• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tyros2 set çalışması

macitvega

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ketron x1 + yamaha dx7 II hd
sevgili tyros kullanıcıları kendimce sabahlara kadar set için uğraşıyorum ritim baansları karma setler hoşuma giden güzel ritimler sesler yine or700den bağımsız set yapmak isteyen ve yapmaya çalışanlar bana destek olsun lütfen eksik ritim olmayacak şekilde uğraşıyorum düğün ve gazino için kullanılabilecek set içerisinde thm tsm ritimleri güncel ritimler vs bi çok editlerim oldu el biriği ile bana destek olacak tyros2 kullanıcıları yokmu?

Cevap: Tyros2 set çalışması

vahde loop ritmini attım ve çok süper fakat neden se akompanyaya bastığım anda karışıyor ritim bu neden kaynaklanıyor acaba bilen varmı? akor a basmadığım zaman milimetrik ama akora bastığım anda darbukalar 32 lik ten sanki 32t ye geçiyor anlayamadım düzelirmi ?

bence loop olarak attığın için ve de eğer akumpanyalarada quantize gibi falan bi şekil yaptıysan ne bileyim minör yada majör akor bastığında bi figür tavır falan yapsın diye bi şekil verdiysen loopuda normal ses olarak düşünüp alet aynı değişikliği onada uyguluyordur diye tahmin ediyorum.tyros kullanıcısı değilim ama set up güncellemesine gidecem şartlar müsait olduğunda hem cihaz sayısını azaltmış olacam hemde tyros4 ve motif XF gibi iki gırtlak makinam olacak kısmetse...dostum çalışmalarını çok beğeniyorum sen aynen devam et kimin ne dediğinin pek önemi yok.

ben çok uğraştım bu loop ritim için ama akora basmaddımmı saat gibi elim deyer deymez aksıyor bozuluyor akorsuz çalacaz yada ayarlardan offf offfffffffff akşama kadar set i bitirip sahne yapacam daha yatmadım

ben bi inceleyim tyros4 ün kitapları var bende bişe bulabilirsem yazarım buraya kardeşim.allah kolaylık versin.

kardeş senin sorunun hakkında bilgim yok ben de tyros4e loop ritm yapmaya çalışıyorum. Bu loopları padmaker'da pad'a çeviriyorum karmakarışık birşey çıkıyor ortaya, bi türlü çözemedim.. saygılar..

dostum tek tek kontrol et olmadı kullandığın loopu drum1 kısmına at bütün variationlarda yada kullandığın heryerde.çünkü akor basmaktan etkilenmeyen partitionlar davul ve perkusyon kanallarıdır...

kardeşler ritimler komple loop.bu adamla irtibat kurarsanız belki bi faydası olabilir...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PU41pbhM3uE]TYROS 4 TÜRK - YouTube[/ame]

busemania ilgilendiğin için öncelikle teşekkür ederim bu süleyman benim hemşerim ama destek olurmu bilemem loop bozuk desek akorsuz canavar süper bi vahde akora basınca çorba ve drum1 de olmadı drum2 ye attım yine olmadı akorlarla bağdaşma meslesi değil umarım çözerim bu geceki uykusuzluğum deydi çok güzel ritimlerim var şimdi ufak tefek eksik olacak ama onlarda yavaş yavaş hallederiz