• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A300 yeni sesler devamı

Cevap: Yamaha A300 yeni sesler devamı

merhaba can bey s650 ile ilgili bir kac konuda yardımınıza ihtiyacim var.. s650 normal audio cikiş yok sadece kulaklik var bu durum cok kotu mixere bağladiğimda cihazın hoparlorleri iptal oluyo bu durumu nasil engellerim kulaklığa gelen ses sinyallerini bir kabloyla R+L olarak iki adet dişi jak takarak ve burdan kullanarak sorunum hallolurmu yada diğer bir yonten direk hoparlore gelen kaplodan paralel alamak bu durumda ses yuksek olacağı icin mixerde aşiri ust limit yüzünden seste bozulma olurmu cevaplarsanız cok memnun olurum.....

Bunun çaresi olmaz çünkü Jak yuvaya girdiği zaman switchler konum değiştiriyor.
Ancak teknik bir müdahale gerekir ve bunun için ek bir pre amplifikatör dizayn edilmesi gerekiyor.(Stereo Audio Out) için.
Hoparlörden paralel almak tehlikelidir.Kesinlikle arızaya yol açabilir.

Can bey, çalışmanızı gerçekten takdir ediyorum, a300 gerçekten v3 ile yepyeni bir alet olmuş. Yalnız merak ettiğim bir konu var, yeni çalışmalar içerisinde davul kitlere düzenleme veya herhangi bir yeni sample atma durumunuz oldu mu? Çünkü arabic kitteki asma davul niyetine kullanılan davullar o yeni zurnalar arkasında biraz sırıtıyor, ki yanlış anlamayın; zurnalar gerçekten güzel olduğu için rom davullar sırıtıyor. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Bu arada, G-1000 veya EM-50 or için yeni sistem yazmaya çalışıyorum ancak aletler sistem dosyasını kabul etmiyor. Davul kitleri düzenleyip karma bir kit yapmak için uğraştım HEX editor ile ancak orjinal system dosyasını düzenlediğim halde org illegal olarak algıladı. bu konudaki görüşlerinizi de merakla bekliyorum.

Ayrıca burda bir elektronikçi arkadaşımız E66 ya E40 ın oryantal chip ini ve pitch bender ını takarak G600 vari bir alet elde etti. alet program change parametreleri uyuştuğu için g600 ün tüm midi ve ritimlerini aynı şekilde okudu ve kullandı. aynı işlemi em55 or un çipini g1000 e takarak elde etmek istiyorum, mümkünmüdür sizce?

Ayrıca burda bir elektronikçi arkadaşımız E66 ya E40 ın oryantal chip ini ve pitch bender ını takarak G600 vari bir alet elde etti. alet program change parametreleri uyuştuğu için g600 ün tüm midi ve ritimlerini aynı şekilde okudu ve kullandı. aynı işlemi em55 or un çipini g1000 e takarak elde etmek istiyorum, mümkünmüdür sizce?

E66 ve E40 aynı dönemin aletleri ve işlemcileri de aynı.Paneller de uyum gösteriyorsa olma ihtimali yüksek.
Fakat EM55 ve G1000 farklı dizaynlar ve bence hiç denemeyin bile.
Eğer bu işlere de el atsaydım ortalık fena halde karışırdı. :)

Ayrıca A300 v3 de yeni bir asma davul var.Aslında Perc. ve Davul sesleri A300 Romlarına koymak imkansız çünkü 8 bit 22KHz sample Rate ve Encryptasyon var üstünde ama zor da olsa başardım.En azından iş görüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

k bakmayın demekki asma davul dikkatimden kaçmış.

peki system dosyası düzenleme hakkında neler söyleyebilirsiniz? yabancı forumlarda e-60 için kullanıcılar tarafından düzenlenmiş bir system dosyası var ve alete gerçekten farklı bir bakış açısı getiriyor. ancak benim istediğim sadece g-1000 deki davul kitleri düzenlemek, belki de karma bir kit hazırlayabilmek. exr-5s modelinin system update dosyasını exr5 modeline yüklediğim zaman aletin alabileceği ritim sayısı 20 den 100 e, user program sayısı ise 10 dan 200 e çıkmıştı. bu tür bir şey aletin diğer özellikleri için mümkün olur mu gerçekten merak ediyorum.

zaman ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ederim size.

Soruma hala cevap alamadım Can bey?

Size cevap verebilmem için önce kendim bu konuyu incelemem gerekir.
Sağlıksız bilgi de paylaşmak istemiyorum.
Ayrıca bu gibi konular tehlikelidir.Çünkü daha önce bir sürü Klavye bu tür teşebbüslerden dolayı servise akın etti.
Bu zedelerden biri de Dr.Salim. OR700 için sistem güncellemesi yaparken cihaz kilitlendi.
Bildiğim kadarı ile Roland Oluşturduğu Romların Checksum değerlerini mutlaka içeriye yazıyor ve aletin her açılışında karşılaştırıyor.
En ufak bir değişiklik bile bu aletlerin bir daha açılmamasına neden olabilir.Bu Yamaha da da böyle o yüzden Romları oluşturduğumda bu değerleri ilgili satırlara girdim (yeni değerleri) yoksa açılması mümkün değildi aletin.

Açıkçası aletlerin eski olması ve değerlerinin neredeyse hiç kalmaması yönüyle artık çoktan gözden çıkardım denilebilir. Yani sistem dosyası aletleri bozarsa zaten 750-1000 liralık değerleri olan bu aletleri çöpe atarım ardıma da bakmam. Ama yine de uyardığınız için teşekkür ederim.

Benim merak ettiğim konu ise şu, eğer herşeyi olması gerektiği gibi yapabilirsem, sistem dosyası ile bu aletler üzerinde hangi değişiklikleri yapmam mümkün olacaktır? hex editor den başka programlar önerebilir misiniz bu işlemler için? checksum sanırım check summary anlamına geliyor, acaba bu tür ayarlamalar evde kendi uğraşlarımızla elde edilebilir mi?

Bu iş için bir program yok.
Kendiniz oluşturmalısınız.Ben öyle yaptım ama iş programla bitmiyor.............?

Bu iş için bir program yok.
Kendiniz oluşturmalısınız.Ben öyle yaptım ama iş programla bitmiyor.............?

hmm. anlaşıldı.

bende hex editor ile çözmeye devam ederim o zaman yapılacak birşey yok.