• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

tyros4 mü- pa3x mi

• Konbuyu başlatan sekooo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 31
  • Görülen : 12K
Cevap: tyros4 mü- pa3x mi

Bu arada bu konunun sorusuna cevabım Tyros4 idir :)

PA3X ilk önce YAMAHA'dan alıntı yaptığı SUPER ARCULATION 2 sisteminin kitabını okuyup sonra okuluna gidip sonra 80 fırın ekmek yiyip yapsın :D

Bende tabiki T4 derim...

bende tyros3 var pa3x e değişmem onu söyleyeyim.kesinlikle tyros 4 derim.

Vocoder sisteminin nasıl olması gerektiğini anlıyoruz ama burada KORG'un hiç bir marifeti yoktur.. TC (Helicon) gibi bi dünya devi ile anlaşmasaydı neler olacaktı acaba ? O zaman bu videoyu paylaşmazdık - Buna eminim..

Vallahi kullanıcı olarak korg mu yaptı TC Helicon mu yaptı bilemem ve alakadar da etmiyor. Dünyanın en iyi vocader firmasına yaptırmışsa teşekkür edelim korga. Arkadaşın yazısına cevap olarak yazdım!!!!! Yanlış bilgilerdirme olmasın...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Vallahi kullanıcı olarak korg mu yaptı TC Helicon mu yaptı bilemem ve alakadar da etmiyor. Dünyanın en iyi vocader firmasına yaptırmışsa teşekkür edelim korga. Arkadaşın yazısına cevap olarak yazdım!!!!! Yanlış bilgilerdirme olmasın...

Olaya bakış açımız yanlış..
KORG yaptırmıyor, TC Helicon zaten yapmış ve pazarlamış.. Ortada olan bi ürün zaten KORG'un işine gelmiş..
Tuşesini bile kendi üretmiyor ki.. Singa firmasından satın almış ve aletlerine takıyor :)

İşin en garip tarafı - Vocoder olayını KORG üretmemesine rağmen TC Helicon firmasının ürettiği yazılıma KORG'un ürünü gibi davranıp KORG'a bu yönde duyulan sevgi :)
Ben bunu çözemiyorum..

Aynı vocoder'a isterseniz sahip olabilirsiniz PA3X almadan :D

Bu videoyu inceledikten sonra vocaderin nasıl olması gerektiğini anlayabilirsin......

abicim anladımda gerçekten yamahanın vokalizeriyle alakası yok bu adam evet kullanmış aynı zamanda elleriyle çalmış..yıllardır vokalizer kullanıyorum aleti bizzat bir hafta inceledim..tabiki bu benim görüşüm..ama davul tonları güzel olduğunu söyleyebilirim batı sesleride klasik korg sesleri bence..ekranı küçük yazı karakterleri küçük yani bilmiyorum yamahada super arcıleşın sesleri gerçekten bu aleti 5 katlar bence

abicim anladımda gerçekten yamahanın vokalizeriyle alakası yok bu adam evet kullanmış aynı zamanda elleriyle çalmış..yıllardır vokalizer kullanıyorum aleti bizzat bir hafta inceledim..tabiki bu benim görüşüm.

Siz öyle diyorsanız diyecek birşey kalmıyor... Sesti davuldu bilemem ama vokaleyzer kalitesi yönünden 2 aleti Taksim Meydanına götürelim. Bilirkişide Can Başer Bey olsun.Onun görüşüne inanıyorum. Beğenmediğini benzin döküp yakalım...Varmısınız....

Siz öyle diyorsanız diyecek birşey kalmıyor... Sesti davuldu bilemem ama vokaleyzer kalitesi yönünden 2 aleti Taksim Meydanına götürelim. Bilirkişide Can Başer Bey olsun.Onun görüşüne inanıyorum. Beğenmediğini benzin döküp yakalım...Varmısınız....

Sence hangisi kaliteli ?

KORG - TC HELICON - YAMAHA VH2 ?

diğer korg serisi yada pa 800 vokaderine göre daha gelişmiş tabiki pa x3 ama tyros 4 kullanan biri olarak..ben tyros 4 ü daha başarılı buldum vokaderde..pa 800 ve diğer korg serisi modellerde vokader sıfır hele pa 800 tamamen şişme vokader..vokaderi bir kenara bırakalım yani alette bir tane şöyle can alıcı bir ses bulamadım klasik korg sesleri yamaha tyros 4 ün bir jaz saksofunu bu alette kesinlikle yok..ama davul kitleri çok güzel..sert vuruyor..yani düğün işi yapan müzisyen arkadaşlarda bunun için bu aletleri terciğ ediyorlar tabi bu benim kişisel görüşüm yoksa fena alet değil tabiki ama daha profosyonel düşünürsek kesinlikle yamaha tyros 4 derim bu benim fikrim selamlar saygılar

Sence hangisi kaliteli ?

KORG - TC HELICON - YAMAHA VH2 ?
Tekniğe dayanmayan subjektif yorum yapmak huyum değildir. Ama TC Helicon Firmasının Vocaderi iyi yaptığını biliyorum. Yamaha dünya devi..Daha iyisinide yapabilecek kapasiteleri olabilir. T4 ün vokaderli bir demosunu dinledim net olarak. Gayet başarılı buldum ama kulağıma TC Heliconun Pa3x e uyguladığı daha gerçekci geldi....