• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha HS50 mi? Behringer MS40 mı?

trigovina

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha A3000
Arkadaşlar,

Hoparlörsüz org almayı düşünüyorum ve ev için uygun fiyatlı monitör / mixer arıyorum. Araştırmalarım neticesinde monitör olarak Yamaha HS50 ile Behringer MS40 arasında kaldım.. Sizce hangisini ne sebeple tercih etmeliyim?
Ayrıca bu iki monitör için mixer önerilerinizi de bekliyorum.

Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Saygılar

Cevap: Yamaha HS50 mi? Behringer MS40 mı?

frden slmlar usdat bende gecenlerde hoparlorleri degisdim muzik mazasindaki arkadas franzis kesinlikle behringere bulasma dedi valla artik neydi bildigi bilmiyom bende gittim yamaha dxr 12 1100 watt aldim mixsde zaten yamaha mg32 orgda yamaha senin anlican hepsini yamaha yapdim vede oyle ayni marka olmasi cok iyi dediler muzik mazasindakiler bakalim hayirlis bence sende yamaha al enazindan kalite farki var

Burhan hocam cevap için teşekkürler.
Peki Yamaha HS50'ye uygun mixer tavsiyeniz nedir?
Ya da HS80 mi almak lazım?

Chorsolo üstad sorunuzu en iyi şekilde cevaplandırır. Kendisi bu ara hopörlör ve mikser aldı.

Dostum Ms40 değil ama Ms20 kullandım halen kullanıyorum...
Yetersiz görerek Yamaha Hs50 aldığımı söylersem size yeterli cevap vermiş olurum heralde...
Hs50 alt frekanslarda biraz zayıf kalıyor fakat fiyat/performans olarak en fazla tercih edilen yakın alan referans monitörü diyebilirim.
Paranız ve yeriniz yerli ise Hs80 değilse Hs50 tavsiye ederim...

Ch.

pardon mixer önerisi istediğiniz görmemiştim...
Mixer için ise Yamaha Mg82cx aldım.Bu bir kayıt mixeridir öncelikle belirteyim...Yani sadece mixer özelliklerini kayda sokarsanız,ses kartı bağlantısı ile...
Eğer amplikatör tarzında arıyorsanız bu konuda çok bilgili değilim, özellikle pianist arkadaşlarımız size daha iyi bilgi vereceklerdir...
Son derece memnun kaldım...
Cubase Forum sitemde bu cihazlara ait inceleme yazılarımı bulabilirsiniz...

Ch.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dostum Ms40 değil ama Ms20 kullandım halen kullanıyorum...
Yetersiz görerek Yamaha Hs50 aldığımı söylersem size yeterli cevap vermiş olurum heralde...
Hs50 alt frekanslarda biraz zayıf kalıyor fakat fiyat/performans olarak en fazla tercih edilen yakın alan referans monitörü diyebilirim.
Paranız ve yeriniz yerli ise Hs80 değilse Hs50 tavsiye ederim...

Ch.

Hocam, cevap için çok teşekkürler. Tavsiyenizi değerlendireceğim.
Peki HS50 uyumlu mixer öneriniz nedir? En iyi sound için Yamaha marka monitör ile yine yamaha marka mixer mi tercih edilmeli?

bencede kullandigin her sey yamahaysa hepsini yamaha almanyararli muzik mazasinin bana onerisi bu cumartesi kesin sonuc alcam ben sahnede bakalim

benim de nacizane fikrim imkan varsa HS80 al abi. HS50 'lerin bass frekansı iç açıcı değil. Ama sesler temiz ve net.

Arkadasim bunlari nerede ve ne icin kullanmayi düsünüyorsun, önce ondan bahsetseydin, ona göre amacin icin tavsiyede bulunmak daha kolay olurdu.

Bunlar Studiomonitorlari, yani Orga takip dügün, eglence icin kullanilan hoparlörler degil..