• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A3000 Tartışma

Cevap: Yamaha A3000 Tartışma

Eyvallah ömer kardesim saolasın.dr salimin fikirlerini kesinlikle yabana atmayalım alet alırken.sonuçta birçok kişi icin yamahanın vazgecilmezlerindendir kendisi ayrıca cok büyük bir teknik servistir.ülke piyanistlerine katkıları çoktur.birde murat koç abimiz buluşabilseydi klavyeyle ve fikirlerini paylaşabilseydi son noktayı koyabilir kafası karışık arkadaşlarımız. ama unutmayalım dr salimin yorumlarıyla düşünmeden alınabilecek bir alet olduğuda ortada .tabi zevkler ve renkler tartışılmıyor genede alıcı olan arkadaşlar mümkün mertebe alet ne olursa olsun korg yamaha roland gidip kendilerine hitab edip etmediğini görerek alsınlarsonuçta para veriyoruz cihazlara mutlu olmak en önemlisi :)

Yani arkadaslar a3000 deki legato lar islevini goruyormu m3 kadar olmasada tadı veriyor mu a3000 kullanan arkadaslarin yorumlarini bekliyorum

salimin tanitim yaptigi sesler gercek cok guzel geliyor .. 3x de bu sekilde gelmiyor yalan yok
kendi hparlorunden geliyor ses ama tesisatda dinlemek lazim birde.
eger ritim ve sesler bu sekilse bu alet alinir bence

Bence emo yada diger set ustalari buna set yapsa tadindan gecilmez.

Hakan Cebi Facebook da böyle yazmis :
beyler gelen sorular yüzünden telefonumun şarjı yarım gün dayanmıyor, a3000 şu an piyasada bulabileceğiniz en iyi ritimli klavye. başka markada en yakın rakibi pa4x desek, 400 mb ram ile kapasitesi daha düşük, ayrıca a3000 fabrika çıkışı türk kit, ritim ve sesleriyle dolu. emin olun bu kit ve seslerden daha iyisi bu güne kadar hiçbir klavyede ne orjinal ne de sonradan yapılan çalışmalarla sunulmadı. bunun üzerine 512 mb ram var. bu ram görülmüyor falan diyen arkadaşlar var, işi bilmeden boş konuşuyorlar. expansion manager ile verilerinizi paketleyip cihaza yüklüyorsunuz. yani olay bilgisayarda bitiyor, tyros 5'te de aynı. tyros setlerini babalar gibi okuyor. eğer tyros setindeki kitlerde rom sesler kullanılmışsa doğal olarak o kiti okumuyor ve efekt olarak daha az efekt olduğu için bazı efektler gelmiyor. bunun dışında ses kalitesi kesinlikle tyros'tan kötü değil. live control, arpejyatör gibi özellikler diğer klavyelerde yok. master ekolayzır ve master kompresör var. eksik olan ribbon ve vokalizer. efektlerde detaylı ayarlar var, mp3 çalma, transpoze ve tempo değişikliği var. 512 mb dolu halde 10 saniyede açılıyor. 11 kg, hoparlörleri piyasadaki klavyeler içinde en iyisi. bu alet 1 yıl içinde tüm piyasayı saracak, şu an deneyen alıyor, bayilere gelen anında tükeniyor. daha kötü cihaz 10 bin iken bu cihaz 5 bine satılıyor. ön yargılı olmadan deneyin farkı görün.

Saolasın hakibit2 kardesim

su alet gelsede yakindan denesek

deneyebilecegimiz demo alet yokmudur sishanede .. bu tane numune braksinlar..

Arkadaslar deneyen zaten vazgemez sound süper :)

yamahanın tek eksiğide iyi reklam yapmıyor adamlar yeni model suruyor piyasaya bi tanıyım sesler ritimler kapsamlı tanıtan yok kork ise her yeni modelde cüneyt bey 1 saat tanıtım yapıyor yetkilere duyurulur set yapacaklara duyurulur ....