• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tüm usb lerin en yeni ve en güzeli burada...

• Konbuyu başlatan müzik
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 3K

müzik

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
usb set lerden denemediğim kalmadı baykal 1.ve 2.-.ce1 ve 2 - .baju ve.baju star-.cym......bu kadar usler tek tek elimden geçti.....hepsi kapalı kutu.....kilitli usb alacak arkadaşlara tek önerim var.....bu usb leri yapan arkadaşlar ritimleri tek tek satsınlar bize....tek tek ritimlerin varrıatıon ve fıll larını çalarak demolarını yayınlamalılar ve demoyu beğenen parasını yatırıp bu ritmi almalı...inanın daha fazla para kazanırlar...ve bizlerde kendi setlerimizi toplama olarak beğenerek yaratmış oluruz.....ortalama 600 tl satılan bir usb içinde en az 300 ritim var..buda ritim başı 2 liraya tekabül eder.ritim başı 5 liraya bile verseler. 5lirada 300 ritim 1500 yapar.atnen sample seesleride bu şekilde satsalar hem en kaliteli usb üreten belli olur hem herkesin seti kendi istdiği gibi olur.Tüm korg kullanıcısı arkadaşları bu konuda tekrar duyarlı olmaya davet ediyorum.bizlerden rabet gördükçe bu paket usb ler bu şekilde üretilmeye devam edecek.gelin biz hangi usb yi alalım diye düşünmeyelimde...bu usb leri yapan arkadaşlar ürettiği ritim ve sesleri nasıl satarım diye düşünsün...herşey tüm korg kullanıcılarına bağlı....katılımlarınızı bekliyorum..

Cevap: Tüm usb lerin en yeni ve en güzeli burada...

Sevgili üstad aynen katiliyorum yazdiklarina .Bes liraya alinan ritmi kimse paylasmaz , paylastigi anda zaten agzinin payini alir . Bütün seti alip 500 - 600 lirayi ödeyen insanin belkide sadece 20 tanesi hosuna gitmistir ve hakli olarak burada bir adaletsizlik düsünür .Sonrasinda paylasimda bir adaletsizlik görmez ve paylasir . Bu konuda insanlara güvenmemiz lazim . Bunun yaninda herkes birseyler üretme ugrasisina girer ve daha güzel eserler ortaya cikar. Bütün bir seti hazirlamak bir cok insani ürkütür ve ugrasmaya gerek duymaz . Onun icin derimki herkisi kendince bir ugrasi versin ; beceremedimi sorun yok ... En azindan emek veren insanlara karsi sayginligi artar.... Bu bile yeter....
Saygi ve sevgilerimle...

önerinizi destekliyorum bencede herkes istediği ritmi ve sesi satın alabilmeli herkesin çaldığı farklı bir tarz var örneğin ben tsm ağırlıklı çalıyorum böyle bir imkan sunulsa çaldığım tarz ile ilgili en iyi ses ve ritimleri satın almak isterim usb ler tüm müzik tarzlarına hitabetmek zorunda oldukları için herkese yeterli olmayabiliyor

Arkadaslar korglara rolandlar gibi tek tek ritim yukleyemezsiniz,samplelerde kmp seklinde olur,sizinki biraz zor yani.tek cozum butun setlerden kendinize toplama bir set yapacaksiniz malesef....

toplama set yaparken nasıl pcm ve kmp dosyaları toplama oluyorsa bu şekildede toplama olabilir diye düşünüyorum...örneğin usb setlerden birinde roman taxim diye keman teksim alınmış iki adet.ama hiç bir 9/8 ritimle uyum sağlamıyor taksim.taksim metronoma göre hızlanmıyor yavaşlamıyor.çalınan tona göre yavaşlayıp hızlanıyor.hadi ritimle beraber bir demosunu yayınlasınlar reklemında göreyim.

bence ORTAK USB çıksın.herkes toplansın en güzel ritim ve seslerini birleştirsin ortak usb satsınlar bundan daha güzel bişey olabilir mi ? bizde hepsini tek tek kullanmak zorunda kalmayız ve kimin daha başarılı olduğuna dair fikir de yürütebiliriz . bu konu oturulup konuşulmalı bence .

bence ORTAK USB çıksın.herkes toplansın en güzel ritim ve seslerini birleştirsin ortak usb satsınlar bundan daha güzel bişey olabilir mi ? bizde hepsini tek tek kullanmak zorunda kalmayız ve kimin daha başarılı olduğuna dair fikir de yürütebiliriz . bu konu oturulup konuşulmalı bence .

ortak USB çıksa ve tüm güzel ritimlerle güzel sesler birleşse... bizim açımızdan tabiki çok çok iyi olur ama...sonra USB yapanlar bir daha USB satamazlar ki...:)

ferit :) demek istedğim hepsi birleşsin bu usb satılsın herkes bu usbyi alsın. diyelim ki 6 kişi yaptı 12 kazandılar adam başı 2 alsın . başka usb olmayınca hepsi mecbur bunu alcak daha doğrusu isteyerek severek alcak bi sorun kalmayacak aynı hesap