• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tyros 2 mi pa 800 mu?

mamuli53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
org
Merhaba arkadaslar su gunlerde kafam baya bir karisik.Ikinci el pa 800 almayi dusunurken elimde cok uygun fiyata yamaha tyros iki cikti.korg u daha once kullandim orgu cok iyi taniyorum set arsivim de var.Ama nedense gonlum tyros 2 den yana.Ben ev kullanicisiyim.Ama orgun vocoderi olmasi sart.Baktigimda tyros 2 daha kapasitesi yuksek duruyo yalniz pa800 de yeni nesil alet.
Ne yalan soliyim tyrosun disket surucu ile set yukledini bilmiyordum. eskisi gibi disketle ugrasmak istemiyorum.
Alabilecegim iki alet de 1000 euro civarinda 2. el
Acaba siz bana hangisini tavsiye edersiniz? nede?
Vereceginiz cevaplara simdiden tesekur ediyorum.

Cevap: Tyros 2 mi pa 800 mu?

bende tyros iki Almaya dusunuyordum ama dediler ki daha cok studyo icin o

ya pa 800 ile tyros2 kiyaslamak biraz beni guldurur tabiki tyros 2 ayrica tyros2 usb disgetli degil ben 2008 den beri tyros2 kullaniyorum tabiki sututyo kalitesi alet bence hemen dusunme al

Ama bılmem sımdı dugunlerde sorun olur mu cunku her gıttıgım dugunde korg kullanıorlar

ozaman sende korg alcan hic fransiz muzisyenlere dikkat ettinmi ne kullaniyorlar onlar korg kullanmayi bilmiyormu heheh tyros sututyo aleti sana sabahda yazdim isdersen konser yap tyrosla korkma ona kalirsan turkiyede herkes de reno 12 kullaniyor kalite oldugu icinmi kullaniyorlar yoksa neyse usdatlar ne hosunuza gidiyorsa onu alin deyim sabah benim sayfaya bakdinmi bakdinsa tyrosla dugun olup olmadigini izlemisindir

Moderatör tarafında düzenlendi:

tyrosun kagit uzerindeki kapasitesi ile korg pa 800 ki kiyaslanmaz da .Pratiklik,nevale,vocoder,sampling ritim yazma olaylari nasil acaba?

t2 dedirim her yönden saundlar zaten kıyaslanmaz her yerde iş yaparsın düğünlerdede kullanıyorum babalar gibi iş yapıyor özellikle alt yapılar çok zengin ork havası veriyo

tyrosun kagit uzerindeki kapasitesi ile korg pa 800 ki kiyaslanmaz da .Pratiklik,nevale,vocoder,sampling ritim yazma olaylari nasil acaba?
usdat ben surekli ritim yazip paylasiyorum suan bile burada var demosu yar bulamadim dinlersin pratiklik konusu kullanmayi bildikden sonra sorun yok kullanmayi bilmezsen oyuncak orgda olsa zorlan irsin

tyros almak tamamen tarz meselesi herkes aradigini bulamaz cok arkadas pisman oluyor aldigina goruyoruz aradigi ritimi bulamiyor onlarca ritim icinden vesaire gerci almisken en azindan tyros 3 almak lazim gun itibariyle ayrica Yamaha kullandiktan sonar insanin standartlari cok degisiyor yani cogu kisi icin korg a geri intibak cok cok sancili olabiliyor hatta olmuyor malesef bunlari iyi dusunup karar verin ;)

keşanlı mustafanın yorumunu alın derim