• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Kullanıcılarına Duyuru --

• Konbuyu başlatan Dr.Salim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 168
  • Görülen : 35K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yamaha Kullanıcılarına Duyuru --

abi bende haksızsın demedim sadece dedimki neden a1000tr bu klavyeler arasında değil sende hakvereceksinki sonuçta a1000tr de bi can başar çalışması eğer klavyemizi geliştirecek birşey ise ki konuyu bilmiyoruz biz neden bundan ayrı kalıyoruz sorduğumuz sadece bu.
data dan kasıt ritim vs. ise sorun yok tabiiki ama klavyeleri geliştirecek yeni bi çalışma ise ses vs. a 300 e yapılırken a1000 e neden yapılmaz diye sorduk.

Moderatör tarafında düzenlendi:

servet bir adam sence kaç işle uğraşabilir?

abi sen yapmayı öğret gerekirse biz yapalım:) sen baya bi yorulmuşsun anlaşılan derdimizi sana anlatamadık. dedimki yeni bi çip çalışmasımı olacak yada ne bileyim klavyeyi iyileştirecek bişe a300 e yapacaklarsa a1000tr yede can bey el atsın dedim ki anladığım kadarıyla böyle bişe değil o zaman sorunda yok ben zaten yeterince ritme sahibim tek sıkıntım sesler ve sound kalitesi dedimki bu yönde bi gelişmeyse bizim a1000tr lerede el atılsın. sanırım açıkladığına göre anladığım kadarıyla böyle bi proje değil.allah kolaylık versin amacımız seni yormak değil yeterli bilgiyi almak.

zaten öle bişi demedik ki :)

ama abi sen yapmayı öğret gerekirse biz yapalım olayı bu olay işte...

yakın zamanda herşeyi öğreneceksiniz.

merhaba arkadaşlar,

psr a1000,psr a300,psr or700 sadece preset yüzey hafızaya sahip.
aslında bu tip aletler için sadece user yüzeyinde değişiklik yapılabilir.

ben uzun bir araştırmadan sonra bu cihazların yapısını deşifre ettim.
a300 ve or700 2 defa modifiye edildiler.
a1000 sadece 1 kere.
bunun nedenini geçenlerde açıklamaya çalıştım.
öncelikle izin almadan ben bu aletler üzerinde oynayamam.
bana yamaha veya yamaha türkiye distribütörü işi teklif eder
ve ben yaparım.
a1000 için bir iş teklifi yok ve ayrıca 3 yıldır üretilmiyor.

a1000 için eğer bugün bir teklif gelse bile değişmesi gereken 4
adet rom var(çip).sizler hep 1 tane bildiniz ama 4 tane.
1. parametre ve style rom
2. ve 3. operating sistem rom
4. wave rom.

şu an dünya piyasasında 1. ve 4. romlar bulunmuyor ve sadece
yamaha'nın stoklarında mevcut ama arabic program içerikli.
mask olduğu için de silinemiyor.

bu durumda izin bile çıksa proje başladığı gibi biter.
ve ayrıca da proje maliyetleri küçümsenecek seviyelerde olmuyor.

bakın bana or700tr v2 için baskı yaptınız ama sonuç ne oldu?
sadece yeni aletlere çipler takıldı gibi bir şey oldu.
bu benim otomatik olarak daha sonraki düşündüğüm projelerde daha
dikkatli adım atmama vesile oldu.
buradan şikayet edebilirsiniz veya yakınabilirsiniz ama sonuç olarak
yatırım gerekiyor ve kimse elini cebine atmıyor.
neden ben?

bir adet a1000 var uyar mı :D

açıklamalar için teşekkür ederim.çalışmalarınızı bekliyoruz can bey bize kızmayın bizm sadece yamahanın sizin gibi çok gelişmesini istiyoruz.or 700 v2 projesine gelince kendi fikirlerimi size söylemek isterim.açıkçası biz sample bi alete çalışma bekliyorduk bu yamahanın ve distribütörün istekleri doğrultusunda yapıyorsunuz biliyorum fakat bence sample özelliği olan bi alet çalışması yapmalıydınız ki benim beklentim buydu ben a1000tr kullanıyorum şimdi aletimi satıp başka bi kalvye alsam piyasadaki yaygın klavyelerle baş edebilecek bi klavyeyi tercih ederdim ki şuan pa 800 ün satış grafiğini bilmeyen yok ki şuan çoğu kişide 800 tercih ediyor.fiyatı 3900 olan bi kalvye ve dışarıdan sample atılabilen bi alet biz sizden buna yakın bu fiyatlarda bu özelliklerde bi alete çalışma bekledikki ortaya birden v2 atıldı projeyi çok çok iyi ve güzel şekilde yaptınız bu bi sözüm yok ama bence dışarıdan sample özelliği taşımayan bi aletin rakipleriyle başedebilmesi artık çok zor.benim size bunu sorma sebebim aslında yamahadan kopamama nedenim niye alıştım reg.lerle daha rahat çalışmaya style creator le istediklerimi yakalamaya şimdi bi v2 alsam inanın bazı seslerde hala yetersiz kalan yönleri var ve biz bi piyasanın içindeyiz ve bu piyasa artık sample alet istiyor.bence bu konuda artık bizlere danışarak fikir alma yoluna başvurmalıydınız ki bakın o zaman nasıl yamaha gelişiyor. size en küçük bi örnek vermek istersem ben şunu yapardım anket düzenlerdim sizce hangi klavyeye çalışma yapmalıyız diye ya da çalışma yapılacak alet seçilde siz hangi sample sesi görmek siterdiniz mp3 le örnekleyin gibi...

Servet ,

Birbirimizi tanıyoruz değil mi? Benim gözlemlediğim ;
Her konuda hemen bir yakınmaya gidiyorsun ve düşündüklerini dile getirmek için birçok şey yapıyorsun..
Bir başa dön ve bu konunun niçin açıldığını anlamaya bak..Sonra ise konunun şu an ki durumuna..

İnan ki birçok konu sırf bu yüzden harap oluyor..Olmadık bir yere gidiyor ve olması gereken anlamayı taşımıyor , yazık oluyor..

Saygılarımla ,

batuh kardeşim ben bu konuları konuşmazsam siz bizlerin ne istediğini bilmeyeceksiniz ki ben tam aksini düşünüyorum bunlar konuşuldukça birbirimizi çok iyi anlıyoruz ki ben sorumun cevabını aldım konuda gayet olması gerektiği seviyede ne saptı nede başka birşey oldu bunu bu ortamda dile getirmeyeceksek ne zaman ve kimler dile getirecek?

bence bu konuda utanılacak sıkılacak bi konuşma mevcut değil (benim tarafımca) konuyuda inan bana sonuna kadar okudum.batuh eğer böyle bi hisse kapıldıysan ve bu düşüncelerden rahatsız isen tüm yazılarımı silebilirim.yakınmaktan kasdın nedir onu anlayamadım?her konu demende çok ilginç hangi konu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Selam, Almanyadan Göksel, Tyros 3 kullaniyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...