• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Windows XP Veda Ediyor

DreamSongs

**Müzik**
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha,Roland,Epiphone Gitar
Windows XP veda ediyor

Microsoft, büyük umutlarla piyasaya çıkardığı, çok sevildikten sonra da kullanıcıları bir türlü vazgeçiremediği işletim sistemi Windows XP'yi bırakmaları için bir kez daha uyardı.

Başlık biraz imalı olsa da Microsoft'un Windows XP'den desteğini çekmesiyle XP'nin artık ölü bir işletim sistemi olacağını söyleyebiliriz.

Çalışmaya devam edecek olsa da yeni hiçbir destek gelmeyecek. Hatta yeni çıkacak programların XP uyumlu olup olmayacağı da merak konusu.

Microsoft'tan Stephen L Rose, Windows blogunda yaptığı açıklamada Microsoft'un Windows XP'den desteğini çekmesi için 800 günden az bir süre olduğunu belirtti.

windows-xp-hanged-till-death1316350666.jpg

Kullanıcılardan, özellikle de işletmelerden bu süre içerisinde Windows 7'ye geçiş yapmalarını istedi. Microsoft, daha önce de Windows XP'den 8'e geçmek yerine önce Windows 7'ye geçilmesi gerektiğini, buradan yapılacak yükseltmenin daha uyumlu olacağını belirtmişti.

Windows XP şuan için en çok kullanılan işletim sistemi olsa da Windows 7 son sürat XP'ye yaklaşıyor. XP kullanıyorsanız yine de hatırlatalım, 800 gün 2 seneyi aşkın bir süre demek. Yani yeni bir işletim sistemine geçmek için 2 sene süreniz var.

Cevap: Windows XP Veda Ediyor

Teşekkür ederim DreamSongs bilgilendirdiğin için. Burada duydum bu haberi ilk defa.
Yaklaşık 1,5 senedir W7 kullanıyorum ve her açıdan memnunum. Normal bir süreç ve karar diye düşünüyorum XP hakkıında.

windows xp 2 seneden daha fazla gider destek verilmesine gerek yok zaten şuanda adam gibi vermiyorlar ev kullanıcıları yine xp yi tercih edecek yeni bilgisayara başlayanlar windows 7 kullanması daha avantajlı olacaktır.benim için skıntı yok bilgisayar tamircisiyim zaten linux pardus mac kullandım xp de kullanırım çünkü xp gibi daha hızlı çalışabilen sistem yapamadılar. örnek vista yaptılar eline yüzüne bulaştırdılar win7 sadece hataları kapattı. arkasından win 8 cıkardılar çünkü yine win 7 de sorunlar vardı. bunun için şuana kadar en iyi yaptıkları işletim sistemi xp.

Aslında Windows' tan tamamen ayrılmak gerekiyor ama... Hiç bi işletim sistemi adam gibi değil. Paylaşımlar için teşekkürler.