• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha HS50 mi? Behringer MS40 mı?

Cevap: Yamaha HS50 mi? Behringer MS40 mı?

Arkadasim bunlari nerede ve ne icin kullanmayi düsünüyorsun, önce ondan bahsetseydin, ona göre amacin icin tavsiyede bulunmak daha kolay olurdu.

Bunlar Studiomonitorlari, yani Orga takip dügün, eglence icin kullanilan hoparlörler degil..

İlk mesajımda evde kullanıcam diye belirtmiştim, orayı kaçırdınız herhalde..

benim de nacizane fikrim imkan varsa HS80 al abi. HS50 'lerin bass frekansı iç açıcı değil. Ama sesler temiz ve net.

Salim Hocam merhaba,

Yamaha'nın tyros serisi için hoparlör seti var.. Sizce o mu daha başarılı yoksa yukarda bahsettiğimiz Referans Monitörler HS50 - HS80 mi?
Bir de HS50 ya da HS80 aldığımızda bunlar için power mixere gerek var mı?
Yoksa direkt olarak orga kablo ile bağlayabilir miyiz?

Saygılar

benim de nacizane fikrim imkan varsa HS80 al abi. HS50 'lerin bass frekansı iç açıcı değil. Ama sesler temiz ve net.
Aynısını söyleyecektim.Arada bir miktar fark var bende almayı düşünüyorum eğer karar verirsem kesinlikle aradaki farkı göze alıp hs80 alırım...

Arkadasim bunlari nerede ve ne icin kullanmayi düsünüyorsun, önce ondan bahsetseydin, ona göre amacin icin tavsiyede bulunmak daha kolay olurdu.
Bunlar Studiomonitorlari, yani Orga takip dügün, eglence icin kullanilan hoparlörler degil..

İlk mesajımda evde kullanıcam diye belirtmiştim, orayı kaçırdınız herhalde..

Yok orayi kacirmadim, evde kullanmak icinde degisik amaclara uygun degisik höparlörler var. Mixerde hoparlörin markasindan önce ihtiyaca,amaca, kaliteye ve fiyatina göre secilir mesela kac alet takilmasi gerekiyor.

Yamaha diyorsun, ben kesinlikle bunu Yamaha MG 24/14fx tavsiye ediyorum , buyur yamaha..