• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha a1000 tr pc bağlantısı

evren24

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
a1000tr i30-pa60-bk5 or
bu konuda bilgim yok hangi pırogramlar gerekiyor usb midi kablom var bilkisi olan varsa yazarsa sevinirim teşekkürler

Cevap: yamaha a1000 tr pc bağlantısı

Bir müzik kayıt programı (Cubase,Reason,Mixcraft,Adobe Audition v.b.) ile kayıt yapabilirsin..Usb kablonla orgunu işletim sistemine tanıtacaksın buda ilgili orgun USB driver CD'si ile olur..Onboard ses kartı kullandığına göre (tahminimce) orgtan ses kartının line giriş kanalına stereo giriş yapmalısın bu konuda internette dünya kadar bilgi var araştırabilirsin kolay gelsin...

hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiye evet tahmin ettiğiniz gibi Onboard ses kartı var bahsettiğiniz orgtan ses kartının line giriş kanalına stereo giriş yapma olayını anlamadım nette bilgi var demişsiniz fakat bulamadım siraz açıklama yaparmısınız teşekkürler

Onboard ses kartı ile audio kayıt açıklaması aşağıdaki resimde..."Nero Wave Editor" ile de kayıt alabilirsiniz..Ses denetiminden ayarları yaptığınızda "Lıne In" kanalının sesinin açık olduğundan emin olun..Yalnız bu sistemi kullanırken ses ayarlarının yanlış yapılması mesela sesin fazla açık olması gibi durumlar donanımsal kayıplara mesela ses kartının yanmasına yol açabilir bu işi konuya hakim biri ile yapmanızı tavsiye ederim..

balksz1e.jpg

teşekkür ederim