• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

transpoze tablosu olan paylaşabilirmi?

• Konbuyu başlatan BOLDOR
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 2K

BOLDOR

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Arkadaşlar transpote tablosu lazım bi ara sitede görmüştüm ama bulamadım varsa lütfen paylaşınız...

Cevap: transpoze tablosu olan paylaşabilirmi?

transpoze tablosuna nasıl bi ihtiyaç var. hangi kararda çaldığınızı biliyorsanız tablo falan hikaye. nasıl transpoze yapacağınızı bilmiyorsanız eğer karar sesinizden giderek tek tek tuşları sayıp ona göre transpoze yapabilirsiniz.
atıyorum re karar çalıyorsunuz -5 yapsanız la olur +7 yapsanız da la olur. tek tek tuşları sayın

2 sanatçıya çalıyorum + ben söylüyorum.or700 de bişey deneyeceğim tabiki çok kullanılan transpoze karşılıklarını biliyorum re üzeri do -la- sol mi gibi ama + karşılıkları lazım tamamının neden ? çümki or 700 sesleri + tranzpozede daha farklı ve daha güzel geliyor kulağıma ve ritimlerde sanki daha dolgun.. tam tablo bü yüzden lazım. örneği siz vermişsiniz edi zurna -5 te zurna ama re karar do çalarsanız felaket bunun + tarafından do üzeri yapıp oktav kaydırırsak zurna sanırım kurtulacak. :) belki karışık oldu ama sonuç tablo lazım..

transpozesv6.jpg