• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Uzun hava ritmi ????

• Konbuyu başlatan bah156
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 16
  • Görülen : 4K

bah156

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa1x
Evet arkadaslar emo boardlı pa1x kullanıyorum uzun hava ritmi bulamadım elinde olan arkadaşlar biz zahmet atarsa mutlu oluruz

Cevap: Uzun hava ritmi ????

:) Ciddimisin ? Uzun havada ritimmi olur be kardeşim Uzun hava serbest çalınır orgdan da DEM verilir. Kolay gelsin. Saygılarımla,

:) Ciddimisin ? Uzun havada ritimmi olur be kardeşim Uzun hava serbest çalınır orgdan da DEM verilir. Kolay gelsin. Saygılarımla,

Bazı setlerde oluyor hocam, yaylılarla dem verilerek arada zılgıt ve asma davullarla dolgu yapılmış bir tür ritim olarak yazılmış.. Bende de pa3x 'de var... :D

Ciddimisin sazgrubu , Nese olduğunu öğrendin bidaha herhalde büyüklenerek cevap vermessin , önceki yorumumuda silmişiniz komplexlerinizden kurtulun lütfen saygılarr...

Önceki yazdığınız mesaj hoşuma gitmediği için ben sildim. Şimdiki mesajınız da pek hoş değil. Belki SAZGRUBU hocamın kullandığı klavyelerde bu ritim olmayabilir... Belki duymamış da olabilir... Ancak bunu karşınızdaki kişiyi sizden büyük olmasını da göz önünde bulundurursak küçük düşürecek şekilde belirtmeniz yanlış...
Genelde uzun havalarda klavyeden yaylılarla dem verilir. Ama yeni nesil klavyelere bu ritim kolaylık olsun diye yazılıyor. Basit bir ritim. Bunu ben yazar yayınlarım, ama bu biraz zaman alır, çünkü pek zaman bulamıyorum. Yazdıktan sonra yayınlarım...

Arıkan hocam öncelikle özür dilerim , ama sazgrubu abiminiz küçümser yorumu agrima gitti . Tekrardan affola..

Arkadaşlar kimseyi küçümsediğim falan yok gene söylüyorüm uzun hava serbest çalınır dilediğiniz müzik hocasına sorun. Her yazılan ve adına rtim denilen ritim olmaz ćalın bana dinletin size ne olduğu söyleyeyim. ARIKAN üstat bakın kendi ağzınız ile söylüyorsunuz Akorla zılgıtla doldurmalardan bahsediyorsunuz işte bu serbes çalma demektir. Belli bir ölçüsü, standardı, vurgusu olmayan olgu ya direk ritim denmez. Madem öyle bir ritim vardıda niye bu güne kaldı. Bundan önceki Ritim yazanlar bunu niye çözemedi. Hangi org ile çalınırsa çalınsın veya yapılsın mutlaka serbest çalmadır RiTİM olamaz. RTİM olduğunu düşündüğünüz olgunun metronoma uyma derecesini denedinizmi? Saygılarımla

Evet uzun hava genelde serbest çalınır ama deve ritmide uzun hava ritmi değilmidir?

Evet uzun hava genelde serbest çalınır ama deve ritmide uzun hava ritmi değilmidir?

Kardeşim DEVE ritminden kastınız nedir bilemiyorum. Sorunumuz UZUN HAVA Örneğin, Ben söylüyorum, YAVRİ YAVRİ HUMA KUŞU YÜKSEKLERDEN SESLENİR bunu bilmeyen yoktur çalın bakalım hangi ritim uyuyor ? Müzik NOTA gerektiren bir olgudur NOTA da da bunun karşılığı SERBEST BÖLÜM dür bilgilerinize,

Ciddimisin sazgrubu , Nese olduğunu öğrendin bidaha herhalde büyüklenerek cevap vermessin , önceki yorumumuda silmişiniz komplexlerinizden kurtulun lütfen saygılarr...

Kardeşim benim sildiğim yorum falan yok. onlarca öğrencim var NOTA üzeri ders veriyorum ve bilimsel konuşuyorum. bence bilir bilmez de havalara girmemek gerek araştırıp öyle gelmenizde yarar olabilir belkide öğrenmek istemesenizde öğrenmek durumunda kalırsınız. gene fayda faydadır. Kaprisle falan la da asla işim olmaz. Espiri yi kapris gördüyseniz size söyleyecek sözüm de olmaz. Saygılarımla,