• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A3000 Tartışma

Cevap: Yamaha A3000 Tartışma

yamaha dokunmatik ekran koymadiği surece tr de korgu gecemez a3000 korgu sarsacak belli bişi ama kesinlikle gecemez bugun a3000ne en yakın rakip pa900 aradakı farklara bakın biri 192 biri 512 2katından daha fazla arti yamaha hemen acılıyo korg 2dk bir tek dokunmatık ekran olarak üstünlük sağlamiş oda cin malı tablet ekranı ama yinede korg korg korg... nerdeyse aralarında 1000tl de fiyat farkı var...

korg i30 dokunmatik ekranlı idi ve pa80 daha sonra çıkan bir model olduğu halde dokunmatik değildi ve kimse dokunmatik olmamasından yakınmadı;)

O zamanlar dokunmatik ekrana yeni geçiliyordu, dediğiniz gibi korg i30 la, dolayısı ile alışkanlık ve yoğun bir beklenti yoktu. Ben hala nadirende olsa a2000 in camına tıklıyorum yanlışlıkla :)
Mixerden basit bir ayar yapıcaz, sağdan satır hizasına gelen düğmeye bas, sonra alttan yine hizasına gelen düğmeye bas, yakalarsan ne ala, amiral battı oyunu hesabı :D

Benim icin sahnede daha cok sound kalitesi önemli.
Dokunmatik ekranim var diye daha güzel bi sound olmuyor.
Evet olsa daha pratik olurdu.
Ancak tartisilacak esas konu Sound farki olmasi gerek bence.

Dokunmatik ekran olmasada olur arti mic baglantisida bana (kendi görüsüm)sacma geliyor zaten powermix e bagliyoruz

yamahanin ekrani zaten büyük arti hersey yerli yerinde bir tusla istedigin ritim veyada seslere ulasmak mümkün

rolandin bk5 teki gibi kücücük degil

ertan hocam ben pratıklık acısından soyledim üste arkadaş değinmiş mesela mixerde efek ayarlayacan yandan hızala tuşu alttan artir falan bunlar eksik yonleri yamahanın rtm araken korgda mesela arama menusunden direk isim yazım ses sound rtm performan ne arasan ara dokunmatık olmasının avantaji harf direk giriyon zaten bilyon korg kullanıcısısın bunlar bana gore eksikleri yoksa alet süper otesi saunda sahip gerci a3000 le sahne yapmadim fakat yamahanın butun aletlerinin saundu güzel.

bu aradada benim profilde halen a2000 gozukuyo onu da guncelliyim bari...

Anladim ümit hocam

tabiki daha iyi olur yapimayacak biseyde degil yanliz mic girislerinin org üzerine olmasi bence cok önemli degil en güzel ses alabilmek icincogumuz mixerden giris yapiyoruz
misal pa800 de vokalis bile vardi ama ben kulanamadim daha dogrusu kulanmasini ayarlarini bilmedigim icin kulanamadim

saygilarimla

Insallah pa 800 gibi tutulur

Korg ayrı marka Yamaha ayrı marka yazılım dan donanıma kadar ayrı kıyaslama yalnîş

Siz roland ea7 yi bekleyin 2040 sample atilabilme legato ozelligi 128 mb cift ekran 8 kilo org org daha cikmadan 3 tane set cikti