• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

üstadlar gw8 in akordu bozuldu yani pa80 ve pa500le ses tonu tutmuyo yardım???

bydjmehdi

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa800, gw8
slm yardım gw8 akordu nu ayarlamayı anlatırsanız sevinirim acil olursa inşallah... bekliyorum. korgların akorduyla bir ton vermiyo bende bunu sormuştum akordu bozuldu dediler yardımınıza ihtiyaç var lütfennn...:mad:

roland ne zaman korga uydu ki zaten??

master tune ayarını sıfırlaman lazım alette. yanlış hatırlamıyorsam 440.00 idi.

Cevap: üstadlar gw8 in akordu bozuldu yani pa80 ve pa500le ses tonu tutmuyo yardım???

korg bile yıllardır rolandla aynı tonu tutturmayı beceremiyo senmi yapacaksın:) şaka bir yana Pianist_& üstad doğru söylüyor onu yap düzelir

Cevap: üstadlar gw8 in akordu bozuldu yani pa80 ve pa500le ses tonu tutmuyo yardım???

valla master tune seçeneğini nasıl keşfettin helal olsun ;))

:D pek anlayamadım ne demek istediğinizi kadirbey1985?

aga bu ayara nasıl girecem tam anlayamadım normalde korgla tutuyordu yarımses kaymış pichbend yarım kaydırıyom tutuyor sesler bana iyi bir tarif edin...

önce hangi orgda sesler kaymış onu kontrol et.farzedelim gw8 de olsun...gw8 e menu den girdiğinde global ayarlara ulaşırsın.o pencere de master tune var.genelde bu ayar 440.00-440.06 olur.buradan paremetreyi yükselterek ya da alçaltarak korgda basmış olduğun sesin aynısını da gw8 de basarak iki sesinde aynı olmasını ayarla...sorun şu ki yarım ses farklılık soru işareti oluşturdu.acaba gw8 in PB indemi sorun oluştu.PB de sorun oluşursa Upper ve Lower sesler kayar.acc deki sesler değişmez...kolay gelsin...

çok saolun yardımınız için üstadlar şimdi denicem inşallah tutar

ben bu konuya deginmisdim rolandda sezler sabit korgta biras daha titrektir onun icin tutmuyor heeeeee he he aslinda rolant saglam semple setler yapsa ne satar be peynir ekmek gibi neyse simdi en buyuk korg ailesi