• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ücretli müzik yapımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: ücretli müzik yapımı

morris kardes buyur ins işinizi gorur emegi gecen ark sonsuz tskler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

morris , bu işi emek harcamadan yaptığını söylüyorsun.burdaki emek vererek bişeyler yapmaya çalışan müzisyenlerin sırtında geçinmeye çalışmak sana ne kadar normal geliyor.arkadaşın biri demiş taksi plakan olmadan taksicilik yapmaya çalışıyorsun.senin ve senin gibilerin yaptığının neresi normal.almışsın 2 kolon 1 anfi onun bunun kayıtlarını çaldırarak rıskımı kazanıyorum demişsin bide.bunur neresi rızık.ancan bu yaptığınla milletin,müzisyenlerin rıskını çalıyor gasp ediyorsun.eğer adam gibi bu işi yapmak ve para kazanmak istiyorsan alırsın bir org geçersin başına çalmayı öğrenirsin önce sonrada rıskını ararsın.benimde etrafımda senin gibi adamlar çoğalmaya başladı ve zamanında arkadaşlarımı hatır işi verdiğimiz kayıtları adam eline geçimiş ve onlarla hep iş yapıyor.çoğu arkadaşım geliyor yanıma"ya senin sesini şurda duyduk şarkı söylüyordun ama sen yoktur "diyor.bunun neresi şimdi alın teri,rızık.Allah tan korkun be arkadaşım.biz zamanında o kayıtları hatır işi olsun diye vermişsek arkadaşımıza eline geçirip bunda para kazanmak ne kadar helal işi.adam birde gidip piyasanın %50 aşağıda işe gidiyor ve full çakıyorum diye övünüyor.hem piyasanın içine etmek,hemde emekleri çalıp para kazanıyorum diye ,rızık diye ortaya çıkıp konuşmak ne kadar doğru takdiri burdaki müzikyen olan arkadaşlara bırakıyorum.birde ücretli müzik yapımı diye konu açıyorsun,o vereceğin ücretle bu işten para kazanacağını düşünmen yanlış.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben 2 senedir bu işi yapıyorum + salon sahibi değilim ben sokak düğünleri eğlencelerine ses sistemı kurmakla başladım sonrasında leptopla müzik çalarak kına nişan vs bu tür aktivitelere çıkıyorum + camera kiralıyorum benim sadece bir konuda sıkıntım vardı onuda frumda paylaştım madem böyle şeylere karşısınız neden frumların oyun havaları paylaşımına karşı çıkmıyorsunuz herkes burda ekmek peşinde kimse kimsenın rıskına el uzatamaz benim senin rıskın nerdeyse zzaten o gelir seni bulur art niyetli olmayalım arkadaşlar

forumlarda paylaşınlan oyun havaları diye bahsettiğin müzisyenlerin çaldığı demo olarak paylaştıkları müziklerdir çoğu.adam tutupda 30-40 dk lık müziği demo diye paylaşmaz.göstermek istediği hünerini 2-3 dk lık demoda anlatır.sen bu yaptığınla ancak gerçek müzisyenin rıskını çalarsın başka bişey değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...