• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

tyros 3 set hakkında ..........!!!!!!!

Cevap: tyros 3 set hakkında ..........!!!!!!!

salimim senin yanına gelecem en kısa zamanda gecen ercanla yollıycaktım aleti kardeşinin nişanı vardı telaşeden gorusemedık ben bıgun gelıcem ve bu işi set ritm ses derdimi kökten halledecem inşallah bidaha da aramıcam ınternette site site sen yükle ayarla öle kalsın alet bılıyorum en guselını yapacaksın saygılar kardeşim allaha emanet

salimim senin yanına gelecem en kısa zamanda gecen ercanla yollıycaktım aleti kardeşinin nişanı vardı telaşeden gorusemedık ben bıgun gelıcem ve bu işi set ritm ses derdimi kökten halledecem inşallah bidaha da aramıcam ınternette site site sen yükle ayarla öle kalsın alet bılıyorum en guselını yapacaksın saygılar kardeşim allaha emanet

tamam abicim... biliyon dükkanın kapıları sonuna kadar açık...

:) tabiki öle haklısın üstat ne demişler yiğidi öldür hakkını yeme emek veren ugrasan bişeyler yapan hakkını alacak ama tabıkı yukarıda arkadasın belırttıgı gıbı 800 850 tl isteyen varmış t3 sete oda bıraz abartılı yanı dımı 100 200 dert degıl verılır

yok be hocam 200 tl yi farzedelim diye soyledim ama seti yapanin harcamalarina ve insiyatifne bagli birazda tabi seti yapan satiorsa baskasi karaborsa yapmamissa :D

7 sayfa olmuş...sitemler,mazeretler,açıklamalar vs vs...
ama bunlar bizi kurtarmaz ki ? set nerde hala yok...
daha da olmayacak gibi...
kilitleme,emek,saygı tamam...ama set nerde ? yok...
hadi parasını da verelim,nerde? yok...
yapılmış ama kilit sorunu varmış,bekleniyomuş...ben mi kilitleyeceğim seti...
yap bişiler ver piysaya...olmuyorsa yap açıklamanı bitsin bu iş...
korgun setleri birbirinin kopyası diyen arkadaşlar var...doğru ,çoğu toplama...ama o kadar çok nevale varki ...
acemi müzisyen bile bunların içinden işe yarayanları toplayarak fıstık gibi setler çıkarabiliyor...
tamam yamaha kaliteli alet ama korgu da çöp yapmayalım...en azından türkiyede korg yamahadan çok daha fazla değerli...
bi de şu takıldı kafama;yamaha,set falan diyince hemen para konusu açılıyor...
sanırsın 20 kişi set yapmış tek sorun para...
korgda hiç denk gelmedim...4 tane paralı usb var(emo,ce,cym,eco)
ama diğer paylaşımlar ücretsiz,hemde yüzlerce
...

yani misal bende Eco usb var dun burdan Baris2012 seti indirdim inanki parali sete gore daha komple bir set ...
bende tyros3 e merak saldim ama bakiyorum ki baya eksik hala cihaz set anlaminda ,,,
Mega seti youtubede izledim aslinda baya saglam bakmanizda yarar var
Avrupada Ragbet Yamahaya Korg baya bir ikinci planda ama malesef birazda set korkusundan kimse tyros almaya cesaret edemiyor sanki yoksa dediginiz gibi korg icin toplam 4 parali set var gerisi piyasa...
ugrasilsa yada bu korku yenilse bence ortaya birseyler cikar kesinlikle ve ayriyetten paylasilmayan cok saglam Tyros setleri olduguna adim gibi eminim...

tyros çok güzel bi cihaz ama pahalı ve insan bukadar pahalı bi cihaz aldığı zaman set sıkıntısı çekince muhtemelen sitem eder setini kendinde oluşturabilirsin ama bence çok zaman istiyor inanın insan o ritim bu ritim denemekten sanat kalmıyor ne çalacağını unutuyor zaman hep set oluşturmaya harcanıyor kendini geliştiremiyo insan artı okadar pahalı bi alet alıyosun ve alt model orgun ritmini sesini kullanıyosun o uyumluymuş bu uyumluymuş alt model orgun ritimleri kullanılacaksa okadar para verip tyros almak neden git alt modeli al kullan benim görüşüm böyle teşekkürler ...

Beyler piyasadaki setler o 4 kisinin seslerinden toplanmis set haline getirilmis. korg pa800 icin bir ara aradigim indirdigim tum setler emin olunki emonun setine yamalik yapmis cogu loop eklemis yok falan filan yani setteki soundlar yine ayni sahislarin. Ben yamaha kullanmiyorum ama bildigim kadariyla tyrosun ustunde zaten cok kaliteli alaturka tonlar var ve para ile satilan setler kadar temiz kaydedilmis ve extradan sample kullanmadan program yapacak kadar iyiydi tyros 4de yalan olmasin. hayran kalmistim fabrika oryantal ve turk kitine. Ketrondada ayni bu set kilit gibi muhabbet var coskun diye bir arkadas ugrasiyor oda italyayla ayni seyi konusuyor kilit yapin felan.

7 sayfa olmuş...sitemler,mazeretler,açıklamalar vs vs...
ama bunlar bizi kurtarmaz ki ? set nerde hala yok...
daha da olmayacak gibi...
kilitleme,emek,saygı tamam...ama set nerde ? yok...
hadi parasını da verelim,nerde? yok...
yapılmış ama kilit sorunu varmış,bekleniyomuş...ben mi kilitleyeceğim seti...
yap bişiler ver piysaya...olmuyorsa yap açıklamanı bitsin bu iş...
korgun setleri birbirinin kopyası diyen arkadaşlar var...doğru ,çoğu toplama...ama o kadar çok nevale varki ...
acemi müzisyen bile bunların içinden işe yarayanları toplayarak fıstık gibi setler çıkarabiliyor...
tamam yamaha kaliteli alet ama korgu da çöp yapmayalım...en azından türkiyede korg yamahadan çok daha fazla değerli...
bi de şu takıldı kafama;yamaha,set falan diyince hemen para konusu açılıyor...
sanırsın 20 kişi set yapmış tek sorun para...
korgda hiç denk gelmedim...4 tane paralı usb var(emo,ce,cym,eco)
ama diğer paylaşımlar ücretsiz,hemde yüzlerce
...

kendi ağzınla diyorsun ya hocam. 4 tane set var, diğerleri bunların kopyası.

Yamahada bir set için o kadar sermaye yatıran bir adam neden kendini güvence altına almadan setini piyasaya sürsün ki? Süremiyorsa süremiyor.

Zaten o adamın bu güne kadar olacak ya da olmayacak, oldu ya da olmadı diyebilmesi için ona da olur ya da olmaz denmesi lazım. İki arada bir derede 3 yıldır aynı bahanelerle bu seti yapan adam da mağdur.

Bu arada korg nevalesi yamaha nevalesi diye birşey yok. Sample denen şey ortaktır. Korgraki sample'ı kullanan bir adam bunu pek tabii yamaha'ya da uyarlayabilir. Madem o kadar derleme toplama fıstık gibi iş yapan acemi müzisyen var, buyursunlar yamaha'ya da yapsınlar. Sample okuyan tüm aletlerde her yol paris.

@DrSalim
Calismalarinizi Takip ediyorum A2000 ile peki kisaca A2000 ile tyros3 arasi ne kadar bir sound farki var size gore?
Tesekkurler

@DrSalim
Calismalarinizi Takip ediyorum A2000 ile peki kisaca A2000 ile tyros3 arasi ne kadar bir sound farki var size gore?
Tesekkurler

a2000 için miyantür tyros3 diyebiliriz. Tyros3 'ün çoğu sesi, DSP'si ve drum kitlerini miras almış.