• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

üstadlara sorum olacaktı

• Konbuyu başlatan omunal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 3K

omunal

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND E70 & KORG PA800 256 MB V2
Lütfen yardım edin arkadaşlar

pa500tr kullanıcısı olarak iki sorum olacaktı yanıtlarsan çok sevinirim ilk sorum rx sesleri seçtiğimde örneğin elektro rx sesini seçtiğimde tuşlara normal bastığımda normal bir ses alıyorum ama çok sert bastığımda işte o mükemmel rx teknolojisi sesi alıyorum ama tuşu neredeyse kıracağım bu rx sesi sert basmadan daha yumuşak bir sertlikte basarak nasıl elde edebilirim bunun ayarını nasıl yaparım?.......ikincisi ise orgumda setimi ayarladım transpose değeri açılışta ekranda üst ortada MT -2 yazıyor ben -2 olarak ayarlamıştım fakat tuşa bastığımda transpose değerinin aslında -2 olmadığını anlıyorum çünkü pa500tr altında roland e70 var ondan anlıyorum..Org üzerindeki transposeye bir + bir - yapınca -2 değerini alıyorum..Sormak istediğim bu transpose değerini istediğim gibi nasıl orgda açılış yaptırırım...Saygılarımla iyi bayramlar....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: üstadlara sorum olacaktı

Güncel........

güncel.......

"Korg'un RX (Real eXperience)=[Gerçek Deneyim] teknolojisi ile her ses detaylı ve gerçekçidir, orjinal enstrümanın ifade ve dinamiklerini tam olarak verebilmektedir"
Alıntı

Şöyle tahmini bir önerim olabilir ; Tuş hassasiyetini kapatın yada en üst seviyeye getirin.Böylece tuşlara çok sert basmak zorunda kalmazsınız...

Yalnız bu teknolojinin özelliği zaten tuş hassasiyetinin farklı şekillerde kullanılmasıyla ortaya çıkmaktadır.Örneğin bir gitar tekniğinde bir vibrato yada slide yapmak için tuşa farklı bir seviyede basmak gerekecektir.

"Korg'un RX (Real eXperience)=[Gerçek Deneyim] teknolojisi ile her ses detaylı ve gerçekçidir, orjinal enstrümanın ifade ve dinamiklerini tam olarak verebilmektedir"
Alıntı

Şöyle tahmini bir önerim olabilir ; Tuş hassasiyetini kapatın yada en üst seviyeye getirin.Böylece tuşlara çok sert basmak zorunda kalmazsınız...

Yalnız bu teknolojinin özelliği zaten tuş hassasiyetinin farklı şekillerde kullanılmasıyla ortaya çıkmaktadır.Örneğin bir gitar tekniğinde bir vibrato yada slide yapmak için tuşa farklı bir seviyede basmak gerekecektir.

Önerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğiniz için.Sağlıcakla kalınız...

Klarnet rx yaylı rx udrx ney rx kanun rx yazan bûtün seslerde sert bastınca ses tınısı değişır rx seslerini kullanmak gerçektende zor bazı eserlerde sert basman gerekiyor tuşlara istemesende tını değişiyor .bence ayarlarla oynamamak lazım bence çaldığım her parçada enaz 1tane rx ses kullanıyorum kendimi alıştırmak için demolar bölümünde demolarım var

şu an cihaz yanımda değil ama yanlış hatırlamıyorsam globalde tuş hassasiyeti mevcut 6 7 tane seçenek var yumuşaktan serte doğru
edit:daha önceden de forumda yazdığım bir mesajdan buldum tam yerini global > general controls > velocity curve > bu şekilde ayarlayabilirsiniz... diğer sorununuz ise sanırım yazılımsal ilk açılışta bende de -5 e ayarlı ancak illa ki o sesi alabilmek için transpoze ye elle müdahale etmeniz gerekli...
edit:ilave

Moderatör tarafında düzenlendi:

kullanmak istediğin sesi "Sound" modunda açıp sesi tekrar düzenleyerek yapabilirsin. en üstteki yani (mesela)127-120 hassasiyeti için seçili aralığı 127-110 yapabilirsin. Daha sonra bunu tabiki user sound olarak kaydedebilirsin.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim seqoo ve melih17 arkadaşlar

Evet global bölümünden tuş hassasiyetini düşürmeniz gerekiyor. Fix'e getirirseniz hassasiyet falan kalmıyor ancak rx kapanıyor. En ideali soft1.