olduğu için/tritondan seçme sesler bulundurduğu için/genelde çoğu yabancı metal gruplarda tercih edilen marka olduğu için/diğer iki seçeneğe göre daha fazla seslerle oynama imkanı ve solo atma için uygun olduğunu düşündüğüm için Korg PS60...
Düşündüğüm modeller bunlar sizce hangisi daha uygun olur. Piyano sesinin 3 alette de çok iyi olduğunu biliyorum. Onun dışında Lead,string sesler benim için önemlidir. Ayrıca da 3 aletin de ortak özelliklerinden biri performans/sahne aletleri olmalarıdır. görüşlerinizi bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Synth Tavsiyesi ???

Dostum merhaba...

Sanırım seninle bu konuda daha önce de yazışmıştık;o zaman da kararsızdın.Hangi klavyeyi alırsan al hepsi de iyi aletler olacaktır.MM6'yı kullanmadım; Korg PS60 da şu an Türkiye'de yok sanırım.Tabiki hepsini de kullanıp,denedikten sonra kendin için en iyi olanı alman en mantıklı olandır.

Bende juno di var.Özelliklerini tam olarak bilmesem de :) süper alet.Şubat ayında elim kırıldı; daha yeni yeni işimden fırsat bulabilirsem başına oturmaya çalışıyorum.Casio'dan sonra Mercedes gibi gelecektir emin ol.Tonları çok yumuşak bir synthesizer.Benim için en önemli şey piyano tonlarıydı;piyanolar süper gerçekten.Daha alete yabancıyım ancak üflemeli çalgılar biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.Bu benim görüşüm.Diğer tüm sesler gayet iyi,hatta bana fazla bile.Mikrofon bile bağlayabiliyorsun.Bence harika bir özellik.Tam olarak bir kıstas olmasa da:Tuşesi bendeki Korg is 50 den çok daha kaliteli.Daha akıcı çalınabiliyor.

"Synthesizer" e geçme düşüncen bence çok doğru bir karar olmuş.Açıkçası, Juno Di'ye geçtikten sonra klavye çalmaktan daha çok zevk almaya başladım.

Tercih senin.Bence üçünü de dene ve öyle karar ver.

İyi günler diliyorum...

Synthesizer ın farkı nedir ?

Merhaba eyeofthetiger evet daha önce de bu tarz bir konuda yazışmıştık :) birkez daha görüşlerin için teşekkürler :) ayrıca da geçmiş olsun. Roland Juno Di gerçekten güzel bir klavye ve fiyatına göre baya çok özelliği var özellikle mikrofon bağladıktan sonra genelde 3-4 milyarlık klavyelerde olan Vocoder özelliği ile sesini robot sesi gibi çok farklı çıkartabiliyorsun ben de videolarda görmüştüm etkilendim. Ama diğer iki klavyeninde artıları var gerçekten. Korg muhtemelen X50 için yaptığı fiyat politikasını PS60'ada uygularsa yani 1700 TL gibi fiyatı olursa zaten Korg sevdası biter benim için. Diğer iki seçenek arasında kalıcam Yamaha'da çok iyi ritimler var 2 hafta önce youtube sayesinde öğrendim bikaç şarkı gerçeğiyle aynı çalınması beni etkiledi yoksa kesin kararım Roland Juno Di modeliydi ama MM6'da da 450 ses var zaten benim Casio'da 500 ses var :) Çeşitli nedenlerden ötürü sürekli synth işi erteleniyor :) Artık mutlaka deneyerek alıcam umarım Trigon müzikte deneme fırsatımız olur, Korg'dan fiyat konusunda ümitli değilim muhtemelen Roland ya da Yamaha. Bakalım diğer üstadlar bu konuda ne diyecekler...

Teknolim soruna gelelim synthesizer'ın türkçesi sentezleyicidir. Ritim konusunda ritimli klavyeler kadar iyi değildir ama ritimleri de çok kötü değildir hatta ritimleri çoğunlukla bildiğin Techno ritimleri ve baya kaliteli bass vuruyorlar, şuanda pop müziklerin hepsi bu aletlerle yapılır. Tabi ki diğer tarzlarda da kullanılır rock/techno v.b Sesler konusunda en gerçekçi klavye türü gene synthesizer'dır. Aslında adından da anlaşılacağı gibi bir sürü efektlerle sesi sentezleyerek çok farklı işler çıkartabilirsin anlatmakla tam olarak olmaz bir de şu gelişmiş bir model olan Roland V-Synth GT videosunu izlersen daha iyi anlayabilirsin synthesizer(synth) farkını..

teşekkürler berk

Rica ederim :)

Much to the point that post! ~ ~ ~

roland ax-7 de çok marifetli bir synthesizer klavye

Setup değiştireceğim için sahnede 4 kez kullanılmış,kalan zamanda stüdyodan çıkmamış,üzerinde değil çizik toz zerresi dahi bulunmayan ROLAND JUNO-Dİ klavyemi satıyorum...fiyat 850 tl dir....aletin faturası mevcuttur...tel dan daha çabuk ulaşabilirsiniz...0507 593 74 07 GERÇEKTEN MEMNUN KALIRSINIZ...NORD ALMAYACAK OLSAM ASLA SATMAM

Moderatör tarafında düzenlendi:

Reason 5 kullan