• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

V2 Plus Ağustos Gönüllemesi

• Konbuyu başlatan ertert
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 4K

ertert

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA900
Arkadaşlar merhaba,
Amatör bir ev kullanıcısı ve yaklaşık 20 yıldır klavye kullanan biriyim.
Yamaha or700 V2 ile başlayan Yamaha maceram (tabi ilk orgum psr-6'yı saymazsak :) ) v2 plus olarak devam etmekte ve kısmetse sonrasındada tyros ile devam edecek.

Güncellemelerle ilgili oluşan tatsız ortama kısmen müdahil kısmen de dışardan tanık oldum ve kendi adıma elimdekileri paylaşmak istedim.
Paylaşacaklarım yeni ritmler değildir sadece biri hariç diğerleri mevcut eski ritmlerin kendimce yorumlanmış halleridir. Özellikle plus kit kullanarak değiştirilmiş ritimlerdir.

Batuh, Dr.Salim ve Can Başar'a bir Yamaha kullanıcısı olarak çok şey borçlu olduğumuzu düşünüyorum.

Son olarak da benimkinin bir güncelleme değil GÖNÜLleme olduğunu belirtmek istiyorum çünkü bu iş benim için gönül işidir. Umarım çoğunuz da yaptığı katkıları gönülden yapmış ve yapmaktadır...

Ekli dosyalar

• ERTERT V2 PLUS.zip
    76.9 KB · Görülen: 301
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: V2 Plus Ağustos Gönüllemesi

teşekkürler

güncellemeye rakip GÖNÜLLEME..

ilginç bir tabir..

paylaşım için tşk.

Arkadaslar kesinlikle güncellemeye rakip değildir, olamaz da. Yanlış anlaşılmak istemiyorum. Benim amacım elimden gelenleri paylaşmak ve tüm gönüllüleri paylaşmaya çağırmaktır.

bu konuda salim abiye batuhun abiye ve özellikle can abiye çok yüklenildi. bunlarda insan sonuçta makine değil hangi birini yetişsinler. tam para kazanma dönemleri düğün sezonu başladı. ama abilerimiz bizi unutmayıp ellerinden geldikçe bişeyler yapmaya çalışıyorlar. şimdi bu ay 3 tane ritim çıktı bu ay 7 tane çıkar aradaki fark kapanır. şimdi size diyeceğim. temmuz ayında 3 ritim çıktı diye herkes kızdı hakkını aradı şimdi salim abi veya batuhan abi agustos güncellemesinde 7 tane ritim yapınca fazla yaptı diye niye kızmıyorsunuz. işte ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar. aradaki farkı kapatırlar merak etmeyin. sözlerini yerinde tutan insanlar ve her zamanda sözlerinde durdular. yanlış düşünüyorsam söyleyin biliyim. SAYGILAR.

Walla can bey cok kızmış ve kırılmış, şubattan sonra kimse beni yamaha için bir şey yapmaya zorlayamaz demiş kilitli konuda, ee nolcak şimdi bu kadar alışkanlıkdlardan sonra alet degiştirecek halimizde yok, hadi hayırlısı ....

bişey sormak istiyorum salim abiye veya can abiye mikrofon projenin vardı hala srüyor mu ne zamana biter abi. özelliklede or700 içindi. devam ediyorsa ne zamana biter abi cvbınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.

firtinayassin SORU İÇİN ZAMANLAMAN İYİ OLMAMIŞ, ADAM YAPACAGI VARSADA YAPMIYOM DER ŞİMDİ BU KADAR KIZMIŞKEN :)

can abi öle biri değil çok iyi bir kişi o kadar yardımcı oldu bana destek sağladı. eger yapıyorsa yapıyorum der. kızgınlıkla yapmıyorum demez yani. bakalım görelim ne diyecekler. SAYGILAR.

merhaba,

sayın ertert,katkılarınız için çok teşekkürler.
Yanlız,
temmuz güncellemesi daha bitmedi.2 ritim ve reg. sesler eklenecek ve ayrıca ağustos güncellemesi zamanında çıkacak gibi gözüküyor.

ben kimseye kızgın veya kırgın değilim.hepimiz bu küçük müzik piyasasının birer ferdiyiz.
herkes kendi çapındadır.sadece:

birbirimize saygılı olmayı biraz daha öğrenmemiz gerekiyor ve kullandığımız aletleri yüzeysel değil tam anlamıyla çözmeye çalışmamız gerekiyor.mesela:

güncellemedeki bir ritmi yükledim ve beğenmedim diyelim.ben bu ritmi modifiye edip kendi zevkime uygun hale getirmeyi bilmeliyim.eğer bunun için gayret sarfetmiyorsam ve aletim bana bu hizmeti sunduğu halde. işte o zaman ben zaman içinde daha da tembelleşirim ve bir zaman sonra çalmak da bana zahmetli gelmeye başlar.
arkadaşlar bu çok zor bir şey değil.yapılması gereken sadece biraz zaman ayırmak ve bu forumda bile bulunan pdf formatındaki kullanma kılavuzunu okuyarak uygulamak.olmadımı,
salim'in bir sürü uygulamalı tarifleri var açın bakın.
bakın arkadaşımız ne güzel yazmış:
modifiye ettim ve kendime göre uyarladım,demiş.işte bu.
1250 euro verip bu aleti aldınız ve en az 400 euro sadece ritim yazma bölümü için ödediniz bunu biliyormuydunuz?bence biraz kurcalayın.
şarkıcılar bile meşhur olur ve beş on şarkı ve ondan sonra tık çıkmaz.neden?
marş basmayo.neden? motif kalmadı.haydi nostalji kaseti yap tekrar pişir ve sat.bu işler böyle.şimdi salim ve batuh bu güne kadar yüzlerce ritim yaptı ve hepsi fantezi ürünü eee nereye kadar bunlar da insan sonuçta .bir süre sonra kendileri de bıkar sizler de.
onun için yapılması gereken tek şey onları kendilerine bırakmak.rahat olduklarında daha verimli olurlar ve sizler bundan yararlanırsınız ama kalpleri kırık bu işi yaparlarsa manzara böyle olur.
hepimiz müzisyeniz ve hassasız o yüzden anlayışlı olacağınızı umuyorum ve saygılarımı sunuyorum.

son söz:

tanıdığım bir müzisyen var adı merih.kendisi görme özürlü or700 v2 plus kullanıyor. bir zamanlar solton ms50 için ritim yazıyordu soltoncular bu ritimleri hatırlar çünkü merih 2-4,merih 9-8 diye isimleri vardı ve mükemmeldiler.soltonda ritim yazmak daha da zor olmasına rağmen.
eğer merih görmeden bu işin altından kalktıysa bence bizler çıtayı biraz daha yukarı taşımalıyız diye düşünüyorum ve hatta bir zaman sonra ritim yazma yarışmaları bile düzenleyebiliriz.(umarım).
hodri meydan.
ayrıca,
şubat'tan sonra gerçekten bütün hizmetlerim duracak.
önce plus modifikasyonları yılbaşında bitecek arkasından şubat sonu taahütlerim .

Moderatör tarafında düzenlendi: