• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tyros 4 icin en iyi Turk set hangisidir?

avantgardeug

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Iyi gunler. Yeni bir Tyros 4 aldim. Yamaha'nin orjinal turk balkan setini mi almaliyim yoksa piyasada daha iyi setler var midir? Ben amator bir kullaniciyim, evde eglencelik piyano ve klavye caliyorum; amerika'da yasiyorum o yuzden muzik magazalarina gitme sansim yok, internet uzerinden baska duzgun set nereden bulunabilir, yardimci olursaniz sevinirim. Selamlar, Uygar.

Cevap: Tyros 4 icin en iyi Turk set hangisidir?

Hocam aradığın set müzik tarzınla alakalı olacağından öncelikle piyasada dolaşan ücretsiz setleri denemeni tavsiye ederim.
Demolarını dinlediğim kadarıyla şu an bana göre en iyi TR set Onur Yılmaz'ın seti.
Setini paylaşacağından bahsetmiş, ben de onu bekliyorum.
Diğer videolarına da bak.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PiEBmrIKkDg&feature=channel&list=UL]yamaha tyros 4 set bu 20%1 setin - YouTube[/ame]

Cevap: Tyros 4 icin en iyi Turk set hangisidir?

Tesekkur ederim. Evet Onur Yilmaz'inkini dinledim baya guzel gibi. Ama Her halukarda orjinal seri alicam gibi, bu ara yamahanin kampanyasi var, 50% indirimle satiyor sesleri yeni tyros alirsan.

Bir de ayrica full orientaldan ziyade biraz oriental-bati karisik soundu olan birseyler de bakiyorum. Yani bildigimiz ritimlerin darbuka vs ortiental percusyonlarin hafif geri planda kaldigi biraz daha batili percussion/synthlarla harmanlandigi tarzda seyler.