• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ustad lar bi yardım hayrınıza...

• Konbuyu başlatan kartol
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 12
  • Görülen : 3K

kartol

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
psr or700 v2
slm.arkadarslar bi sorum var dıda.hani bi site var ya sample ses mı diyosunuz ne. şimdi bende or700 plus var bu orga o siteden ses yukleyebılıyor muyuz. yani yukluyunce tuşlara basarak calabiliyormuyuz. ayrıca nasıl yükleyecegimi ve or700 e olup olmayacagini nasil anlarız.bi el atin şu işe ölmüşlerinizin hayrına..tşk

Cevap: ustad lar bi yardım hayrınıza...

Trakya müzik te istemediğin kadar ses ritim var ritım setini indır sonra slow oynak halay pop diye boş klasör oluştur at ritimleri klasörlere sonra usb ye at orga tak usb yı okur org

hocam ritim degil.anlatamadım.ornek bi tane kanun sesi var diyelim onu org da tuşlara basara calabiliozmu

menuden ses dosyasina gir kanun ud vs yazar tikla sectigin ses calar abi ses dosyasida vardir yamaha downlond bolumunde usbyi orga tak ekranin altinda usb yazar tikla ekranin sag tarafindan a b c diye tuslar var onlara tiklayarak dosyaların ıcıne gırebılırsın usbden orgun ıcıne atamazsın usb orgun ustunde iken okur ancak org önümde olsaydı daha rahat anlatırdım ancak bukadar anlatabildim

tamam anladim.sağol.seni verene kurban.gözüün çapağini yiyim

Canın yiim gardaş, or 700'e sample sesi kendimiz yükleyemeyiz, içindeki seslerle oynamalar yaparak değişik sesler üretebiliriz, ama yeni ses yükleyemezsiniz. korg pa 80, pa 800, yamaha tyros 3 gibi aletlere dışardan sample edilmiş sesler yüklenebilir. Sağlıkla kalınız.

usb den okur ses dosyasini ama orga yuklenmez

İçindeki seslerin ayarları değiştirilmiş halini usb den (Ali arkadaş anlatmış) yükleyebilirsiniz. Yani usb den yükledikleriniz ''aletin içindeki sesi değiştiren ayarlar'' dır.

OR700 v2 plus içinde sample ses zaten var ama dışarıdan sample ses yüklenmez. Dışarıdan ses yüklemene gerek yok. Mantık şu: USB ye işlenmiş sesleri kopyala direk USB den okut.

Aşağıda senin için ses dosyaları yükledim. İndir USB ye klasör olarak kaydet. USB yi klavyene tak. Klasörün içine gir ve istediğin sesi seç tamamdır.

Bu arada "gözün çapağıni yiyim" ve "kartol" ifadeleri bir Erzurumlu ağzına benziyor. Erzurumlu musun? :) :) :)

Ekli dosyalar

• Ses.rar
    41.2 KB · Görülen: 117

kartol erzurumda patates demek :) erzurumlu çok arkadaşım var bende o yörenin şivesini çözdüm baya baya.. çok sıcak insanlar, mert ve dürüstler ayrıcada..