• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ücretli müzik yapımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: ücretli müzik yapımı

kisilerin terci olayidir isteyen piyanist istiyen canli grup istiyende mp3 calar tutar hepsinin maliyeti baskadir biz piyanistlerin de bazi müziksiyenlerin isini zorlastirmadigimizi söyleyemezsiniz eskiden her grupta bateris varken simdi yok gibi bu ne benzer bu uzar gider simdi kalkipta mp3 calan arkadaslari elestirmeyelim benim görüsüm bu bir pazardir yarin baska biri ciktigi zaman onlarinda isleri azalacak iphone le dügün yaparlar dügün sahibi artik salon sahipleri bir ses sistemi kurarlar salonlarina malesef terci olayi onun icin yapani deyil yaptirani elestirmeli ve neden yaptiriyorlar diyede bir düsünmeli saygilar

arkadaşlar konuyu uzatmayalım.sitede bir sürü oyun havası var zaten.oyun havaları bölümüne girin.sabit konularada bakın.paralı yaptırmaya gerek yok.her trafta oyun havası halay kaynıyor.

org çıktı diye bütün enstrumanlar bir anda pazarını kaybetmedi. ben hala pa800 ün yanında canlı bağlama kullanıyorum. ve asla o sesin orgtan verilemeyeceğinin farkındayım. ancak canlı ritiminde hiçbir zaman org kadar düzenli ve hatasız olmayacağının da farkındayım.

90larda orglardaki ritim/ses gelişmesiyle patlama yaşandığı doğrudur. ancak darbuka, bağlama, zurna, saksafon ve asma davul bu piyasadaki yerini asla kaybetmedi. hala orgun yanında bu enstrumanları hergün görebiliyoruz.

geri kalan enstrumanlar için, bateri taşınması zor olduğunudan dolayı düğünlerde çok büyük bir sorundu. bu sorun bile sırf zaten kendi kendine bitirmesine yeterli bir neden. babası baterist olan bi insan olarak söylüyorum bu taşıma işi insana bıkkınlık verebiliyor..

kısacası, org geldi de ne oldu? kim yerini kaybetti? saydığım enstrumanlar hala aynı yerinde aynı işlerini eskisi gibi götürüyorlar. bazıları da kendi kendini bitirdi.

ama org müzisyenliği bitirmedi. farklı bir boyuta soktu. mp3 ise cenaze namazından başka birşey değil. mp3ü destekleyenlere de söylenecek laflarım var ama terbiyemizi, müzisyenlik kalitemizi, adabımızı bozmaya gerek yok..

arkadaşlar bu ekmek parası sonuçta herkes alın teri ile çalışıyor siz böyle düşünuyor olabilirsiniz para ile yaptırmaya gerek yok diyor arkadaşın biri işte ben kazanıyorsam sizde kazanın

birincisi konuyu uzatmak veya kirici olmak gibi bir derdim yok sadece öz elestiri yapiyorum orglarin sample sayesinde canli müzik aletleri calan kisilerin yoluna tas koymustur ama ufak tas ama büyük hatta simdi hepimiz daha kaliteli sampleler ve daha canli looplar tek basimiza muhtesem bir müzik yapmak icin ugrasmiyormuyuz hayalin o deyilmi orgun vst kullanmak istemiyormusun bunlari neden istiyorsun ama orginalin tadini verebilirmiyiz veren müziksiyen lerde var ya yanlis anlama dostum yasini bilmiyorum ama bende karsiyim ama bu hale biz piyanisler getirdik midiyle saygilar ben almanyada kaliyorum bu sorunlar burdada var ama bu sorunu salon sahipleri yapiyor müzik olsun diyor ya sadece bir dj ya da bir piyanist terci ettiriyor cünki ucuza maliyeti davul zurnayida istemiyor artik niye onlarin sirtindan para kazanamiyor onlara diyemiyor davulcu gelmesin sen tek gel !! ama gruplari bölüyorlar saygilar

hocam salonda kulanacaginizi solemissiniz isyeri sahibiyim demissiniz herhalde muzsyen degilsiniz yavas yavas muzsyenlik bitior siz uc kurus fazla kazanacksiniz belki ama bi muzsyen arkdasimiz daha issiz kalacak belki...
Bence altyapi kulllanacaginiza uc kurus az verin klavyeci cagirin canlinin yerini hic birsey tutmaz bence...yakinda zaten her yer laptop dj olacak sadece bu isten para kazanan arkdaslarin Allah yardimcisi olsun

kisilerin terci olayidir isteyen piyanist istiyen canli grup istiyende mp3 calar tutar hepsinin maliyeti baskadir biz piyanistlerin de bazi müziksiyenlerin isini zorlastirmadigimizi söyleyemezsiniz eskiden her grupta bateris varken simdi yok gibi bu ne benzer bu uzar gider simdi kalkipta mp3 calan arkadaslari elestirmeyelim benim görüsüm bu bir pazardir yarin baska biri ciktigi zaman onlarinda isleri azalacak iphone le dügün yaparlar dügün sahibi artik salon sahipleri bir ses sistemi kurarlar salonlarina malesef terci olayi onun icin yapani deyil yaptirani elestirmeli ve neden yaptiriyorlar diyede bir düsünmeli saygilar

mp3 çalmalarına ne diyebiliriz ki? Sorun şu: Çalacakları mp3 leri de bizim kaydetmemizi istiyorlar, sence de saçma değil mi? Düğünlerde de kayıt mı çalıyor, yoksa canlı mı kimse farkında değil.

ben 2 senedir bu işi yapıyorum + salon sahibi değilim ben sokak düğünleri eğlencelerine ses sistemı kurmakla başladım sonrasında leptopla müzik çalarak kına nişan vs bu tür aktivitelere çıkıyorum + camera kiralıyorum benim sadece bir konuda sıkıntım vardı onuda frumda paylaştım madem böyle şeylere karşısınız neden frumların oyun havaları paylaşımına karşı çıkmıyorsunuz herkes burda ekmek peşinde kimse kimsenın rıskına el uzatamaz benim senin rıskın nerdeyse zzaten o gelir seni bulur art niyetli olmayalım arkadaşlar

ben 2 senedir bu işi yapıyorum + salon sahibi değilim ben sokak düğünleri eğlencelerine ses sistemı kurmakla başladım sonrasında leptopla müzik çalarak kına nişan vs bu tür aktivitelere çıkıyorum + camera kiralıyorum benim sadece bir konuda sıkıntım vardı onuda frumda paylaştım madem böyle şeylere karşısınız neden frumların oyun havaları paylaşımına karşı çıkmıyorsunuz herkes burda ekmek peşinde kimse kimsenın rıskına el uzatamaz benim senin rıskın nerdeyse zzaten o gelir seni bulur art niyetli olmayalım arkadaşlar

Art niyetle alakası yok. Taksi plakan olmadan taksicilik yapmaya çalışırsan ne olur? Öyle düşün, herkes kendi işini yapsın. Ses düzeni mi kiralayacaksın? Kirala , ama müzik işini müzisyenlere bırak.

MERHABALAR MÜZİSYEN ABİLERİM KARDEŞLERİM SİZDN BİR RİCAM VAR BANA 30 DK OLUCAK ŞEKİLDE OYUN HAVALARI LAZIM BUNLARIN İÇİNDEDE EN ÖNEMLİSİ CINGILLIM ADLI OYUN HAVASI DİĞERLERİ HALAY MİSKET VE YÖRESEL OYUN HAVALARI EĞER BEN YAPARIM DİYORSAN ÜCRETİNİ KARŞILARIM:confused::confused::confused::confused:

morris kardesim.. bu platform u tanımadan bilmeden midir bilmıyorum lakin bizleri tanımadan bu konuyu acmıssın lakin dikkat etmemısssın burası ucretle parayla yada menfaat beklenilmez burda tamamen arkadaslarımızın ınsıyatifi dogrulsunda ellerinden geldıgı kadar biz arkadaslara elimizden geldıklerı kadar biribirimize yardımcı olmak adına elımızden geldıgı kadarıyla yardımcı olmaya calısıyoruz ama hiç bir maddi gozetmeksızın ve bu yıllardır bole surer gıder gidecektirde formumuzu ınceleyerek ıhtıyacınız dogrultusunda ısınıze yarıcak paylasımları bir tessekur dısında beklentimizde yoktur... iyi paylasımlar dostca kalın iyi aksamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...