• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

xd9 pitchbend nota kayma sorunu

rafael

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9
Arkadaşlar benim xd9 da pitchbend nota kayma sorunu var. İşin ilginci aleti tamirden daha dün cıkardım. Eve getirdim oturup biraz kurcaladım böyle bi sıkıntı oluştu. Pitchi kullandığımda transpoze değişiyor seside perdeleyemiyorum. Bu sorunun cözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba teşekkürler.

Cevap: xd9 pitchbend nota kayma sorunu

Kardeş pitçbend kalibrasyon ayarı gerekebilir.. İşin açıkcası ketronda varmı bilmiyorum.. Diğerlerinde varsa bunda da mutlaka olması lazım.. Yada pitçbend potları takılırken tam oturmadı kaydırdı.. Bence sen takan yere durumu anlat halletmesi lazım.. O klavye nın de kıymetini bil. Ketronda ki o seslerin tadını hala bulamadım. İki sene kullandım.. Hala unutamıyorum saygılar

Kardeş pitçbend kalibrasyon ayarı gerekebilir.. İşin açıkcası ketronda varmı bilmiyorum.. Diğerlerinde varsa bunda da mutlaka olması lazım.. Yada pitçbend potları takılırken tam oturmadı kaydırdı.. Bence sen takan yere durumu anlat halletmesi lazım.. O klavye nın de kıymetini bil. Ketronda ki o seslerin tadını hala bulamadım. İki sene kullandım.. Hala unutamıyorum saygılar
.
Valla kardeş cihazda bi sıkıntı cıkmasını istemiyorum. Cünkü belki satabilirim. Satarsam alan kişininde madur olmasını istemem. En azından benden temiz cıksın. Bu arada kalibrasyon ayarının olup olmadığını nasıl anlıcaz bilmiyorum. Dün biraz oynadım ama olmadı. Yalnız pitch önemli biseymiş.

aynı durum yamaha a300 tr de başıma geldi dtl elektronik te halettirdim kargoyla yolladım kargoyla teslim aldım sorun olmadı

seslerin tamamı sampellerde dahil pitçbend potlarından geçer .pitçbend çok önemlidir ses kalitesini dahi performansı dahi etkiler ...

seslerin tamamı sampellerde dahil pitçbend potlarından geçer .pitçbend çok önemlidir ses kalitesini dahi performansı dahi etkiler ...

Valla kardeş cihazı tamirden daha dün getirdim. Zaten fazla masrafa girmek istemiyorum ayriyetten uğraşta istiyor. Bilmiyorum valla.

Dostum verdiğim resimdeki Pitchbend ve Modulation ayarlarını karşılaştır
Aynı değilse resimdeki değerleri kendi klavyendeki değerleri aynı yap
Exit butonuna basıp ana menüye döndükten sonra Save butonuna basıp Global ayarlarını save deyip kaydediyoruz

Şayet Ayarlar Resimdeki ayarlar ile Aynı ise O zaman sorun Donanımsaldır sorun pitchbendedir saygılar

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    17.5 KB · Görülen: 251
Moderatör tarafında düzenlendi: