• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A3000 Tartışma

Cevap: Yanaha A3000 Tartışma

Bilgisayar, cep telefonu teknolojisi nasil gelisiyorsa ve hangi firmalarin tekelindeyse klavye piyasasi da teknolojisi de oyle. Bir gitar, baglama gibi degilki şu ağacın ustaninki daha iyi olsun...tamamen elektronik ...guzel calan roland g600 u de guzel calar ama bilmem pa4x i tyros5 i audia yi nasil çalar...bu isten para kazanan en iyisini almali, geri kalan biz hobi cilere pa80 süper alet :) sonuç: tekniloji neyi gerektiriyorsa degerlendirmeli. Saygilar

Cevap: Yanaha A3000 Tartışma

Gonzales benimde aklimda pa600 var ama a3000 de kafami karistirdi sen hangisin saundu nu begendin yada hangisini tercih ederin?
PA600 de parasına göre güzel alettir. Genekde hep Korg kullandım. Yamaha soundu hoşuma gidiyordu. A3000 tercih ettim. Bu zevk meselesi herkesin beklediği sevdiği sound ayrıdır. Tercih sizin

Cevap: Yamaha A3000 Tartışma

Arkadaslar bide bu yamaha a3000 ne legato ozelligo getirmisler ama korg m3 kronostaki gibi degilmis diyorlar acaba gercek legatomu

Merhaba A3000 deki legatonun korgtan daha iyi olduğu söyleniyor. Ben açıkçası hala alete dokunamadım. İstanbulda bu aleti satana denk gelemedim. Uzun süredir Tünele gidemiyorum A3000 leri hiçbir yerde göremedim. Açıkçası elimdeki pa900 ü A3000 alıp denemek için satmıştım ama biraz daha beklemekten yanayım. Aletin çok çok iyi olacağından hiçbir şüphem yok. Sebepse A2000 e bile sadece emonun yaptığı çalışmanın bile ne kadar kailetili ve sağlam bir sounda sahip olduğunu bilmemdir. Kaldı ki A3000 e sadece Emo değil, birçok üstad çalışma yapıyor ve yapacak. Rem olarak şu an ortalama aletlerin hepsinden çok çok iyi (512mb) buda çok kaliteli sample seslerin geleceğini müjdeler. Eksi olarak tuşe kalitesi ve hala ses potlarının ayrı ayrı olmaması gösterilebilir, tabi birde maalesef yamahanın ülkemizde önlenemeyen ikinciel değer kaybı eklenebilir. Sonuç olarak biraz daha beklemek gerek, diğer çalışmaların oturması gerek, zamanım olsa alıp kendim çalışmalara başlayacağım ama iş yoğunluğum buna elvermiyor, yinede ilerleyen zamanlar bu aleti iyi yerlere getirecektir.

Arkadaslar bide bu yamaha a3000 ne legato ozelligo getirmisler ama korg m3 kronostaki gibi degilmis diyorlar acaba gercek legatomu

Kronosla M3 Sinti cihazlar ses isleme efekt vs anlaminda karsilastirmak yanlis yani kisacasi elmalarla armutlari birbirine karistirmayalim ....

teknik olarak Kronosta Poly ve Mono Legato varken A3000 de Mono Legato var sadece Yanilmiyorsam Korg Arranger modellerindede bu ayni Diye biliyorum Poly Legato varsa Korg Kullanicilari duzeltsin Lutfen :)

ben poly ve mono olarak legatoyu denedim oluyor.Voice set sayfasında Solda mono ve poly kısımları var sağda normal ve legato kısmı var.burdan monoyuda seçseniz poly de seçseniz legato oluyor

ben poly ve mono olarak legatoyu denedim oluyor.Voice set sayfasında Solda mono ve poly kısımları var sağda normal ve legato kısmı var.burdan monoyuda seçseniz poly de seçseniz legato oluyor

dogrusunda sanki poly olunca legato efektini duymuyorum ben :D

A3000 i hiç görmedim ama,pa600 pa800 pa900 le karşılaştırma yaptığım zaman otomatikman yamaha A3000 tercih ederim.
Nedenine gelince doğal bir hali var.Bu doğallığı asla Korg larda bulamam.